reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC pro hraní her v ceně 15 000 - 17 500 Kč

john (877)|23.5.2015 12:58
Zaměření pro: hraní her

Platforma: nerozhoduje
Operační systém: bez
LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
snaha o sestaveni co nejlevnejsiho herniho PC

http://www.czc.cz/av2td3lkmui5g88cmrjt3hhbkb/seznam

je to pro znameho se stropem cca 17000, tak jsem zvolil AMD platformu, "noname" PSU, ale uz jsem jej pouzil a slape bez problemu cca
2r.
tj. zbyva cca 1000 na skrin...
ICE_D (2754)|23.5.2015 21:45
Pokud ma byt skrin do 1000Kc, tak jednoznacne Z1:
http://www.czc.cz/zalman-z1-cerna/143541/produkt

Proc zrovna A-DATA RAM? Dal bych osvedceny Sporty:
http://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-8gb-2x4gb-ddr3-1600-cl9/101084/produkt

Nebo z vlastni zkusenosti muzu doporucit Patrioty, mam sice Greeny, ale ty uz nejsou v nabidce, tak Black:
http://www.czc.cz/patriot-viper-3-black-mamba-8gb-2x4gb-ddr3-1600_2/138334/produkt

Jo a pritlacil bych na desce:
http://www.czc.cz/asus-m5a97-r2-0-amd-970/112017/produkt
john (877)|24.5.2015 01:55
OK, je zatim odlozen chladic na pozdejsi dobu, tak se muze pritlacit jinde
desku jsem mel puvodne vybranou MSI Gaming , nak posledni dobou preferuji MSI, ale ta Asuska nevypada spatne

A-data ma nizky profil, casovani 9-9-9-24, reklamace cca 1%, reakce uzivatelu kladna

kombinace CPU-GPU je OK ?, predpokladam, ze by CPU mel utahnout GK "s prstem v nose"....

diky
VencaX (3686)|24.5.2015 11:56
Osobně si myslím, že FX-6300 je na hry lepší volba než FX-8300.

FX-6300 má vyšší takty tzn při stejné architektuře vyšší výkon na jádro (což je to, co bych u her preferoval), navíc se lépe taktuje než FX-8300. Pokud se s taktováním nepočítá, tak ten PC nejspíš nepřežije další upgrade grafické karty (neboť již nebude novým grafikám stačit, ať 6300 nebo 8300). Osobně si stále myslím, že lepší je obětovat cca 7000 na MB+CPU na Intelu a ze zbytku skládat PC (páč následný upgrade grafiky za 2-3 roky nebude takový průser jako v případě zestárlého AMD).

Ohledně RAM bych to viděl tak, že ADATY nemají o nic víc low-profile než ty Crucialy. Crucialy mám ověřené v asi 150 počítačích, co jsem s nima za cca tak 2 roky postavil a za nižší cenu ti nabídnou stejný nebo vyšší výkon (plus mají slušný potenciál i k taktování). Také maji CL9, takže to na ADATA pamětech není žádná výhoda ;). Ale nutit tě do toho nebudu.

Skříň ano, Z1čku jak píše ICE.

U herního PC bych v životě nešetřil na ZDROJI. Dej tam aspoň ten základ, SS500ET.


Shrnutí:
17138 a ta sestava bude celkem vyvážená, po přetaktování MOŽNÁ skousne i mírný budoucí upgrade.
http://www.czc.cz/anch20s39ogp78map78o95sv49/seznam

17988 sestava postavená na Intelu se slabší grafickou kartou (aneb mé doporučení). V případě upgradu grafické karty za 2-3 roky na tom i5ka bude lépe jak snad jakékoli FXko, takže slabší karta teď, silnější za 3 roky ;)
http://www.czc.cz/6gj802ndmahgh85lsvjvllvkrb/seznam
john (877)|24.5.2015 16:37
CPU: FX-6300 jsem pouzival doposud, 8300 jsem vybiral pro pripadna dalsi vicevlaknova vyuziti, tady jsem nerozhodny, takt vs. 8 jader....
MB: bude to ta Asuska
RAM: tam rozhodla poruchovost 1% vs. 2.5% a vlastni zkusenost
PSU: vlastni zkusenost, opravdu neni/nebyl spatny
GPU: radeji tu 280 s menevykonnym CPU, pac za 3r. bude kdovi co / DDR4, AMD Zen, patice, nove GPU&CPU, kdovi jake budou naroky her a zobrazeni... /...
bedna bude ta Z1, jen musim zjistit, kde ji maj skladem...
diky za pomoc

BTW: puvodne jsem jej vubec nechtel skladat a pockat co prinese nova rada AMD GPU a jak se podepise na cenach, holt znamej jej chce ''okamzite a strelhbite" :) ....
ICE_D (2754)|24.5.2015 16:49
Jo jo, to jsme my česi, všechno teď hned okamžitě a střelhbitě :D A to nemyslím nijak zle, já jsem to samý v bledě modrým :D
VencaX (3686)|24.5.2015 17:38
CPU: Bacha, AMD není 8 jader, AMD je 8 vláken! Ač to tak výrobce prezentuje, 8 jader to nemá. Hardwarově to má 4 boxy se sdílenými prostředky, podobně fungující jako Intel s HyperThreadingem. Logicky 8 jader, fyzicky stále jen 4. A myslím si, že když už budeš mít něco, co by běželo na osmi, tak to poběží podobně i na těch šesti s vyšším taktem, ale když budeš potřebovat více výkonu na 1 jádro (většina her), 6300ka bude lepší. FX-6300 je primárně na hry prostě výhodnější.

RAM: OK, tvoje volba
PSU: Mohl jsi mít třeba pouze štěstí na kus. Osobně bych do primárně herního PC na zdroji nešetřil, většinou se to vůbec nevyplatí.

EDIT: btw zajímalo by mě, když u každého produktu maj na czc ten údaj o poruchovosti a na zdroji, kterej maj přes 4 roky v nabídce ten údaj (radši) nemaj.
john (877)|24.5.2015 17:42
namisto Z1, jez momentalne u CZC neni, uvazuji nad timto Silentium / preferuji plnou bocnici /, ale zase ty konektory nahore zrovna nemusim....
john (877)|24.5.2015 17:54
[QUOTE=NFG_ICE;571722]Jo jo, to jsme my česi, všechno teď hned okamžitě a střelhbitě [/QUOTE]

jj, a pokud mozna za kus chleba..., ma k dispozici cca 17kkc a nechce pockat do sv. Berouse :)

tak jsem to tak nejak s vasipomoci "splacal", dikes

pripadne dalsi nazory jen uvitam
VencaX (3686)|24.5.2015 19:04
Osobně mám pořád výhrady k tomu zdroji (ani SS500ET, což je společně se SS400ET minimum, co do jakéhokoli PC dávam bych si do herního PC nepořídil a radši bych koupil vyšší řadu). Ale každý svého štěstí strůjcem - bohužel v tomhle případě jsi strůjcem štěstí někoho jiného... pouvažoval bych ještě nad tím zdrojem, být tebou.
Průser je, že grafika sama o sobě mám 250 TDP, takže celá sestava bude někde okolo 350W s reálnou spotřebou, což je podle mě na dlouhodobej provoz na SS400ET moc.

Jen tak ze zkušenosti. Dřív jsem zdroje taky nějak extra neřešil (cca 10 let zpátky) a dával jsem na bráchovo rady, že Eurocase/LC Power a takovýhle shity, že to bohatě stačí jako zdroj. Však léta mi 300W Eurocase fungoval na mých sestavách se spotřebou 150W. Pak jsem si pořídil dvoujádro a silnější grafiku, spotřeba byla přes 250W, zdroj začal pískat a do tejdne bylo po něm. Naštěstí sebou nevzal nic jinýho a ty komponenty snad fungujou doteď. Ale jak píšu, to co tobě funguje 2 roky v pohodě známýmu fungovat nemusí a pak co?

Opravdové minimum, co bych tak asi ještě s oběma přivřenejma očima dokázal doporučit je Enermax HEXA a i tak tě musím upozornit na jeho nekvalitní elektrolytické kondíky.
john (877)|24.5.2015 22:45
prvni Evolveo jsem bral na zaklade testu na diit, je fakt, ze to HiEnd neni, ale je to velice slusny zdroj s "kvalitnimi" soucastkami, akorat je neznamy...
pokud se kvalita nezhorsila s dobou vyroby a snahou setrit, tak by mel v poho vydrzet / pokud nebude smula na vadny kousek, coz hrozi u vsech vyrobcu /...
ono s temi zdroji je to docela loterie / nestalost kvality a zmeny osazeni soucastkami /
a o zdrojich jako LC, White apod. bych take vubec neuvazoval, kdovi jake budou nove rady Euro, maj pry snahu se zlepsovat, ale... spravit si jmeno pujde asi jen velice tezce...
kdysi vyhlaseny Fortron sel taky celkem do kytek a tezi ze stare kvality...

pokud odejde neco diky zdroji, tak dam echo, ale na netu zatim panuje vetsinova spokojenost...dokonce parkrat ziskal i naka oceneni
VencaX (3686)|24.5.2015 23:29
Z daného článku, citace:

[QUOTE]Nekvalitní kondenzátory ChengX jsou zde také.[/QUOTE]

[QUOTE]Tlumivky jsou všude stejně masivní, kondenzátory opět kompletně samé ChengX LOWESR o stejné kapacitě jako u slabší verze.[/QUOTE]

[QUOTE]Termistor má pod sebou na levé straně (u vstupní vidlice), přičemž se ho nedotýká. Výrobci bylo nejspíš zatěžko to po pájení kontrolovat a alespoň na něj prcnout trochu teplovodivé pasty...[/QUOTE]

[QUOTE]Kromě pár elektrod a konců vodičů není obužírkováno stále v podstatě nic. Deska zdroje celkově působí tímtéž levným dojmem, je ještě hůře očištěná, místy je tam tavidlo a lakování je takové podivně matné. Celá primární strana je stále podlepena nehořlavou pěnou a nadále se ve zdroji nachází prasečinka s keramickým kondenzátorem na sekundární straně.[/QUOTE]

[QUOTE]Elektrody jsou zkráceny už méně rozumně a u jednoho kondenzátoru dokonce jedna míří směrem k druhé, to by se opravdu nemělo dít… Stejně tak kvalita pájení je horší, našel jsem minimálně jednu opravu a několik špatně propájených míst.[/QUOTE]

[QUOTE]Stále není osazen obvyklý Y kondenzátor mezi primární a sekundární stranou, což sice může o ždibítek vylepšit bezpečnost, ale bůhví, jaké vysokofrekenční zvlnění ze zdroje díky tomu možná leze.[/QUOTE]

[QUOTE]Našel jsem také celkem dvě kuličky pájky na sekundární straně (na primární byly také, ale fixované pěnou, tudíž se nemohou hnout). S fixační srajdou bylo zacházeno rozumně, s izolačním lepidlem pod SMD součástkami ovšem stále ne. Celkově se kvalita už trošku víc blíží k té horší straně spektra. Snad tu vidíme to nejhorší, co z výrobce leze - ubral bych tu jeden bod.[/QUOTE]

[ATTACH=CONFIG]30735[/ATTACH]

OK, více mě již o kvalitě tohoto zdroje přesvědčovat nemusíš...
Za mě naprostej utrejch možná ještě pod úrovní dnešních trošku se zlepšujících Eurocasů. :thumbdown
M2fDDDI.png
john (877)|25.5.2015 00:13
kua, ja jsem ale poradny kus hnupa, ten zdroj co je v objednavce je uplne neco jineho, nez jsem bral poprve a teprve ted jsem si toho vsim / 1xPCI-e vs. 2xPCI-e, pasivni PFC vs. aktivni PFC atd... /

[QUOTE=VencaX;571743]Za mě naprostej utrejch možná ještě pod úrovní dnešních trošku se zlepšujících Eurocasů. [/QUOTE]
u Behemonta neprojde bez ztraty kyticky ani jeden zdroj, coz je jen dobre :thumb..
jinak u tohoto PSU je zvlneni, napeti, pretizeni absolutni pohoda, Rds spinaku parada oproti jinym PSU, kondiky to je bolest snad vsech PSU

ale budu muset dat na tve, nebo nfg_ice doporuceni / PSU uz Evolveo nevyrabi, je to doprodej, coz jsem zjistil az na strankach vyrobce /

BTW: jeste ze se o tom rozjela diskuse, bo jinak bych si musel nafackovat pred nastartovanou V3S :mistake

takze velky dikes vsem
VencaX (3686)|25.5.2015 00:37
Tak lepší vzít SS500ET, který má trošku kvalitnější kondenzátory než vzít něco s totálními shit kondíky. I tak celkově kvalita toho zdroje je dost bídná a je jedno, kdo to recenzuje. Z fotek je to dostatečně vidět ;). SS500ET jsem měl otevřený a vím, že jsou to celkem slušné zdroje.
john (877)|25.5.2015 01:16
shanel jsem jeste blizsi info o tomto kousku a narazil jsem na toto a todlencto, vypada zajimave....