reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pripojeni NAS k siti a wifi

Milosh187 (9)|5.6.2015 09:02
Zdravím...

Prosím Vás mám dotaz, bude možná hloupý ale už nevím jak to mám udělat, zkusím to napsat co nejasněji s co nejvíce informacemi a obrázky.


Na střeše domu mám internetovou anténu, ze které vede kabel do napájecího agregátu antény ("POE Injektor" https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400872UR000PPU) s něho vede kabel do WIFI routeru TP-Link Archer 2 (https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400872Z90002N0V) který je zapojen do WAN portu a v routeru je nastavena Dynamic IP. Dále z LAN portu vede kabel do 24 slotového switche o rychlosti 1Gb/s TP-Link (https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400870UM0UI1688) ze kterého vedou kabely do Stolního PC, 2x TV, NAS - Synology DS214se (https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400872YH0002FLW), a ještě zásuvky co mám po domě. Problém mám v tom že když to mám takhle zapojené tak NAS funguje dobře až na to když připojím Notebooky přes WIFI tak mi občas vyskočí občas zase ne. Když přidám ve složce "Počítač" Složku z NASU a notebook se vypne nebo restartuje znova už mi jí to nepřipojí s tím že tu wifi mám na půdě, ale mám (slabý signál) a mám na něm zapnutyý jak 2,4 Ghz tak i 5 Ghz wifi signál. A dále na NAS je připojena Tiskárna, která taky funguje dobře. Tak to mám zapojené teď. V příloze mám náčrt jak to vypadá.

Ideál zapojení by byl:

V podstatě to samé, akorát na půdě nechat jiný wifi router od TP-Linku jen ať převede signál internetu do sítě a nemusí být na půdě zapnutá wifi. A ten router Archer 2 dát do obyváku abych měl silný signál, ale ten router na půdě má LAN IP 192.168.0.1 a ten Archer 2 192.168.1.1 a nejsem schopný to změnit protože ten Archer 2 mi napíše že nelze změnit LAN IP protože by byla totožná s IP. A tím pádem mi nejede přes wifi NAS a ani se nejde na něj nijak připojit.V příloze mám i foto jak jsem to zkoušel na ideální zapojení.

Můžete mi prosím poradit??

Díky
j.albi (476)|5.6.2015 13:55
Obrázek - Jak by to mělo být:
Router - nastavit DHCP
Archer 2 - přepnout do módu access point, pokud to umí a přidělit mu pevnou adresu z rozsahu routeru.
Milosh187 (9)|5.6.2015 16:31
A jak přesně nastavit DHCP?? Mám to takhle viz obrázek router.

A druhý obrazek wifi router
wifi.jpg wifi2.jpg
j.albi (476)|5.6.2015 17:41
DHCP nebude na Archer2, ale na tom routeru na půdě. Jinak je to kolonka DHCP.
Milosh187 (9)|5.6.2015 18:58
Ano tak to mám na routeru mam DHCP na enable a na Archer 2 disable a porad to vypadává ten net na Te wifi
j.albi (476)|5.6.2015 19:52
Archer musí být zapojen do LAN, popis nastavení je v návodu od strany 88 v AJ. Návody jsou na youtube.
Milosh187 (9)|5.6.2015 20:45
jo už mi to fičí pak mi to došlo že to nesmí být ve WAN díky
Milosh187 (9)|5.6.2015 20:58
akorát jsem zjistil že mi vypadává internet s PC který je na kabelu...chvíli jede a pak naskočí ikonka PC se žlutým vykřičníkem a to i když jsem zadal IP adresu na pevno
Milosh187 (9)|6.6.2015 09:12
tak že problém s vypadaváním vyřešen....nevšiml jsem si že jsem dal stejnou IP LAN adresu na router i na Archer 2, ale mám poslední dotaz takový detail, Když spustím PC nebo jakýkoliv notebook tak se mi v záložce v síti neobjeví automaticky NAS a musím ho v řádku manuálně vyvolat příkazem \\NAS aby jsem se na něho dostal nejde to nastavit automaticky díky!?
j.albi (476)|6.6.2015 11:50
Otevřít Tento počítač, v horní liště Počítač, Přidat síťovou jednotku, Tady musí být zatrženo Znovu připojit po přihlášení.
Milosh187 (9)|7.6.2015 19:01
ale to jde přidat jen určitá složka ale namysli jsem měl že mi vyskočí v záložce síť tak jak když uvidím jiné PC zapojené v síti a jak na něho kliknu tak se otevře
j.albi (476)|7.6.2015 19:22
Řekl bych, že takto to nefunguje. Na NAS samozřejmě musí být vytvořena adresářová struktura, ideálně ještě heslo. Potom se k datům na NAS přistupuje jak jsem popsal výše.
Milosh187 (9)|8.6.2015 08:12
jo přístupová hesla mám vytvořena a každé PC má svoje i svoje omezení, nakonec jsem to vyřešil že když napíšu příkaz do řádku \\NAS vyskočí mi v záložce síť - záložka NAS a tu jsem přetáhl jako zástupce na plochu a pod záložku stažené soubory a funguje perfektně stačí jen dát ať si PC pamatuje heslo a skočí tam automaticky a nemusím mít v Tento počítač samé složky namapované. Jenom ještě takový detail na ten router Archer 2 je velký rozdíl když jsem připojeny na WIFI 2,4 GHz nebo 5 Ghz??
j.albi (476)|8.6.2015 08:39
[QUOTE=Milosh187;572129]že když napíšu příkaz do řádku \\NAS vyskočí mi v záložce síť - záložka NAS a tu jsem přetáhl jako zástupce na plochu a pod záložku stažené soubory a funguje perfektně stačí jen dát ať si PC pamatuje heslo a skočí tam automaticky a nemusím mít v Tento počítač samé složky namapované[/QUOTE]
O tom, že má být odkaz na ploše řeč nebyla. Připojení jak jsem popsal dělá úplně to samé. Ve výběru se zadá \\NAS a připojí.

Minimálně v rychlosti a v menším zarušení ve prospěch 5 GHz. 5 GHz má menší dosah.
Salamander (6177)|8.6.2015 09:27
[QUOTE=j.albi;572130]
Minimálně v rychlosti a v menším zarušení ve prospěch 5 GHz. 5 GHz má menší dosah.[/QUOTE]

Nedavno jsme to tady na foru resili, viz obrazek

Hodnoty utlumu pri pruchodu ruznymi materialy, je treba si uvedomit jak jednotka dB funguje, ze pokles o 3dB znaci polovicni vykon !
UTnA8.png
Milosh187 (9)|8.6.2015 09:34
jo toho dosahu jsem si všiml že o patro níže už ho nechytím...s tím zástupcem na ploše to nebylo v popisu protože mě to ani nenapadlo že to jde udělat i tak...