reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroje Xilence

sawer (14)|9.8.2007 11:09
Jsou to docela novy a levny zdroje z nemecka (zadny made in china nebo taiwan, i kdyz ruku na srdce), potreboval sem zdroj na mou novou masinu a nezustalo mi moc penez tak sem to risknul a sebral 550W xilence (i pres varovani ze davat do high end stroje neco takovyho je silenost) . Po chvili pokecu s techniky v Alze sem se dozvedel, ze si i oni spocatku mysleli ze jde o novej Eurocase, nebo jeste neco horsiho, ale zatim maji jenom kladny odezvy. Jo prodavaj se kratce takze cena je nejspis nizka kvuli penetraci na trh, jsou tichy a ucinnosti se blizi 90%, ja sem spokojen, ale az budoucnost overi tyhle zdroje. A co vy, jaky mate na ne nazory ?
tgfh (2985)|9.8.2007 11:43
No jo, ale nejmenujou se xSilence, ale xilence - bez toho S ;)
stránky mají pěkně udělané http://www.xilence-power.com/
Když mrkám na ty Ampéry tak na Fortrona momentálně nemají :) (zhruba 450W xilence = 400W Fortron) ale ceny mají slušné, doufám že i kvalitu...
sawer (14)|9.8.2007 12:01
sakra ten nazov som sa sekol, okej pre vsetkych neni to xSilence ale xilence.

Edit: Dekuju moderatorum za opravu.
Leroj (271)|9.8.2007 12:19
Tak na pohled ty zdroje vypadaj dost dobře /hlavně ten 600W/, chtělo by to nějakou recenzi...
Taky se mi docela líbí ta bedna X2, akorát jsem našel, že má zdroj uložený na spodu -co vy na to ?
tgfh (2985)|9.8.2007 12:21
[quote=sawer;43971]sakra ten nazov som sa sekol, okej pre vsetkych neni to xSilence ale xilence[/quote]
Tak ať nějaký modem změní nadpis...bo je to trapas, vychvaluješ značku a její název napíšeš blbě :D
boboco (1987)|9.8.2007 14:26
Poměr cena/výkon slušná, ale upřímně, zas tolik bych jim nevěřil:
http://www.matbe.com/articles/lire/342/comparatif-de-105-alimentations/page124.php
Kdyby to někdo přeložil, asi bychom se dozvěděli, že to moc dobrý zdroj není - dostal jen jednu hvězdičku:slug
ještě jsem někde na netu viděl jednu recenzi a tam jim snad i vybuchnul - možná si to ale pletu s jnou značkou, zkusím to najít...

Edit: Tak nic dalšího jsem nenašel. Musíme si počkat na Martina Šejnohu, až se mu některý dostane do spárů.
sawer (14)|9.8.2007 14:46
Tady je taky recenze v nemcine a ta az tak spatne nevyzera:

http://www.technic3d.com/article-330,8-schwarz,-rot,-leise-xilence-xp600-netzteil-review.htm

Co sem pochopil, tak se jim hodne libil pomer cena/vykon a stabilita zdroje, nelibilo se jim ze pri zatizeni blizicimu se maximu jdou vsechny parametry do haje cize slibenych 600W je marketing a taky ze obe 12 V vetve daji do kopy jen 31 A, osobne mam 8800 GTX, zatezuji ji na maximum a zadny problemy sem jeste nemel a taky mam 31 A soucet.
tequilla (1015)|9.8.2007 14:48
[QUOTE=boboco;43981]Poměr cena/výkon slušná, ale upřímně, zas tolik bych jim nevěřil:
http://www.matbe.com/articles/lire/342/comparatif-de-105-alimentations/page124.php
Kdyby to někdo přeložil, asi bychom se dozvěděli, že to moc dobrý zdroj není - dostal jen jednu hvězdičku:slug
ještě jsem někde na netu viděl jednu recenzi a tam jim snad i vybuchnul - možná si to ale pletu s jnou značkou, zkusím to najít...

Edit: Tak nic dalšího jsem nenašel. Musíme si počkat na Martina Šejnohu, až se mu některý dostane do spárů.[/QUOTE]

Kdyz si clovek hodi do prekladace jen ten zaverecny sumar, tak mu vyjde nedostatecna +12V vetev, neco s nizkym napetim, stredni ucinnost, slysitelne nabijeni a ze 600W je jen makertingovy tah neodpovidajici skutecnosti. Takze asi zlatej Chill Inovation :notsure.
boboco (1987)|9.8.2007 14:51
[QUOTE=sawer;43984]Tady je taky recenze v nemcine a ta az tak spatne nevyzera:

http://www.technic3d.com/article-330,8-schwarz,-rot,-leise-xilence-xp600-netzteil-review.htm

Co sem pochopil, tak se jim hodne libil pomer cena/vykon a stabilita zdroje, nelibilo se jim ze pri zatizeni blizicimu se maximu jdou vsechny parametry do haje cize slibenych 600W je marketing a taky ze obe 12 V vetve daji do kopy jen 31 A, osobne mam 8800 GTX, zatezuji ji na maximum a zadny problemy sem jeste nemel a taky mam 31 A soucet.[/QUOTE]
Tahle recenze vyznívá trochu lépe:) Jinak Můj Eurocase 550W taky zvládnul GeForce 8800GTX s přetaktovaným E6300 na 3,40 GHz. Sestava, co jsem jednou doma testoval strejdovi:) -čekal jsem, kdy se ozve rána, ale běželo to vcelku pěkně:D - zas je ale pravda, že ten můj EC prošl lehkým tunningem a ani při tomto zatížení se nějak výrazně nehřál. -otázkou zůstává, jak dlouho v kuse by takovéto fungování vydržel a také jak dlouho by to vydržely komponenty:)

[QUOTE=tequilla;43987]Kdyz si clovek hodi do prekladace jen ten zaverecny sumar, tak mu vyjde nedostatecna +12V vetev, neco s nizkym napetim, stredni ucinnost, slysitelne nabijeni a ze 600W je jen makertingovy tah neodpovidajici skutecnosti. Takze asi zlatej Chill Inovation :notsure.[/QUOTE]Přiznám se, že to jsem tak nějak pochopil taky:) -člověk za ty peníze nemůže čekat zázraky...
elpsycho (1602)|9.8.2007 16:28
Aneb další levné drahé zdroje ala LC Power a Chill (i když ty nejsou ani moc levné):hmm
boboco (1987)|9.8.2007 19:28
No jo, tak tady jim Xilence nepřežil, já věděl, že jsem to někde zahlédl:)
sawer (14)|9.8.2007 21:30
Jo uz zacinam pocitat jak moc mymu rozpoctu ublizi novej Tagan :).
boboco (1987)|10.8.2007 00:15
Já tomu věnoval asi 3 minuty a k základnímu pochopení mi stačily obrázky a inteligence :D:D:D

Ale jinak jo, dobrý, jsi prostě lepčí :D
mech13 (5526)|10.8.2007 00:17
[OT]tak to si vytisknu, necham zaramovat a povesim na zed:D a mozna si to dam i do podpisu:p[/OT]
first.indian (683)|10.8.2007 11:07
Zdroje Xilence davam v posledni dobe (asi rok) skoro do kazdeho PC co skladam. (do tech lepsich davam Corsair HX520) a zatim jen jeden "odesel do vecnych lovist" :) Takze zatim spokojenost ;)