Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Nefunkční HDMI výstup

Nováček
    Registrace
    May 2015

Zdravím,
    mám problém s nefunkčním výstupem HDMI u notebooku Dell Inspiron 13. Monitor jsem takto používal více než půl roku. Monitor používám i s jiným notasem, takže v něm problém také není. Je nějaký způsob jak ověřit, zda je to systémová nebo hardwarová chyba? Případně jiné nápady?
    Děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

zkus nabootovat nejaky linux z USB disku, pokud monitor nepujde ani tam, bude to pravdepodobne HW zavada

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

Salamander: Se vším respektem - to nevím, jestli je úplně nejlepší rada.

Co se týče Linuxu a funkčnosti alternativních výstupů, jejich přepínání či více monitorů, tak to je věčné téma na linuxových fórech. Zkusit to může, ale když to nepůjde, jako že si na to docela i vsadím, tak nic to neprokazuje a tuplem ne v Live session - tam si vsadím tupl.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

A máš teda nějakou lepší radu?

Ještě mě napadlo ... Delly mívají dostupnou diagnostiku po nabootování

Registrace
    Oct 2012

Pravda je, že v tomto případě žádná dobrá rada není - nebyla to ode mě kritika. Jsou jenom ty blbé, které jsou zdlouhavé a průkazné mohou být i nemusí - je to prostě fortunačka.

Jak jsem psal - za pokus to stojí, ale slibovat si od toho nic nelze.

Může tím začít a pak pokračovat na mravenece: Mrknout do BIOSu - na náhodu, jestli tam není nějaké nestandartní nastavení pro video výstup. Vyčistit zdířku i konektor. Zkusit jiný kabel pak i monitor - bez ohledu na to co je výše psáno. Měnil se driver - odstranit, dát předchozí. Neměnil - odstranit, dát stejný. Podívat se na aktualizace v inkriminované době - odinstalovat a pak kdyžtak po jedné vracet až postupně třeba dojít k tomu, že se udělá záloha a zkusí recovery, reinstal z něj nebo čistá instalace doplněná drivery z daného období výroby notebooku. A pak, když to půjde opět zbytek postupně a pozorovat, kdy se to stane. Atd apod. Když to bude bezvýsledné, tak lze potom učinit závěr, že jde o HW problém.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Za tu dobu co zkouším občas vždy nějaké to linuxové distro, tak zprovoznění video výstupů není celkem problém. Např. v Mintu funguje vše už v základu a to i v live verzi.
    BTW Pokud má nyní s HDMI výstupem a byla by to chyba ovladače, tak je tak trochu nesmysl instalovat ten samý. Vždy instalovat aktuální. Pokud by se jednalo specifickou chybu ovladače, je vyšší šance, že bude v aktuálním driveru ošetřena.

Registrace
    Oct 2012

Jo vidíš - na Mint jsem zapoměl - ten je v tomto i v jiných směrech hodnocen jako nejodladěnější.

S těmi drivery jsem zapomněl připsat variantu s novějšími - to se omlouvám. Ale nesmysl to úplně není - párkrát se mi to vyplatilo. Také je ještě namístě zmínit, že Windows Update občas vnutí jako vhodnější verzi driverů tu starší nebo nějakou snad upravenou a pak dělá GK brajgl. Zvláště u řady nForce od nVidie jsem se s tím setkal častěji. A pakliže má někdo WU na automat, tak si zadělá ani neví.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Automatické aktualizace neinstalují pouze doporučené aktualizace, kterými ovladače graf. karet jsou (min. u nVidie).

Registrace
    Oct 2012

Nějak ti nerozumím - omlouvám se, ale chybí mi tam jakýsi protipól. Nějaké to "ale" či "takže" a něco zatím. Nebo jestli je to jen konstatování o tom, že automatické aktualizace instalují i jiné aktualizace, než jen pouze doporučené, tak to ano - to je známý fakt

Podobná témata

1. Jak na nefunkční HDMI výstup na notebooku?
    Od radek.kovacik v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-10-2010, 17:33
  2. Nefunkční HDMI u notebooku po reinstalu systému
    Od lastsaves v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 24-09-2009, 21:31
  3. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 16-06-2009, 08:59
  4. TV vystup
    Od smash313 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2