reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Na základě čeho posoudit kvalitu 3D tiskárny?

KarelBrezina (1)|14.5.2015 14:28
Dobrý den,

Mám problém. Rozhodl jsem se pořídit do domácnosti 3D tiskárnu. Po večerech si hraji s google sketch up a rád bych své výtvory zhmotnil. Jsem ovšem poměrně zmatený, co se týče jednotlivých technických parametrů tiskáren. Nevyznám se v nich a nevím podle kterých kritérií postupovat při nákupu. Má tady někdo zkušenost s 3D tiskárnami a ví podle kterých kritérií tiskárnu vybírat? Mám rozpočet 35 000 ,-

Děkuji všem za rady
Neffy (1)|25.5.2015 10:55
Zdravím,

Mno, moc si svůj dotaz nespecifikoval, čili nelze doporučit asi nic konkrétně. Pokud jsi zručný a zvládneš si tiskárnu postavit, doporučil bych asi tiskárnu od českého 3D guru Průšy. Jeho modely jsou poměrně dostupné (okolo 10 000 kč). V případě, že si ohledně zručnosti moc nedůvěřujete, navrhuji vhodnou alternativu - http://www.3dwiser.com/produkt/robox-3/ - hezky se vejde do tvého rozpočtu 35 000,- a podporuje plug´n´play tzn. zapojíš a tiskneš a odpadá práce se sestavováním a nastavováním. Kvalitu tisku má dobrou a celkem přesnou. Podporuje ABS i PLA, což jsou nejčastěji užívané formáty tisku v současnosti. Držím palce, ať to tiskne!