reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s harddiskem

kevco (3)|23.5.2015 20:36
Zdravím,
Po středeční bouřce se mi stala nemilá věc, a to že mi odešla základová deska, takže jsem se rozhodl iprovizačně šáhnout do záložního pc, kde si beru nějaké součástky, a pokud se najít problém. ( V tu chvíli jsem nevěděl jestli se jedná o zdroj nebo základ. desku) a teď k věci, takže jsem nahodil novou základovku s novým procesorem a grafikou, ale harddisk jsem nechával stejný, jenže po znovu zprovoznění při spuštění PC na mě vykukne ( teď se omlouvám jestli to napíšu špatně ) AMD rozhraní, které se mě ptá jestli chci do BIOSU nebo pokračovat normálně, a když zadám normálně načteme se mi pak akorát černá plocha a navrchu bliká bíle podtržítko ( prostě tohle _ ) když se pak dívám v BIOSU jestli mám správně nastavené bootování tak mám primární HDD_0, sekundární HDD_01, a pak rezervně třetí možnost CD/DVD.

Tudíž moje otázka zní : Jak je možné, že se harddisk buď nechce načíst nebo se celý smazal, když jsem ho akorát napojil na nový zdroj a desku ?
Půjdou data popřípadně nějak získat zpátky ?
Může mít na to vliv menší velikost paměti ram ?


jinak základní deska je takový důchodce : Asus A7N8X-X jedná se totiž o pracovní pc.
kevco (3)|28.5.2015 07:28
Zdravím,
tak jsem konečně zprovoznil starou desku i se zdrojem ( abych mohl načíst data s harddiskem ) , říkám si haleluja, ale když jsem zapojil vlastně i nezapojil grafickou kartu, ( protože v tý základní desce , už jedna je integrovaná ) tak sice počítač najede. Pokud je zapojená grafická karta, tak i ona se rozjede, ale když chci zapojit monitor, tak nefunguje jako kdyby ten kabel to nepustil z PC do monitoru. Zkoušel jsem i druhý monitor a to tak, že mám dva výstupy jeden od té integrované a další od té "novější grafiky" a zkoušel jsem to do ních zapojit postupně zapojit.
Vím, že předtím tento problém vyřešil silnější zdroj 450W, který tam teďka je a počítač před rozebráním šlapal i na slabším 400W, protože jsem si myslel, že ten 450W byl špatný, ale naštěstí ne, takže nerozumím tomu, proč se ten monitor nechce rozjet.
kevco (3)|29.5.2015 14:38
Zdravím,
tak skoro po týdnu jsem si to vyřešil sám :)
Stará základní deska byla kaput, takže zpátky vše nahodit na novější, harddisk jsem poslal do servisu, ať mi z něj vytáhnou data, pak naformátují a nainstaluji si znovu windows. Blbec jsem si totiž u té staré nevšiml, že nereaguje ani na usb, pak jsem vyzkoušel part testíku na funkčnost desky, pročetl pár diskuzí na internetu a uvědomil si, že je na 100% nefunkční základní deska.