reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Budoucnost

Roman_ (1)|27.4.2015 22:08
Kudy vede cesta? Prosím, napište, proč kupovat nový MacBook od Applu, nebo raději proč nekupovat. Šéf je velmi aktivní fanda do všeho jablečného, kdežto já vidím ve výrobcích Applu spíše snahu ždímat peníze, dokud to jde. Notebook s jediným vstupem, slabý procesor, nevyměnitelná baterie? Co bude dál?
VencaX (3686)|28.4.2015 18:09
Víš kde je budoucnost? Notebook je spotřební zboží a třeba dnes v USA si koupíš notebook na rok a pak ho zahodíš a nebo daruješ dál. Takže "minimalistické" notebooky se vším nevyměnitelným (s tím, že na myš použiješ modrej zub a na zbytek máš buď dockynu a nebo nepotřebuješ) ale s tím, že pujde o lehkou snadno přenosnou placku, to je ta budoucnost. A když se podíváš, spousta výrobců se o to snaží, prostě vyrábět na kusy a ne na kvalitu a výdrž a experimenty s co nejtenčími notebooky (viz např. Lenovo Yoga, což je celkem slušnej projekt i když ty panty nejsou úplně geniálně řešené). S tím jak postupuje doba a nároky na výkon se každým rokem zvyšují...

Nicméně dle mého názoru, když už Apple, tak všechno, abysis mohl všechno všude sesynchronizovat, ale u Apple krom kvality (která neni špatná) platíš dost peněz i právě za to, že máš ukouslý jabko na víku. Osobně mi přijde mnohem lepší koupit nějakej dražší a kvalitní kousek od Dellu či Lenova než zaplatit ještě o třetinu víc za jabko.

Ohledně slabého CPU, opět to souvisí s tou minimalizací. Notebook je pracovní nástroj na cesty, takže když chceš hrát hry, renderovat videa atd. tak je stejně pitomost si pořizovat notebook s už tak polovičním výkonem a ještě dvojitá pitomost si pořizovat tenkej notebook, kterej má ULV CPU, což má za následek, že spotřeba je mnohem níže a i při menší nevyměnitelné baterii notebook zvládá být spuštěný na baterii delší dobu.

A co bude dál? Osobně si myslím, že se začne experimentovat s ohybnými spoji a "skládatelnými" obrazovkami a časem si prostě přineseš krabičku v kapse, vytáhneš z ní ještě menší krabičku, rozložíš si displej a budeš pracovat ;) možná to ještě tak 20 let trvat bude, ale jak minimalizace PC do malé krabičky, tak ohebné displeje už se pomalu začínají objevovat.
Salamander (6177)|28.4.2015 18:30
[QUOTE=VencaX;570703]
Nicméně dle mého názoru, když už Apple, tak všechno, abysis mohl všechno všude sesynchronizovat, ale u Apple krom kvality (která neni špatná) platíš dost peněz i právě za to, že máš ukouslý jabko na víku. Osobně mi přijde mnohem lepší koupit nějakej dražší a kvalitní kousek od Dellu či Lenova než zaplatit ještě o třetinu víc za jabko.
[/QUOTE]

To je právě to, pořád se všude píše jak je Apple předražený, ale když se podíváš třeba na MacBook Pro s Retinou a srovnatelné notebooky od Lenova nebo Dellu, tak cenově vychází podobně, ne-li hůř :D (teď je to u nás možná trošku zkreslené poskakujícím kurzem koruny, ceny v USD jsou někde jinde :D )

nový MacBook je podle mě počítač pro manažery apod., ne pro lidi kteří s PC pracují.
johny__g (6387)|29.4.2015 11:35
[QUOTE=Salamander;570704]nový MacBook je podle mě počítač pro manažery apod., ne pro lidi kteří s PC pracují.[/QUOTE]


To je asi přesné. Tvůj šéf si ho postaví na stůl aby bylo vidět jak je in, že má rád ovoce a že na to má. Jako stylový doplněk kanceláře je to určitě fajn notebook. To, že činnosti co na něm dělá, by stejně efektivně zvládl i na levném plasťáku za desítku není podstatné. Nevýhody co popisuješ ho taky nezajímají, pro něj to nevýhoda není.

BTW, doufám že vedle toho MacBooku bude ležet i iPhone a případně iPad, jinak to nemá smysl.
VencaX (3686)|30.4.2015 02:36
Také souhlasím s tímto tvrzením.

... i s tím BTW tvrzením (což jsem se snažil složitěji popsat i výše)