reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook pro studenta

jkl (66)|7.8.2007 13:55
Zdravim,
prazdniny rychle utikaji a to pro me znamena porizeni notebooku na VS. Prochazel jsem ruzne diskuze, recenze a jediny co jsem zjistil (a urcite se tim budu ridit) je nebrat Acer. Dale uz co clovek to nazor. Nejoblibenejsi je ASUS, ktery si vytvoril temer vlastni „kult“, potom HP a nakonec i prekvapive Acer, ale zde dost pochybuji o dusevnim zdravi kupujicich, kdyz jsou schopni napsat neco ve stylu: „on tomu obcas praskne kloub, obcas nejde vysunout mechanika a klavesnice vrze, ale kdyz si na to clovek zvykne, tak je to OK.“ Vyrobce bych omezil na: HP, FS, ASUS, Lenovo a Toshiba. Nejake extra zachazeni ode mne cekat nemuze, je to prenosny pocitac a tak taky bude pouzivan. Hlavni je tedy pro mne mechanicka odolnost a vydrz, vykon je az na druhem miste. Zatim jediny parametr u ktereho mam jasno je displej a to 15,4“ (1280x800, leskly). Ostatni parametry prilis rozmyslene nemam.

procesor-dvoujadro, ale zde je na vyber Turion X2, CoreDuo, Core2Duo a ted nove jeste Pentium DualCore. Do stolniho pocitace bych nevahal s AMD, ale jak je na tom v oblasti mobilnich procesoru opravdu netusim, vypada to spis na Intel (i kdyz nerad :) ). Samozrejme bych rad co nejvetsi vykon a zaroven co nejmensi spotrebu/teplo, ale to si navzajem odporuje, takze to vidim na nejaky prumer.

operacni pamet neni prilis dulezita, pokud bude notebook vsim ostatnim vyhovovat, pamet prikoupim, snad jedina podminka je DDR2, ale to uz je dnes snad samozrjemost

pevny disk se rozhoduji mezi vetsim 5400rpm nebo mensim 7200rpm, rychlejsiho se bojim kvuli hlucnosti a zda se mi zranitelnejsi (ale to je jen domnenka), pouzivat budu externi disk, takze kapacita neni az tak rozhodujici

grafickou kartu bych radsi neintegrovanou-s vlastni pameti, staci temer cokoliv (ATI x1300, NV 7300 apod.) a hlavne DVI vystup

opticka mechanika samozrejme DVD vypalovacka

displej 15,4“ 1280x800 leskly, vyplati se priplatit za „lepsi“ napr. BrightView, CrystalView apod.? Rad bych leskly, ale nechci uplne zrcadlo.

nutnost jsou minimalne 3 USB (radsi 4), WiFi, LAN staci 100Mbps, potesi BT a webkamera a ctecka karet, rad bych i seriovy port

Notebook by mel podporovat Win XP (ovladace)

dobry servis, aby vsechny dily meli skladem a nic se nemuselo objednavat (Acer)



Takze to shrnu:

co musi splnovat:
co nejlepsi mechanicka odolnost
propracovany power management, baterie s dostatecnou kapacitou - vydrz nejmene 3h (filmy,office)
minimalne 3 USB
prijatelna hlucnost
neintegrovana GK s DVI vystupem

neni nutne, ale potesi:
ovladace pro XP
BT, webkamera, ctecka karet
zarucni servis v Brne


s cenou bych se rad vesel do 25 tisic, ale neco je mozne pridat


poradte jaky vyrobce je provereny, cemu se vyhnout, nebo i konkretni notebooky


Pokud nelze doporucit primo konkretni model, tak alespon zkusenost s konkretni radou (odolnost):
ASUS F
FS Amilo V
FS Amilo Pi
FS Amilo Pa
HP nx
HP Pavilion

A rozdil ve vykonu/spotrebe procesoru Turion X2 / Core Duo / Core 2 Duo

PS:jen bych vas chtel pozadat abyste odpovidali z vasi vlastni zkusenosti, zadne „jedna pani povidala“ a take o nerozpoutani flamewar AMD x Intel, Acer x ostatni ...
Vim ze se tu podobne tema jiz opakovalo, ale vetsinou vzdy slo o vykon a odolnost sla stranou, diky
boboco (1987)|7.8.2007 15:21
já sám jsem pokukoval po tomhle řešení. Jedná se o VBI systém na Santa Rosa platformě:



Co se týče designu, fota jsou zde: http://www.vbi.cz/gallery/gallery.asp?partno=S96S-FD8&img=noimage

mně osobně to přijde jako velmi zajímavé řešení, určitě bych si připlatil i za lepší baterii, kterou zmiňují v popisu. Praktická zkušenost bohužel žádná - rád si poslechnu i názory ostatních, na tohle jsem narazil na netu a docela mě to zaujalo.

(ten jejich popis berte s nadhledem, dal jsem to sem jen protože v něm jsou uvedeny specifikace)
ICEBOSS (3435)|7.8.2007 16:29
Tak, nabrat Acer, na prvnim bodu jsme se shodli.

HP se mi libi az ty drazsi a FSC v cene do 25K nic rozumnyho nenabizi a kdyz uz, tak to ma VIU... fuj.
Na Toshiby jsem se dival a vypadaji docela hezky, parametrove taky vypadaji hezky a osobni zkusenost je nulova :-/

Pokud jde o mech. odolnost, tak doporucim Lenovo/IBM nebo Delly a to klidne i Inspirony, kamos se k nemu chova pekne hnusne a porad je v pohode.

Procesor vem dvoujadro. Turion X2 nemam moc rad kvuli pouziti "nejake" cipove sady, takze bych vzal Intel. Core Duo jsou 2 Yonahy (pentium-m) slepeny k sobe a core 2 duo je ta nova Core architektura, o ktere si toho tolik cetl :)))

Co se tyka tepla, tak jsou na tom vsichni dobre, ale nejvic zalezi na vyrobci ntb, jak to konkretne vyresi.

Pameti kup 1024MB.

disk 80/7200. hluku, namahani ani teploty se neboj.

Leskly displej je vazne hezky, ale na NTB bych si h oasi nedal, precejen se dost leskne.

Dobry servis. To je asi nejvetsi kamen urazu. Bud budes mit v tyhle cene slusnou konfiguraci, nebo slusny prumerny notas se slusnym servisem. Treba obycejnej Dell Inspiron 6400 s 9clankem (cca 7-8hod), 80/7,2K diskem, a 2 roky next business day on-site zarukou stoji asi 25,8K bez dane. A mas dobre udelanej notas s dobrou zarukou. Nebo si koupis ASUS, urcite bude v lepsi konfiguraci, ale na servis ho budes posilat na 2 tydny :angry. A wo tom to je. Vykon nebo sluzby? Pokud chces oboje, musis pritlacit nebo si vybrat a ujasnit priority ;o)
ICEBOSS (3435)|7.8.2007 18:52
jedinej vydech na zadech a zbytek dolu? to se mi moc nelibi. jinak vypada docela obycejne, pripomina mi umax.
jkl (66)|7.8.2007 19:03
boboco: radsi bych nejakou znamejsi znacku, VBI jsem nikde predtim nevidel, ceny jsou OK, nabizeji mnoho za malo a to se mi moc nezda

ICEBOSS: Dell je uz skoro drahej (vychazim z dell.cz), Lenovo nema neintegrovanou grafiku, teda ma, ale az drazsi

od Intelu se me libi Fujitsu Siemens Amilo Pro V3545
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47893
ale ma naprosto retardovane 2x512MB pameti, ktery bych si navic stejne musel nechat kvuli zaruce, ale mozna by bylo mozne se domluvit primo u dodavatele na 2x1024MB

AMD ma nabidku podstatne sirsi
Fujitsu Siemens Amilo Pa1538
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45866
Hewlett-Packard Pavilion dv6339
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45308
Hewlett-Packard Pavilion dv6580
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47784
Asus F3TC
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45704

vsechny maji opet 2x512MB
velice se me libi HP Pavilion dv6580, ale nedokazu si predstavit otevirani - nema zapadku, vse drzi jen na kloubu, zase dalsi namahani

Jak jsou na tom s kvalitou levnejsi FSC?
nasel jsem jeden s pameti 2GB Fujitsu Siemens Amilo Pa1538
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47651
cena je taky velice lakava

je nejaky eshop (samozrejme s kamennym obchodem) s konfigurovatelnym notebookem treba prave od HP?
jkl (66)|7.8.2007 19:07
Jaky je vlastne vykon integrovanych grafik jako GMA950, ted nove X3100, nebo od Ati X1150?
Treba v porovnani s Ati x1300 a N7300 Go.

Nechci nejaky extra vykon, ale Warcraft3 a CS1.6 na full to umet musi.
Hlavne integrovany nemaji DVI :(
boboco (1987)|7.8.2007 19:18
[QUOTE=jkl;43851]boboco: radsi bych nejakou znamejsi znacku, VBI jsem nikde predtim nevidel, ceny jsou OK, nabizeji mnoho za malo a to se mi moc nezda[/QUOTE]
LOL:D VBI přeci není žádná značka, je to zkratka "Verifed by Intel"
- viz: http://www.vbi.cz/about_us/about_us.asp

VELMI zjednodušeně řečeno se jedná o projekt společnosti Intel, která notebooky přibližuje běžným desktopům díky velké variabilitě - VBI: Postav si svůj notebook:)

Ale nic proti, je to všechno v počátcích a sám nevím zda bych do toho šel a nebo raději vzal osvědčené HP, Toshibu aj - navíc ty levnější nevypadají úplně nejlíp:o -resp. mně osobně se moc nelíbí:turtle
jkl (66)|7.8.2007 19:34
Radsi koupim neco osvedceneho
existuje nekde konfigurator "znackovych" notebooku?
ICEBOSS (3435)|7.8.2007 19:52
az na jednu znacku o zadnem nevim, coz teda imho pekne sux. Treba priplatky za 7,2K disky jsou maly, priplatky za vysokokapacitni baterky jsou taky maly... Vim ze treba ten dell se zda drahej, ale kup si k necemu on-site zaruku zvlast... :-/
Driv tam byla moznost jeste X1400 256MB za 2K a rozsireni na C2D z toho C2D, coz byla super nabidka, lec, uz neni.


Sam nevim co bych si koupil za notas a uz o tom premyslim nejaky ten patek. osobne me nejvic hlodaji subnotebooky, treba nejaky prtavy XPS :-D, ale tolik bych za notas nikdy nedal :)))
jkl (66)|7.8.2007 20:14
jsou nekde testy notebookovych procesoru a grafik?
Hlavne me zajima Turion X2 proti C2D.
jukyn (19)|27.8.2007 23:51
[QUOTE=jkl;43858]jsou nekde testy notebookovych procesoru a grafik?
Hlavne me zajima Turion X2 proti C2D.[/QUOTE]

Odpověď je ano....
notebookcheck.com
Tam vše najdeš ale výkonnější jsou C2D ale zase víc hřejou...osobně mám amd a spokojenost
ICEBOSS (3435)|28.8.2007 10:29
hm. co tohle?
http://premierconfigure.euro.dell.com/dellstore/config.aspx?cs=RC1077928&customer_id=RC1077928&oc=N15211&~tgt=global_cfg&c=CZ&l=cs&s=PAD
ma to moznost

[FONT=arial]15.4" UltraSharp™ Widescreen WSXGA+ (1680x1050) TFT Display with TrueLife™ [přidat 1 580,00 Kč]

[/FONT]moznost 2 baterii!! 6+9 clanku :eek:, Visty v cene a za 600 zaruku 2 roky next business day 8-O Celkem asi 20.000 Kč za imho super notes na praci s bozi zarukou... Sice je to Turion a ne C2D, ale co uz :)

edit: ONO TO MA grafiku zvlast, ma to svych 64MB, coz sice neni moc, ale i tak!
mellwille (3)|29.9.2007 11:23
Ahoj,
taky právě řeším podobný problém jako jkl. Vybral jsem si HP Pavilion dv6580. Nejsem expert, takže rozhodování je pro mě těžký. Mám rád AMD a nVidia, která mě tady opravdu potěšila a očekávám, že si na něm občas i něco zahraju i když potřebuju hlavně "psací stroj" s BT a WiFi. [size="1"](Warcraft 3 jak někdo psal nahoře jede na nejvyšší nastavení i na mnohem slabších ntb, ale můj sen je si konečně na vysokorychlostním kolejním netu zapařit WoW na High settings, tak snad mi to tady vyjde (doma mi to na High jede na 8fps, fakt peklo, takže se musím smířit s nízkým nastavením a doufám, že HL2:EP2 mi na tom taky půjde hezky, ale myslím, že HL2 je fakt skvělá hra bez vysokých nároků)[/size] Hraniční cena je tak 25.000 +/-, takže tohle HPčko je na hraně a vím, že by se našlo i něco jinýho ve stejné konfiguraci a nižší ceně, ale protože mám rád i hezký design, Pavilion prostě vede - detailní fotky (úplně dole). Je to fakt krása a třeba ve srovnání s Asus, který mi připadají jako hranatý krabice, nebo s novýma Acer (ne že bych je chtěl obhajovat, ale kamarád si koupil loni Acer a je s ním spokojený, užívá ho denně a všude a problém se neobjevil nikdy), který vypadají podivně - tu bílou barvu klávesnice a vnitřku sem fakt nepobral, že by zase lidi toužili po zašedlých a zažloutlých klávesnicích jako před 10 lety? :D

Tak abych to shrnul, jsem rád, že se HP Pavilion dv6580 objevil v jednom doporučení a chtěl bych vědět, jestli ho někdo má a jak je spokojený, nebo jestli se mám poohlídnout po něčem jiném? Díky moc.
Killing Joke (44)|29.9.2007 21:51
radekhulan (215)|29.9.2007 22:05
Osobně jsem velice spokojen z HP 6710b. S doplněním na 2GB RAM stál 29.000 Kč, výkon, zpracování a stabilita excelentní (Intel T7300 CPU, Intel chipset), parádní je čtečka otisků prstů a na to navázané bezpečností utility, šifrování disku, přihlašování do aplikací a další. Displej je excelentní 1680x1050, vhodné je nastavit si 120 dpi ve Vista, je matný a se slušným pozorovacím úhlem. Výkon a citlivost Wifi excelentní, audio hraje velice dobře, konstrukce je pevná (je to business model). V ceně jsou Vista Business x64 a x86 (CZ/EN). Provozuji na tom x64 verzi, a naprostá stabilita. Integrovaný je i Bluetooth modul.

http://hewlettpackard.mironet.cz/hp-6710b-t7300--gb891ea--1gb--160gb-dvdrw-154quot-vibs+dp76498/

Zvláště ono využití TPM chipu a čtečky otisků prstů se na notebook velice hodí, krádež notebooku je běžná věc, a hodně lidmi neřešená. Nemá: DVI (otázkou je, zda je potřeba, VGA poslouží naprosto identicky).

Rozhodně si nekupuj AMD, nižší výkon, horší stabilita, vyšší spotřeba, mizerné chipsety (tedy, na občasné použití AMD stačí, na denní rozhodně ne).
mellwille (3)|29.9.2007 23:59
> Killin' Joke, vypadá zajímavě, ještě o tom popřemýšlím.

> Radek, jak jsem psal, nejsem expert a do doplňování a takových věcí bych se asi nepouštěl a když tak pročítám některá diskusní fóra, tak mi to někdy připadá, že skoro snad ani nejde koupit PC/NTB a pak nešťourat do BIOSů, RAMek, chipů a bůh-ví-čeho ještě. Stejně jako AMD vs. Intel - všude se píše něco jinýho, tak si pak vyber, čtenáři, že? :D Na desktopu AMD mám a jsem spokojený, akorát ostatní věci drhnou, už je to stařeček, no. Tvé "rozhodně nekupuj" mi zní až moc tvrdě, ale nebudu se o to s tebou hádat. Asi tomu rozumíš líp než já :) A teď trochu z jiného soudku, jak sem zmiňoval v prvním příspěvku, řada dv65## a jí podobné jsou opravdu krásné kousky a co si budeme nalhávat, 6710b oko nenadchne (teď mě kamenujte všichni co myslíte, že (nejen u PC) na vzhledu nezáleží! :) ). Čtečku otisků prstů jsem zkoumal právě na dv6580 poprvé a myslím, že je to fakt dobrá věcička.

Z těch dvou, co jste mi doporučili bych si asi vybral Fujitsu. Důvody: design, jestli dobře zkoumám tak grafika je o třídu výš (podle notebookcheck.net), parametry bez úprav (no a cena, jestli 1.000 hraje u takových částek ještě roli..). Ale těžko říct, jestli bych ho bez váhání koupil, nejspíš ještě budu chvilku pátrat. Nicméně děkuju :)
ICEBOSS (3435)|30.9.2007 00:08
v NTB do biosu stourat nebudes, neni cem se stourat.

Pridani pameti do notebooku obvykle vyzaduje povoleni 1 sroubku a zacvaknuti nove pameti. Jestli ses schopnej vymenit napln v propisce, tak bys s tim nemel mit problem.

Na design kasli, zvyknes si na vsechno a za pul roku spis ocenis dilensky zpracovani. HP ma lepsi displej a horsi grafiku. Chipset maji oba GM965, takze OK. Za 25000 si musis utridit priority.

K tvym prioritam jeste prihodim jednu - zaruka. Je pro tebe pouzivani notebooku denne kriticky? Pokud ano, zvaz jeste DELL (asi Inspiron 1521, ale je trosku tezsi - zato fest vydrzi) s NBD zarukou, pokud ne, kup jeden z vyse uvedenych.
radekhulan (215)|30.9.2007 00:15
[QUOTE=mellwille;51740]Radek, jak jsem psal, nejsem expert a do doplňování a takových věcí bych se asi nepouštěl [/QUOTE]

Zvětšení paměti z 1GB na 2GB ti udělá během 5 sekund obchodník na místě (je to vhodné před zaplacením, ne každá paměť musí být kompatibilní a slušný obchodník to tedy před prodejem povolí otestovat). Jen je potřeba dávat pozor, aby ten notebook měl 1x1GB a ne 2x512MB (jsou tam jen dva sloty). Uvedený HP 6710b má právě 1x1GB v základu, počítají s doplněním na 2x1GB.

[QUOTE=mellwille;51740]6710b oko nenadchne[/QUOTE]

To je věc názoru, mě se naopak strohý business vzhled mimořádně líbí, podobně vypadají Thinkpady. Bílý Acer bude pro někoho hezčí, ale jen první týden, poté se umatlá a .. jaký byl ;)

Jinak z tvého výběru bych nedoporučil Asus a FS, pokud už něco jiného než HP, tak Toshiba, Dell, Lenovo, případně i (předražené) Sony.
eraser (0)|30.9.2007 01:46
[quote=jkl;43823]Zdravim, prazdniny rychle utikaji a to pro me znamena porizeni notebooku na VS...[/quote]Tvoj dlhý post by som skrátil a zjednodušil na dva body.

1. Spôsob využitia a špeciálne nároky na notebook.
2. Maximálna cenová hladina, ktorú si ochotný obetovať.
mellwille (3)|5.10.2007 15:31
Hele sorry, ale tvůj kámoš je blb, protože kdyby nebyl, věděl by, že po třetí stejné vadě má právo požadovat vrácení peněz za výrobek - odstoupení od kupní smlouvy a mohl si koupit úplně jinou značku. Takže když se mu v tom chtělo pořád rejpat a chodit to 7x nebo kolikrát reklamovat, je to jeho problém, ne Acerův, že... Navíc jak píše, že to v prodejně bylo pořád v pohodě, tak by odstoupení od smlouvy neměl být problém, vůbec se divím, že mu to obchodník sám nenabídl. Takže *** :P
eraser (0)|5.10.2007 15:44
Láskavo si prečítaj dôvod, prečo to môj kamarát nemohol spraviť. Je to tu na fóre vysvetlené... a pokiaľ poznáš zákonník, tak by si to pochopil i z toho linku.
Intri (3490)|5.10.2007 19:19
[QUOTE=mellwille;52780]Hele sorry, ale tvůj kámoš je blb, protože kdyby nebyl, věděl by, že po třetí stejné vadě má právo požadovat vrácení peněz za výrobek - odstoupení od kupní smlouvy a mohl si koupit úplně jinou značku.[/QUOTE]

Nebudu si tu urážku brát osobně a nebudu urážet ani tebe za to, že neumíš číst a nepovedlo se ti rozluštit větu, že ten notebook byl zakoupen na firmu... ;-)
Nettle (128)|5.10.2007 21:52
Rozhodne souhlasim s tim ze acer neni zrovna nejlepsi reseni, zas na druhou stranu uz sem videl i dlouhodobe funkcni notebooky od aceru.
Intri (3490)|5.10.2007 21:58
Však jo, já Aceru neupírám fakt, že dokáže vyrobit i kvalitní kousky. Problém je v chování jeho servisu. Tak, jak se chová Acer, se seriózní firma prostě nechová. Takto se ani člověk nechová k ostatním, natož pak firma ke svým zákazníkům.
Intri (3490)|6.10.2007 10:48
[QUOTE=radekhulan;51709]Nemá: DVI (otázkou je, zda je potřeba, VGA poslouží naprosto identicky).[/QUOTE]

Opět se projevuje tvoje neznalost nehodná redaktora jakéhokoliv informačního magazínu nebo blogu... Na těch Acerech, co jsem měl, se VGA projevovalo hodně silně: "vlněním" obrazu. Nevím, jak ten jev přesně popsat, ale jednolité plochy ( především šedé ) se prostě jakoby velice rychle, ale nepravidelně překreslují, takže celá plocha není jednobarevně šedá, ale má rychle se měnící a střídající úzké pruhy v různých odstínech dané barvy. DVI toto nedělalo. U Toshiby nemám DVI, tak nemůžu porovnat, ale VGA dělá úplně to stejné.
mech13 (5526)|6.10.2007 11:48
to Intri: a jsi si jisty ze to je obecna vlastnost D-SUB? mas to otestovane na vic monitorech? neni to jen vada konkretniho monitoru/kabelu?
radekhulan (215)|6.10.2007 11:52
[QUOTE=Intri;52879]Na těch Acerech, co jsem měl[/QUOTE]
Víš kdo je (tedy vlastně byl) výrobce nejlepších notebooků? Texas Instruments a jeho Travelmate. Extrémně drahé, ale mimořádně kvalitní notebooky s nejlepšími displeji, šasi, technologií. Lepší o třídu ještě než IBM (Lenovo) Thinkpady. Měl jsem jich několik na firmě, a doslova jsem je miloval. A víš kdo TI koupil? Acer. A řada Travelmate u něj stále existuje a stále je vynikající.

Výborná je i nová "value" řada Acer Aspire, hezký design inspirovaný Applem, kvalitní materiály, a vždy dobrý poměr cena/výkon.

Koupil sis levný notebook staré řady a očekáváš zázraky.
Intri (3490)|6.10.2007 18:25
[QUOTE=mech13;52890]to Intri: a jsi si jisty ze to je obecna vlastnost D-SUB? mas to otestovane na vic monitorech? neni to jen vada konkretniho monitoru/kabelu?[/QUOTE]

Jestli je to obecná vlastnost, nevím, ale projevilo se na to na obou monitorech, které mám k dispozici. LG 1710B a Acer A1722.
P@pi (1519)|6.10.2007 19:02
OK, tak to byl poslední OT. Máte jediný štěstí, že je to celkem k tématu, ale vyřešte si svoje problémy přes SZ nebo si dojeďte do Prahy dát si pěstí, ale na fóru to neřešte.

Nebude tu od ani jednoho z Vás OT, jasný? Pište si milostná psaní přes SZ.

EDIT: oba jsem promazal. Intri tam neřekl nic užitečného, RH alespoň něco zajímavého. Promazáno.
Intri (3490)|6.10.2007 19:06
Stále dokola - kvalita materiálu u Aceru se projeví až časem, teď se nedá nic o kvalitě vyhotovení říct.
Encore1106 (424)|6.10.2007 19:39
[quote=Intri;52879]Opět se projevuje tvoje neznalost nehodná redaktora jakéhokoliv informačního magazínu nebo blogu... Na těch Acerech, co jsem měl, se VGA projevovalo hodně silně: "vlněním" obrazu. Nevím, jak ten jev přesně popsat, ale jednolité plochy ( především šedé ) se prostě jakoby velice rychle, ale nepravidelně překreslují, takže celá plocha není jednobarevně šedá, ale má rychle se měnící a střídající úzké pruhy v různých odstínech dané barvy. DVI toto nedělalo. U Toshiby nemám DVI, tak nemůžu porovnat, ale VGA dělá úplně to stejné.[/quote]Já mam také Toshibu s pouze VGA. Na to VGA připojuji LCD televizi 32" Sony Bravia, která má D-Sub vstup a žádné problémy, které ty popisuješ nejsou. Ani u NtB, ani mého stolního PC.
Intri (3490)|6.10.2007 19:56
Ono je taky možné, že signál v kabelech ruší něco tady u mě, co DVIčko nijak neovlivní. Netvrdím, že je to obecná vlastnost, protože otestovat něco na dvou LCD a říct, že tak to je, by byla blbost. Ale zkoušel jsem 3 notebooky a 2 LCD panely a stále se to projevuje. Řekl bych, že je hloupé tvrdit, že DVI nemá význam, stejně jako mi přijde hloupé tvrdit, že význam nemá D-Sub. Uplatnění můžou dost snadno najít oba konektory a nutno říct, že DVI bych na Toshibě viděl dost rád bok po boku s D-Subem.

Jaký model Toshiby máš?
Encore1106 (424)|6.10.2007 20:06
Oba konektory mají stále své uplatnění, třeba kvůli kompatibilitě s různými druhy zařízení. Imho při běžném domácím používání není rozdíl téměř znát.
Souhlasím, že kdyby měla ta Toshiba D-Sub i DVI, nebylo by to na škodu.
[quote=Intri;52964]
Jaký model Toshiby máš?[/quote]Toshiba Satellite A200-1M8.
Intri (3490)|6.10.2007 20:09
Zkoušel jsem různé kabely. D-Sub jsem zkoušel dokonce i ze svého starého CRT monitoru, ale pořád to stejné.