Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 16 PrvníPrvní 123412 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 240

Téma: Rady ohledně prvního okruhu

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Když se na fitinku podíváte z blízka, tak je tam jasný rozdíl v kvalitě lakování mezi Alphacool fitinkami a EKWB. Když se podíváte přes průhlednou bočnici skříně tak rozdíl nepoznáte.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele lucikmucik
    Registrace
    Oct 2013

Ok, tak jsem do košíku naházel ty adaptéry od EK a více EK fitinek. Teď už jen musím sehnat šrouby k upevnění fanů na radiátor a objednávám :-) .

Registrace
    Mar 2008

Jaký máte radiátor ? U většiny výrobců radiátorů jsou šrouby pro ventilátory v balení radiátoru...

Registrace
    Oct 2013

Z druhé ruky, bohužel k němu mám jen 4 :-D . Ale šrouby jsou krátké, nedal bych tam tu izolační vrstvu a prach. filtry.

Registrace
    Mar 2008

Pokud mi řeknete výrobce nebo jestli víte jaký to má závit na ty šrouby tak není problém je objednat náhradní...

Registrace
    Oct 2013

Má to M4x30, já bych potřeboval alespoň M4x40 . Nechci podceňovat váš obchod, ale asi to nebude levnější než v železářství za pár kč ? :-)

Registrace
    Mar 2008

Levnější to nebude určitě, spíše jde o to, že třeba tady u nás v železářství moc menší šrouby než M5 nemají, že je to na ně moc malé, takže nevím, jaké je dostupnost tohoto u Vás...

Registrace
    Oct 2013

Podívám se a když tak bych dal vědět :-) .

Dívám se, že jste mi z nabídky stáhli černé EK PSC fitinky, které jsou tedy nejlepší pro použití na jejich EK-AF adaptéry? EK ACF? Jaký je mezi nimi vlastně rozdíl?

Jak jsou na tom kvalitativně http://www.alphacool.cz/produkt/Mons...?arg1=01060310 oproti těm EK? :-)

Registrace
    Mar 2008

EK-AF jsou úhlové adaptéry a EK-ACF jsou fitinky (jsou to zkratky Adapter Fitting a Advanced Compression Fitting). Designově to ladí dohromady. Monsoon jsou kvalitní, ale na mě už je to trochu moc barevné a navíc ty jejich úhlové adaptéry jsou pekelně drahé...

Registrace
    Oct 2013

Jejich úhlové jsem na mysli neměl :-) , jen ty vršky, ale pravda.

Co se týče těch EK, jsme se asi nepochopili :-) . Měl jsem vybrané PSC fitinky, ale ty už nejsou v prodeji v černé barvě, takže zvažuji alternativu a narazil jsem na ty ACF, tak mě zajímá rozdíl. Budu je dávat i na adaptéry EK AF, proto jsem je zmínil.

Ještě, když už píšu další příspěvek, mám teď pumpu EK DCP 4.0 (bez X) bez topu a mám možnost mít Laing DDC 12V Ultra s tím akryl. topem, co bude lepší volbou? V okruhu bude jen cpu blok, 350ml res, 360mm rad a později možná gpu blok, je to ve skříni H440.

Díky moc za odpovědi.
    Naposledy upraveno uživatelem lucikmucik: 28-05-2015 v 23:57

Registrace
    Mar 2008

Laing Ultra je samozřejmě MNOHEM lepší pumpa, také stojí 2x tolik. Rozdíl mezi EK-PSC a EK-ACF je v podstatě pouze v designu fitinky a v tom, že ty ACF se vyrábí ve více barevných provedeních. A taky ACF jsou na výšku menší, takže se vejdou i tam, kam by se PSC nevešly...

Registrace
    Oct 2013

V čem konkrétně je tak dobrá? :-) Ve specifikacích má dokonce menší průtok než EK.

Ok, takže vezmu ty ACF.

Registrace
    Mar 2008

Průtok pumpy tak jak je v popiscích jednotlivých produktů je tzv. "na prázdno". Laicky řečeno když výstup z pumpy zapojíte zpět do vstupu pumpy. Výsledný průtok je to, co vidíte ve specifikacích. Jenže toto nic neříká o tom, jak klesá průtok čerpadla s odporem okruhu (restrikcí). A to je to, co Vás zajímá, protože vodní okruh nevypadá tak, že výstup z pumpy zapojíte do vstupu do pumpy Jsou tam bloky, radiátory...
    Laing DDC jsou právě čerpadla, která nejlépe "bojují" s odporem okruhu. U levných čerpadel reálný průtok klesá s odporem okruhu mnohem více. Proto je teoretický průtok ve specifikacích nic neříkající číslo. Bohužel pro laika skoro jediné číslo, které si umí nějak porovnat...

Registrace
    Oct 2013

Zdravím, nějak stagnuje prodej mé desky (nikdo ji nechce :-D ), takže čekám i s vodníkem, zrovna včera mě nějak trklo, budu mít totiž VI Formulu, která má i chlazení přímo od výrobce a napadlo mě následující zapojení, ovšem nevím, jak by to bylo s restrikcí a jak by se to chovalo teplotně.

Res>pumpa>CPU v rozdvojce zároveň na chlazení MB>rad>res
    výstup z CPU by vedl k výstupu od MB zase v rozdvojce a odsud do toho radiátoru

Fungovalo by to tak? Jde mi hlavně o to, že by vlastně do CPU i MB bloku tekla studenější kapalina, než když to povede do CPU a pak až do MB, není to tak?

Připomínám Laing DDC 12V Ultra s akryl. topem.
    Naposledy upraveno uživatelem lucikmucik: 15-07-2015 v 19:38

Registrace
    Mar 2008

Žádné rozdvojky a spojky neřešte:

1) Stojí to zbytečné peníze.
    2) Bude to vypadat ošklivě.
    3) Bude problém se zavodněním
    4) A to hlavně - teplota vody vcházející do CPU bloku je jen o pár desetin stupně nižší než teplota vody vycházející z něj. To znamená, že to nemá vůbec žádný vliv na chlazení dalších komponent v okruhu.

Takže to zapojte normálně za sebou a je to

Strana 2 z 16 PrvníPrvní 123412 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Druhý uživatel "smazal" prvního
    Od MrSwatCZ v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 23-04-2012, 22:10
  2. Nevím si rady ohledně nové Grafické Karty
    Od Rikimaru v sekci Grafické karty
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 30-08-2010, 22:28