reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Záložný zdroj ne len na vypnutie PC

michal84 (140)|14.5.2015 13:13
Ahojte,
chcel by som vás poprosiť o radu k záložnému zdroju, chcel by som ho aj na to aby som mohol v prípade výpadku ešte pracovať,
Jednalo by sa o kancelárskú prácu takže zaťaženie by nebolo tak hrozné. Mám nasledujúcu zostavu, monitory sú dva:
http://www.czc.cz/88pc7npe3kia5bti4gagefqh83/seznam

Bolo by možné s nejakým zdrojom pracovať povedzme 15-30 minút?

Aký by ste doporučili? Čo som niečo dohladal tak značku asi APC že?

Díky za rady !
zsdx (2098)|15.5.2015 09:28
Mozne to je, jina otazka je, zda jsi ochoten to zaplatit.
Kdyz APC, tak zkus poradce.
michal84 (140)|15.5.2015 10:31
A do p*dele to je pálka :) ... tak jo berem spať, radšej mi pojde iba o to aby komp hneď nespadol ... u niektorých modelov výrobca uvádza nejakých 15 minút pri cca 50%-nej záťaži, tak niečo také by som asi bral.

Spýtam sa podla čoho vybrať konkrétny model?
Nejak mám v tom chaos...
Gouranga (699)|15.5.2015 20:32
Tak UPS jde sehnat i pomerne "levne". Tvuj pocitac by se v klidu mel vejit do 100 W v klidu. Takze neco takoveho by to mohlo udrzet az dvacet minut (zduraznuji "az"). Idealni by bylo pred nakupem zmerit spotrebu v klidu a v zatezi a pak vybirat. Idealni je neco, co komunikuje s PC a v pripade delsiho vypadku ho uspi. Silnejsi model vydrzi podstatne dele - je nutno brat v potaz, ze dvojnasobny odber se nerovna polovicni vydrzi, ale daleko mensi..
michal84 (140)|1.6.2015 13:40
Ten odkaz mi nefunguje, možeš ho sem hodiť ešte raz?
Nejak neviem aký vybrať, tých modelov je dosť tak by som bol rád za nejakú radu :)
Gouranga (699)|2.6.2015 21:43
Aha, nejak se usek. tady cely: http://goo.gl/OSyPfi
No vybirat asi podle tohoto: maximalni zatez (teoreticky: vykon zdroje/efektivita + spotreba monitoru + nejaka rezerva) - nutno brat v potaz, ze zdroj, co dokaze dodat 500 W nema pri tom spotrebu 500 W, ale nekde mezi 550 a 620. Takze, kdzy se dopocitas nejakych 400 W, tak idealne aspon 500-600 W UPS. U kazde mas take graf vydrze v zavislosti na spotrebe. Ta UPS v odkazu dokaze dodavat 390 W po dobu jedne minuty, ale 100 W pres dvacet minut. Ty by ses v klidu mel vejit do 150 W (vazne hadam; muze to byt o dost min). Idealni by bylo nekde sehnat merak spotreby, abys mel aspon nejaky odhad. Pokud by penize nebyly problem, tak nejaka 600 W UPS by ti to mela utahnout s rezervou..
michal84 (140)|3.6.2015 07:31
Díky za tip, myslím že ten tvoj návrh bude ideálny a dá sa zohnať už do 2000Kč
http://ups.heureka.cz/apc-bx650ci/

Ideálny pretože som nakoniec prišiel na to že pracovať aktuálne aj tak po výpadku prúdu nemožem pretože v takom prípade padá aj internet v celom vchode paneláku a ten pre prácu nutne potrebujem.
A ak mi iba vyskočí istič v byte tak si ho nahodím a na tu dobu tento zdroj bohate postačí. Tak myslím že zoberem tebou navrhnutý kus.

Díky !