Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 40 z 40

Téma: Vodní chlazení procesoru

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Ve spoji mezi hadicí a fitinkou Vám to nemůže téct, pokud nemáte teplotu vody nad 70 stupňů, kdy se ta hadice poškodí a rozteče se.

1) Buď jste málo dotáhnul převlečné matice na fitinkách.
    2) Nebo jste neuřízl rovně hadici a nenasadil jste jí celou až na fitinku.
    3) Nebo jste udělal moc krátké úseky hadice mezi jednotlivými fitinkami a ty kousky hadice jsou tak napnuté, že se mají tendenci vyvléknout z fitinek.

Pokud dodržíte tyto věci, neexistuje aby Vám to někdy teklo ze spoje mezi hadicí a fitinkou.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

Myslím, že přesně tam to prolínalo. Mezi fitinkou a hadicí (respektive mezi jejím nátrubkem a hadicí)
    Je teda pravděpodobný že mi to prošlo teplotou nad 70 stupňů?
    Pumpa mi jede stále na 1500rpm, teďko i v tom pařáku mám teplotu CPU 36 stupňů.
    -----
    Přiložím nějaké fotky, je to foceno pod stolem s bleskem. Ale i tak je vidět barva kapaliny v expanzce, která je světle modrá atd. A je vidět barvu těch hadic. Když jsem to srovnal s barvou hadic co jsem dával fotky sem na forum, je to markantní a varující
    Jak jsem psal, tekla hadica na bloku CPU. Volné to bylo o několik otáček převlečnou maticí. Tak volné, že vlastní vahou hadice naplněné tekutinou a točené do zatáčky, plus tlakem vody se povysunula jedna o několik milimetrů. Strašná představa. Fuj, nezlobte se na mě. Ty hadice co sou rovné a nemají žádné zákruty, na těch byl převlečná matice povolená asi "jen" o jednu otáčku.
    To sem byl shnilej i čistit ten popis na hadicích. Chtěl sem to vzít lihem a teď by se to svádělo na čištění nějakým rozpouštědlem... ani sem na to nemák.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050826.JPG 
Zobrazení: 55 
Velikost: 2.78 MB 
ID: 30835   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050827.JPG 
Zobrazení: 60 
Velikost: 2.90 MB 
ID: 30836   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050828.JPG 
Zobrazení: 71 
Velikost: 2.75 MB 
ID: 30837   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050829.JPG 
Zobrazení: 69 
Velikost: 2.31 MB 
ID: 30838  
    Naposledy upraveno uživatelem zdenislav: 23-07-2015 v 21:37 Důvod: přidání obrázků

Registrace
    Mar 2008

Ten odstín hadic je OK, pokud se to nebude dále zhoršovat. Je normální, že ty hadice trochu zešednou, jakmile je v nich déle voda. Ale nesmí se to zhoršovat, pak by bylo něco špatně. Ty převlečné matice se samy od sebe nemohou povolit, je potřeba je pořádně dotáhnout a pak utažené vydrží pořád, klidně i 5 let...

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

Vyzkouším jinou značku hadice.

http://www.alphacool.cz/produkt/Prim...?arg1=01060203

Registrace
    Mar 2008

To klidně můžete, ale ten Primochill je méně ohebný, takže budete potřebovat víc 45 a 90 stupňových fitinek...

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

Ještě nevím, co si pod tím méně ohebný mám představit, ale horší než ta co mám to asi nebude Jak je zatáčka, tak se zlomí, jak se naplní vodou tak padá dolu. Je to guma Uvidím. (větší tuhost by mi vyhovovala lépe, asi ... nevim, nemám zkušenosti, jestli se ta tuhá láme ještě víc, tak nevim)
    ----
    Kolínka sem objednal dvakrát 45stupňů a jedno 90stupňové do foroty, tak když tak využiji vše Mělo by to stačit.
    Náhodou sem umístil pumpu s expanzkou tak, že z radiatoru je to do ní přímka. Pak zbývá natočit nějak ten zbytek. Uvidim no
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: attachment.php.jpg 
Zobrazení: 65 
Velikost: 783.0 KB 
ID: 30846  
    Naposledy upraveno uživatelem zdenislav: 26-07-2015 v 17:09 Důvod: dopln.

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

Dneska sem vypouštěl vodu. PC mi nejede, po startu se vypne. Po minutě, kdy naběhne system zobrazí se plocha atd, se pc vypne. Po dalším pokusu zapnout pc se doba spuštění skrátí až na pár vteřin, kdy nenaběhne ani system. Druhý den se to opakuje od naběhnutí do obrazovky až po nenaběhnutí ničeho. PC se skrátka hned vypíná. Kontroloval sem kábly od zdroje, zkoušel sem pustit bez GK atd. Budu měřit zdroj, jestli je funkční. Mám podezření na zlomený přívodní kabel.
    Z vodníka teda vypouštím vodu. A posílám několik fotek.
    V hadicích je nějaký jemný prášek. Asi chyba kapaliny http://www.alphacool.cz/produkt/Cool...ml?arg1=010605
    Kolem ústí ve vnitřní straně radiatoru se nahromadil-jde to špatně vyfotit.
    Hadice je "vykloubená" vypadá jak křivě uříznutá. Ale na 99% nebyla. Vlastní vahou (plus voda) se při větším ohybu má snahu "vyvrátit" z nátrubku. Je měkká má šanci. Převlečná matice to neudrží.
    http://www.alphacool.cz/produkt/Tygo...?arg1=01060203
Název: P1050847.JPG 
Zobrazení: 92 
Velikost: 1.39 MB 
ID: 30855   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050848.JPG 
Zobrazení: 79 
Velikost: 1.56 MB 
ID: 30856   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050851.JPG 
Zobrazení: 73 
Velikost: 1,014.3 KB 
ID: 30857   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050853.JPG 
Zobrazení: 56 
Velikost: 2.27 MB 
ID: 30858   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050854.JPG 
Zobrazení: 66 
Velikost: 1.12 MB 
ID: 30859   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050856.JPG 
Zobrazení: 59 
Velikost: 1.66 MB 
ID: 30860   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050859.JPG 
Zobrazení: 74 
Velikost: 1.59 MB 
ID: 30861   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050860.JPG 
Zobrazení: 61 
Velikost: 1.79 MB 
ID: 30862  

Registrace
    Mar 2008

To vypadá, jako když se Vám srazila ta barva z kapaliny a zůstalo to v radiátoru. S tou Coollaboratory kapalinou nemám osobní zkušenosti, ale na druhou stranu nikdy jsem něco podobného se žádným zákazníkem neřešil, neměla by ta kapalina být šmejd a dělat toto. Těžko říct, proč se to stalo...
    Každopádně bych doporučil vypláchnout horkou vodou radiátor a normální vodou hadice. Mělo by se to vše odplavit. A rozhodně bych doporučil tuto kapalinu http://www.alphacool.cz/Vyhledat?arg...252b%2bprotect

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

bojim se i rozdělat blok na procesoru Jinak mě překvapilo, že molitanový filtr v čerpadle byl naprosto čistý, krom jednoho černého drobku.
    bohužel su zase ve stavu finanční nouze Mohu použít místo chladící kapaliny destilovanou vodu? Myslím, že bude k hadicím šetrnější
    Díky, zdenek
    Naposledy upraveno uživatelem zdenislav: 05-08-2015 v 11:17 Důvod: dodatek

Registrace
    Mar 2008

Pokud destilku tak měnit minimálně jednou za měsíc, spíše častěji.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Vodní chlazení
    Od adock v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 11-08-2013, 23:18
  2. Vodní chlazení pro GTX 570
    Od Raymond v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-03-2013, 18:33
  3. Vodní chlazení do 6000 kč