Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: DDR4 Ram různé moduly...?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2015

Plánuju koupi nového pc, deska asi tato (nebo poodobná za +- stejnou cenu):

https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051K00040000002RLC

Paměti DDR4 plánuju tyto:
    https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051K00040000002ZHU

Tzn 2*8GB moduly... mám dva dotazy:

1) Budou tyto paměti fungovat zcela normálně i když nemám 4 moduly ale jen 2 (DDR4 by měly být čtyřkanálové)? A jestli budou (to asi jo), jak to ovlivní výkon oproti variantě 4*2GB moduly?

2) Za rok, dva (tři?) potom plánuju dokoupit další RAM (až mi nebude ta stará stačit) a protože ceny asi pujdou dolů, tak je pravděpodobné že dokoupím 2*16Gb moduly (celkem 32 GB), takže bych měl celkem 48GB (2*8stará+2*16nová) což je trochu nezvyklá kombinace, otázka je stejná: moduly by měly spolu fungovat (i kdyby byly od rozdílných výrobců), ale neovlivní rozdílná kapacita nějak negativně výkon?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Hmm a na co tolik RAM? Dneska ti stačí 4GB, maximálně 8 To mi neříkej, že potřebuješ 48GB Děláš pro NASA nebo co?

Jo, čtyřkanálový jsou, když máš zapojený 4 moduly, takže když tam dáš dva moduly pojedou na DualChannel. Rozdíl výkonu 1-2%

Kapacita výkon neovlivní, je třeba mít na paměti, že je posléze nutné mít moduly se stejnou voltáží a stejným časováním, jinak ty lepší moduly pojedou na časování horších modulů. Já nikdy DDR4 na "FourChannel" neprovozoval, tak nevim, ale DDR2 šlapou v DUAL Channelu i od jiného výrobce - nicméně není to vždy pravidlo.

PS: Nevím proč tohle řešíš, když máš 5 litrů za zbytečný DDR4, tak budeš mít za 2-3 roky dalších zbatečných 5 litrů na koupení celého kitu.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2015

Hm... to mi moc nepomohlo, můze mi to potvrdit/odpovědět i nekdo jiny?

Jinak nejsem idiot, pokud plánuju koupit 16 GB a posléze 48 GB ram, můžeš si být jistý tím že to potřebuju a využiju ;-).

Jinak jj taky souhlasím že DDR4 jsou zbytečný a předražený v porovnání s DDR3, bohužel plánuju koupit 5820K cpu od intelu a na té platformě DDR3 už nejedou, tam se dělají už jen desky pro DDR4 :-(.

Podobná témata

1. DDR3: Jak správně nainstalovat různé moduly DDR3
    Od batep v sekci Operační paměti
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 08-01-2014, 13:38
  2. P55 a 4 moduly ram
    Od Gouranga v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 12-11-2011, 23:04
  3. Radeony: Hd3870 512mb Ddr4
    Od Bacon v sekci Grafické karty