Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 16 z 16 PrvníPrvní ... 6141516
Zobrazené výsledky: 226 až 240 z 240

Téma: Rady ohledně prvního okruhu

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Můj názor je, že je to nějaký bordel z toho starého radiátoru. Protože zbytek vašich dílů je velmi kvalitní a nenapadá mě nic jiného, co by to mohlo dělat. Ono klidně trvá i několik měsíců, než se to začne uvolňovat do okruhu.

Pokud chcete mít jistotu, že to tím radiátorem je, tak ho dočasně vyřaďte z okruhu, zbytek okruhu vypláchněte alespoň 2x destilkou nebo tímto http://www.alphacool.cz/produkt/Mayh...ng_System.html nalejte tam novou kapalinu a provozujte to pár měsíců bez toho starého radiátoru...schválně, jestli se tam ty nečistoty udělají zas. Myslím, že neudělají...

Jinak kapalinu můžete ředit maximálně 1:1 s destilkou bez toho, aby ztratila svoje ochranné funkce. Ale samozřejmě ten odstín bude světlejší...
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele lucikmucik
    Registrace
    Oct 2013

Barvu tam nemám, ale 1:1 by mi nevystačilo, v tom případě objednám další.

Měl jsem to v plánu, sice ne zrovna teď, ale stejně jsem ho chtěl vyměnit, asi koupím rovnou XE 480.

Registrace
    Oct 2013

Odpojil jsem ho, CPU blok tím byl ucpaný. Co je ale to v GK jsem nezjistil, šlo to pryč jen utřením.

Co jsem ale bohužel nechápal, je očištění bloku od CLU, hadřík který k tomu byl mi vůbec nepomohl a to jsem ani neočistil CPU...
    Foto: https://i.gyazo.com/a6a9b8e5d877714c...b8176c8141.png

Co s tím dál pro příště? Teď jsem to prostě zapojil a tak nějak to funguje. Ale vrtá mi to hlavou. Technický líh ani benzín to vůbec nesundal. Ten hadřík jen vrchní vrstvu.

Registrace
    Mar 2008

Na niklované bloky s Liquid Ultra používáme toto http://www.prumyslove-cistice.cz/kat...l-kim-tec.html - podle toho jejich popisku by to mělo vyčistit i měď, to jsme nikdy nezkoušeli, ale věřil bych tomu.

Každopádně, je to jen optický problém, prostě "špína". Nemá to naprosto žádný vliv na výkon chlazení.

Registrace
    Oct 2013

Jeden jsem objednal. Sehnal jsem totiž ten isopropyl, který byl přímo na tom ubrousku a tím to prostě nejde. Dokonce ani z niklu ! Viz. foto: https://i.gyazo.com/b113498f44d948bb...f8c7ff6323.jpg

Toto opravdu nevadí chlazení? To tedy není zbytek pasty, ale jen špína? Ta ale tvoří další zbytečnou vrstvu mezi pastou a chladičem ne? Jak taková špína vůbec vznikne?

Registrace
    Mar 2008

Tak ano, chlazení to "vadí" ale ten rozdíl je v rámci setin stupně = neměřitelný rozdíl. Samozřejmě něco jiného by to bylo, kdyby to bylo vystouplé, ale tohle je úplně normální zbytek po CLU. Můj názor je, že to je nějaké "rozpouštědlo" toho kovu - protože ten materiál, ze kterého je CLU vyrobena, samozřejmě za normálních okolností tekutý není, takže v tom musí být nějaká přísada, aby tekutý byl...ale to je jen můj osobní názor.

Registrace
    Oct 2013

Díky, měď s tím očistit také nejde, na nikl to naštěstí funguje no. Zrovna jsem koupil Supremacy Evo.

Ale co nechápu, jsou teploty, které s ním mám.

5min zátěž XTU.

Registrace
    Oct 2013

Zdravím, píši ohledně bordelu, co se před tím objevil v resce (první příspěvek stránky a poslední minulé). Vypadá to, že je to ok, ale tvoří se mi v bloku GK stále toto a ve větší míře... Vyměnil jsem bednu a po zapojení okruhu jsem si toho všiml:

https://i.gyazo.com/91a24e101448c148...a28a91cddf.jpg

Registrace
    Mar 2008

Na 99% bordel z radiátoru. Vyčistit ideálně pomocí Mayhems Blitz

Registrace
    Oct 2013

Bordel myslíte z toho starého?

Registrace
    Mar 2008

Pravděpodobně ano.

Registrace
    Oct 2013

Stačí mi i ta Basic sada? Je fakt nutné nechat cirkulovat 24h? Nebo stačí měřit pH?

Čím se vůbec měří? Dá se to měřit několikrát nebo jen jednou? Děkuji
    Naposledy upraveno uživatelem lucikmucik: 30-10-2016 v 01:07

Registrace
    Mar 2008

Doporučoval bych držet se návodu a nevymýšlet, jak to udělat lépe Tedy alespoň 24 hodin. pH proužky jsou tuším v balení té sady. Jestli stačí ta Basic sada záleží na tom, jak ten radiátor vevnitř vypadá a to Vám nikdo nepoví...

Registrace
    Oct 2013

Já samozřejmě nemyslel vymýšlet něco lépe, ale rychleji, nemůžu mít totiž PC zaplý přes noc, takže jedině zapnout zase ráno...

Co mě ale zaráží, že ten bílý povlak je mimo zónu, kudy teče kapalina? Je to až za těsněním a mezi plexi a samotným blokem... Nemohlo to také způsobit to, že jsem blok musel rozebrat, abych vyčistil žebrování u jádra, kvůli tomu starému radiátoru?

Třeba nějaká mastnota z rukou, i když jsem se snažil na to nějak zvlášť nesahat atp. Jestli ano, stále asi vyčistit Blitzem? Nebo by stačilo i něco jiného?

Díky za rady.

Registrace
    Mar 2008

Nechávat to ve vypnutém okruhu opravdu není dobrý nápad. Buď to opravdu zařiďte tak, aby ten PC mohl 24 hodin běžet s tou kapalinou uvnitř, nebo to nedělejte. To čistidlo je docela ošklivý sajrajt a je potřeba se přesně držet návodu jinak to může udělat více škody než užitku.

Strana 16 z 16 PrvníPrvní ... 6141516

Podobná témata

1. Druhý uživatel "smazal" prvního
    Od MrSwatCZ v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 23-04-2012, 23:10
  2. Nevím si rady ohledně nové Grafické Karty
    Od Rikimaru v sekci Grafické karty
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 30-08-2010, 23:28
  3. LCD: Prosím o rady ohledně Samsung T220