reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rychlost disků

Tomas_X (36)|7.8.2007 16:47
Prosím o radu. Mám dnes IDE disky:
HDD ST380011A 80 GB IDE
HDD WDC WD2000JB-00GVA0 200 GB IDE a ještě jeden podobný
HDD ST???.... 200 GB IDE
Pokud bych upgradoval procesor, desku a paměti na výkonné Core 2Duo s FSB 1333MHz a 1066MHz paměti a k SATA bych přes redukci připojil výše uvedené IDE disky, byl by jejich výkon výrazně pomalejší, než kdybych koupil rychlý disk
HDD WD Caviar SE, 320GB, S-ATA II 300, 7200RPM, 16 MB Cache a použil ho na rychlé věci, zatímco IDE disky bych použil jen jako odkladiště dat, která nepotřebují rychlé zpracování?
Ta redukce SATA - IDE, která se dá koupit, stejně nezajistí tak rychlé čtení a zápis jako SATA disk? Jaký je to rozdíl ? Dík.
ICEBOSS (3435)|7.8.2007 18:56
pokud to nejsou Seagaty 7200.7 nebo 7200.8, tak nic vyrazne pomalejsi nebude. Lepsi nez redukce do SATA mozna bude koupit za 3 kila IDE radic do PCI.

Jakou vubec budes mit desku?
Tomas_X (36)|8.8.2007 16:25
ICEBOSS: tu právě vybírám. Potřebuju zjistit, zda mi u konkrétního náročného SW hodně pomůže rychlá FSB (1333 MHz) a rychlé paměti (1066 MHz), no a tak nějak nejvíc důvěřuju nevímproč MSI a bude to pro Core 2 Duo, takže tam mi vychází:
"Základní deska Microstar P35 NEO-F, iP35, Socket 775, DDR2 / 3*1066, SATA, GLAN, ATX, PCIe, audio"
Zatím se zdá, že u té aplikace je nejužší hrdlo zápis na disk asi do nějakých temporary souborů. A děje se to i když jsem měl chvíli k dispozici 2 GB RAM (jinak mám 1 GB), tak si aplikace vezme jen 1 GB a hrne další Gigabyty na disk a čekám i když je vytížení procesoru 2-5% a dost volné fyzické paměti. Někde je úzký hrdlo. Někdy je starý Prescott procesor na 100%, takže tam pomůže Core2Duo, protože aplikace má okolo 50 vláken, ale jindy se procesor fláká, RAM se fláká a aplikace se na 10 sekund zasekne, přičemž chvíli jede disk naplno a pak si třeba disk jen tak problikne, ale ještě se to nerozjede a performance monitor ukazuje vysoký zápis na disk a vysoké čekání na zápis na disk.