reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový bod pravidel - diskuze o politice

Karel Polívka (1485)|16.6.2015 00:17
Již delší dobu se množí stížnosti od různých návštěvníků fóra ohledně několika témat o politice, jež se nachází v sekci "Volná témata". Typicky s odůvodněním, že něco takového nemá na Světu hardware co dělat (potažmo obecně na odborném serveru o technice) a že obsahují některá zavádějící nebo lživá tvrzení. Diskuze o politice sice mohou být podnětné, nicméně pokud se vyhrotí (jako že se tak děje), kdo by je měl korigovat a rozhodovat, zda ten či onen výklad je ten správný, když to mnohdy nelze jednoznačně prokázat? Faktem je, že na Svět hardware tohle opravdu nepatří, a proto tento pátek 19.6.2015 provedu jejich uzamčení. Konkrétně se jedná o následující (pokud jsou tu i nějaká další ze starší doby, prosím o uvedení odkazů na ně):

Proč vystoupit z EU?
Co Rusko vlastně dělá špatně?
Protest proti mediální manipulaci
Jak vzniká antiamerikanismus.
Multi-kulti epic fail

Do tohoto pátku do nich bude možné přispívat, od té doby už nikoli. Dne 30.6.2015 provedu odstranění těchto témat, takže pokus byste si z nich chtěli něco prostudovat nebo zkopírovat, máte na to 2 týdny, což je dostatečně dlouhá doba.

Společně s uzamčením výše uvedených témat přidám do pravidel našich diskuzních fór nový bod 1.2.6. Úplné znění sekce 1.2 bude následující:

1.2 - Příspěvky ani další obsah zadaný uživatelem (např. podpis nebo avatar) nesmí zahrnovat:

1.2.1 - Reklamu, propagaci nebo komerční obsah neschválený administrátory fóra (mezi to patří i odkazy na konkurenční servery).
1.2.2 - Obsah (nebo odkazy na něj) vulgární, osočující, urážlivý, rasistický či jinak pobuřující, odporující zákonným normám a nařízením (warez apod.) nebo dobrým mravům.
1.2.3 - Obsah, jehož účelem je pouze vytvořit flamewar.
1.2.4 - Příspěvky se zjevnými nebo skrytými urážkami osob postižených, vyznávajících jiné náboženství nebo příslušníků jiné rasy apod.
1.2.5 - Obsah, jehož hlavním smyslem je posthunting (umělé zvyšování počtu příspěvků).
[HL]1.2.6 - Obsah zabývající se českou nebo zahraniční politikou.[/HL]

Nový obsah s politickou tématikou bude od 19.6.2015 bez upozornění odstraňován (stranická náklonnost/ideologie nebo zakladatel tématu nebude hrát roli) a jeho další vytváření už bude vyhodnocováno jako porušování pravidel.

Případným zájemcům o diskuze na politická témata se omlouvám, ale musím je odkázat na jiné servery.
zsdx (2098)|16.6.2015 10:18
[QUOTE]pokus byste si z nich chtěli něco prostudovat nebo zkopírovat, máte na to 2 týdny, což je dostatečně dlouhá doba[/QUOTE]

Mala reminiscence - se skladkou to neslo proc? Ta zmizela ze dne na den.
Sommer (384)|16.6.2015 15:26
Zcela jistě krok správným směrem. Někteří sice na 100 % budou prskat, ale toto je odborné fórum. Svoje názory mohou řešit někde jinde.
Za sebe a myslím, že nejen za sebe - díky, díky díky! :thumb
Ventero (1280)|16.6.2015 19:55
Já prskám, že je to moudré. Již na začátku rozohnění jsem tento názor vyslovil a platí i přes moji hojnou účast v poslední etapě zmiňovaných diskuzí.
ICE_D (2754)|16.6.2015 20:05
Já můžu jen zvolat "Haleluja" :D Volná témata jsou fajn i když se zrovna netýkají HW (třeba vtipy, fotky atd.), ale nesmí se to takhle hrotit, jako ta politika...
VencaX (3686)|16.6.2015 23:47
[QUOTE=zsdx;572334]Mala reminiscence - se skladkou to neslo proc? Ta zmizela ze dne na den.[/QUOTE]

Se skládkou se vědělo dopředu, že bude smazána, jen nikdo neřekl, kdy přesně...

Jinak za mě, konečně Trodas téměř zmizí, doufejme, že i vtipy už ho přestane bavit vkládat ;)
john (877)|19.6.2015 15:36
jj, melo to byt drive...
trodas (1753)|19.6.2015 15:37
Je to podle mě nešťastné rozhodnutí, protože pokud někdo neumí diskutovat slušně či akceptovat jiný názor v názorově vyhrocené debatě, tak řešením není diskuzi zakázat, ale pravidla porušující individua z ní vykázat.

Jinak se dotyční diskutovat slušně nikdy nenaučí a dříve nebo pozdějí předvedou ty samé ubohé osobní výpady v jakémkoliv jiném tématu. Zde již vidno, že VencaX s tím začíná i tu...

Mám za to, že i politickou debatu by fórum o PCčkách v sekci volných témat uneslo. Podvolovat se těm, kdož se neumí chovat, je cesta do pekel.
Fox_25 (613)|19.6.2015 16:49
Ono jde o že ani tvoje příspěvky a nebo témata ve volné diskuzi nebyly zrovna ok, většinu jsi bohužel psal stylem 100% pravda™, což ostatní nejspíš pobuřovalo a nakonec se začala situace vyhrocovat. A vzpomeň si na diskuzi ohledně eboly, tam s tebou diskuze nebyla možná a razil jsi jen "svůj" názor který jsi si vytvořil na základě nějakých videí místo toho aby sis ověřil co a jak i někde jinde.
TomasM_78 (2)|21.6.2015 13:16
[QUOTE=trodas;572497]Je to podle mě nešťastné rozhodnutí, protože pokud někdo neumí diskutovat slušně či akceptovat jiný názor v názorově vyhrocené debatě, tak řešením není diskuzi zakázat, ale pravidla porušující individua z ní vykázat.

Jinak se dotyční diskutovat slušně nikdy nenaučí a dříve nebo pozdějí předvedou ty samé ubohé osobní výpady v jakémkoliv jiném tématu. Zde již vidno, že VencaX s tím začíná i tu...

Mám za to, že i politickou debatu by fórum o PCčkách v sekci volných témat uneslo. Podvolovat se těm, kdož se neumí chovat, je cesta do pekel.[/QUOTE]

Naprosto souhlasím. Politika má na naše životy velký vliv a má i vliv na svět PC a internetu. Takže si myslím, že zakázat ve volné diskuzi, jakoukoli politickou diskuzi je velice podobná praktikám, které používají totalitní režimy. Ale co, plivněme na českou ústavu a alespoň zde zakažme svobodu projevu.
Ventero (1280)|21.6.2015 18:12
Tak i zde na SH je článek o tom, jak Evropský Soud pro lidská práva učinil rozhodnutí, že portál nese odpovědnost za svobodně vyjádřené názory veřejnosti. Tím vlastně dal signál všem provozovatelům webů, aby lidem prostě toto zakázali či rovnou neumožnili. Tím se pasoval na ES proti lidským právům :(

https://www.svethardware.cz/svoboda-slova-v-eu-opet-ohrozena-web-odsouzen-za-urazlive-komentare-ctenaru/40660

A takových věcí je opravdu hodně. A jestli to někdo ví a stále si neuvědomuje, že žijeme ve skrytém, ale drsném totalitním FAŠISMU, tak je to prostě naivní malé dítě !!!

Stále si však myslím, že tento portál není určen pro politickou diskuzi - snad vyjma záležitostí, které se VT přímo dotýkají, jako např. výše zmíněný článek.

Musím však souhlasit s Trodasem v tom, že spíše mělo být rozhodnuto o sankcích pro věčně urážející dobytek. Souhlasím také s uzamčením.

PROTESTUJI však proti smazání témat. Měly by tu zůstat coby hold svobodě slova a také jako připomenutí a varování, že neochota komunikovat či útočně vedená komunikace vždy vyústí v konflikt. A to je ten důvod, proč bych vyžadoval přímý dopad na viníky.
VencaX (3686)|22.6.2015 06:05
[QUOTE=trodas;572497]Je to podle mě nešťastné rozhodnutí, protože pokud někdo neumí diskutovat slušně či akceptovat jiný názor v názorově vyhrocené debatě, tak řešením není diskuzi zakázat, ale pravidla porušující individua z ní vykázat.

Jinak se dotyční diskutovat slušně nikdy nenaučí a dříve nebo pozdějí předvedou ty samé ubohé osobní výpady v jakémkoliv jiném tématu. Zde již vidno, že VencaX s tím začíná i tu...

Mám za to, že i politickou debatu by fórum o PCčkách v sekci volných témat uneslo. Podvolovat se těm, kdož se neumí chovat, je cesta do pekel.[/QUOTE]

Dovolím si reagovat na tento tvůj příspěvek:
A) ano, souhlasím, že zakázáním diskuze vpodstatě nikomu nepomůžeš... nicméně když samotné téma a příspěvky v něm mají dělat propagandu pomocí nepravdivých a lživých informací, pak nejde o (ne)akceptování jiného názoru.

B) v daném příspěvku nešlo o nic osobního, jen mi přijde stereotypní když se podívám na to, že je nový příspěvek v tématu Vtipy a u toho jméno Trodas. Navíc kolikrát nejsou ani vtipné, jelikož jsou staré jak Metuzalem. A navíc jsem rád, že tyto politická témata zmizí z tohoto fora, protože aspoň toto forum nebude podporovat propagandu proruských lživých médií a nebude vyvolávat flamy a hádky ohledně politiky. To je něco, co by PC forum mohlo oželet

C) "Podvolovat se těm, kdož se neumí chovat, je cesta do pekel" - pravdu díž... ale pokrytcům nevysvětlíš ;)
trodas (1753)|26.6.2015 22:21
[QUOTE]spíše mělo být rozhodnuto o sankcích pro věčně urážející dobytek. Souhlasím také s uzamčením. PROTESTUJI však proti smazání témat. Měly by tu zůstat coby hold svobodě slova[/QUOTE]

Tesat do kamene málo... Bohužel je to jako se zbraněmi - zakazovat, zakazovat, zakazovat. A kriminalita jde nahoru, nahoru, nahoru... Právě ozbrojená společnost je slušnou společností - nikdo nikoho nenapadá, neolupuje a neuráží, protože ví, že ten druhý má zbraň a tak se k němu chová slušně.

Extrémní příklad? Se slovy je to stejné. Svoboda slova? Ne. Zakazovat, zakazovat a zakazovat jakékoliv nepopulární názory, protože to pár netolerantním lidem vadí. Jistě, je to pohodlnější, než moderovat diskuzi a "odměňovat" urážející individua adekvátně. Ale nevytvoří to občanskou společnost, lidé se nenaučí tolerovat jiné názory, atd.

Ještě "lepší" je argument, že "nelze určit co je pravda." Lze, ale vyžaduje to čas, hledání a přemýšlení... ale... jaký to má význam? Copak nemáme svobodu slova, což v praxi znamená možnost říkat a šířit všemi způsoby i názory, které jsou "nepravdivé"? Se kterými druzí nesouhlasí? Které jsou pobuřující?

Že někdo tuto svobodu "nezvládá" a dokáže si jen stěžovat, tak změníme i pravidla? :mistake

Tak použijeme výmluvu o "propagandě." Svoboda slova je OK, ale tohle je propaganda!
Vážně? Kde byli tihle lidé, když se lhalo o tom, že Severní Vietnam zaútočil na USA? Kde byli tihle lidé, když se tvrdilo, že Grenada se stává Ruskou provincií a tak USA musí zasáhnout, i když SSSR neměl s nimi ani diplomatické styky? Kde byli tihle lidé, když se tvrdilo, že Noriega v Panamě vede narkobyznys v celé Latinské Américe a proto musíme provést invazi? Kde byli tihle lidé, když se tvrdilo, že Irák má ZHN? Kde byli tihle lidé, když se tvrdilo, že v Sýrii použi Asad chemické zbraně? Kde byli tihle lidé, když se tvrdilo, že na Ukrajině lze lidi střílet jen proto, že hlasovali jinak než chcou Banderovci? ... atd ...

Propaganda se na nás valí ze všech mainstream médií a není těžké oprášit ruštinu a zjistit, jak se věci opravdu mají. Stačí pár prohlášení od Pravého Sektoru (jako to o koncentrácích pro pro-Rusy: http://czechfreepress.cz/evropa/blazni-na-ukrajine-chystaju-jatky-my-ponesieme-dosledky.html + link na oficiální videozdroj...) a každý musí chápat o co tady jde.

Apropó - kdo si osobuje cenzurovat na základě tvrzení, že něco je a něco není pravda? Když to, co postuji, není pravda, stačí to vyvrátit přeci důvěryhodným (tedy ne prokazatelně ulhaným v minulosti) zdrojem, ne? Není to urážka lidí, že nedokáží pravdu rozpoznat? A - konec konců - není v rozporu s demokracií to, že budeme vnucovat lidem co je ta jediná správná pravda a jinou zakážeme...?

To už tu jednou bylo a říkalo se tomu zločinný režím.
Ventero (1280)|26.6.2015 22:59
... a tak odpusťme farizejským a modleme se v tomto zřízení společenství hlupců, ať pod jejich vládou příliš netrpíme a ať co nejdříve nastane vláda rozumu ...
VencaX (3686)|26.6.2015 23:22
Ono stačí kouknout na to, jak Ruská televize vysílá dokument o "bratrské pomoci Československu" v 68. roce. Všichni moc dobře víme, že šlo o okupaci, která měla zabránit tomu, abychom tu měli cokoli jiného, než komunismus. (sorry, tato věta se dotýká politického tématu)

Rusové (i Amíci) mají velké zkušenosti s lhaním a zatajováním informací před veřejností, bylo to tak, je to tak a i bude. A jelikož tvé informace jsou převážně z ruských serverů, či od rusáků převzatý, tudíž jde o lži, či účelově vyknstruované polopravdy, které ještě ty navíc často postuješ bez kontextu, tudíž spousta tvých příspěvků postrádá jakoukoli důvěryhodnou informaci.

Jsem tolerantní člověk, ale nesnáším lži a už jen když se řídím tím, že "láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí", tak si myslím, že úprava pravidel zcela a dokonale splňuje, neboť díky tomu, že na tomto foru již nebudou postovány politické propagandistické či lživé příspěvky, nebude zde docházet k hádkám a vyjadřování nenávisti, jak vůči názorům tvým či ostatním na politická témata.

A dovolím si reagovat na to vyvracení polopravd a lží. Celkem nedávno, vím že to je tenhle rok, jsi postoval obrázek, na kterém bylo tvrzení, jak američané na konci války bombardovali Škodovku v Plzni a další místa tuším, že jsi psal, že "omylem", či "nesmyslně". Načež jsem reagoval s tím, že nebylo to nesmyslné, ani to nebylo omylem, nýbrž o tom dokonce amíci informovali místní obyvatele. Přidal jsem odkaz na článek, ze kterého jsem čerpal a v dalších příspěvcíxh jsem dokonce postoval protiváhu, kdy rusové v posledních dnech války zabili mnohem více nevinných při bombardování, než amíci. Tvá reakce byla tuším minimální či nulová...

Jo a závěrem... všichni víme, že si opravdu dobře (účelově) umíš vybírat, na co přesně budeš reagovat a co necháš bez povšimnutí, protože kdybys na to reagoval, najednou bys někomu musel říct, že má pravdu, či by dokonce mohl vyvrátit tebou napsanou lež. Bohužel nemám čas na to ztrácet čas s každým tvým příspěvkem s nepravdivým obsahem či obsahem vytrženým z kontextu tak, jak to dělají bulvární média.

Btw neboj se psát přímo mě, opravdu nemusíš psát mlhavě.
Ventero (1280)|27.6.2015 11:38
[QUOTE=VencaX;572779]Ono stačí kouknout na to, jak Ruská televize vysílá dokument o "bratrské pomoci Československu" v 68. roce. Všichni moc dobře víme, že šlo o okupaci, která měla zabránit tomu, abychom tu měli cokoli jiného, než komunismus. (sorry, tato věta se dotýká politického tématu)

Rusové (i Amíci) mají velké zkušenosti s lhaním a zatajováním informací před veřejností, bylo to tak, je to tak a i bude ... [/QUOTE]

Svatá pravda ...

Máš taky pravdu v tom, že Trodas opravdu na úkor zapálení postrádá širší objektivitu a opravdu jsem nezaznamenal, že by někdy ubral či dal zpátečku. To však neznamená, že jeho příspěvky neobsahují mnohá fakta a myšlenky blížící se k pravdě (patent na 100% pravdu nemáme nikdo). A taky si nemyslím, že by byl proruský agent, jak se někteří vyjadřovali - to by byl politicky i technicky ten nejneobratnější a nejamatérštější agent - inspektor Clouseau hadry :) . A nebo ten nejrafinovanější ze všech :D

Jinak i na našich oficiálních webech - a ty rozhodně nejsou proruské, ale zcela jistě naopak - se nedávno objevili články o tom, že největší válečné škody zde opravdu napáchala vojska USA ... Ale myslím, že to nebyla žádná soutěž a ani my bychom ji z toho neměli dělat ...
robky (3195)|27.6.2015 16:38
tvl, jednu tému vám zamknú a vy si nájdete iné vlákno :stupid

Ak sa chcete realizovať, podajte si prihlášku do nejakej politickej strany a vykašlite sa na za_ie_anie fóra ...
VencaX (3686)|28.6.2015 01:39
[QUOTE=robky;572787]tvl, jednu tému vám zamknú a vy si nájdete iné vlákno :stupid

Ak sa chcete realizovať, podajte si prihlášku do nejakej politickej strany a vykašlite sa na za_ie_anie fóra ...[/QUOTE]

již jsem zde svůj názor odprezentoval, zdůvodnil jsem Trodasovi snad vše, co ho z mých příspěvků trápilo, končím diskuzi, vkládám Trodase do "blokovaných" (aby mi nevyskakovaly upozornění na jeho příspěvky, abych neměl tendence dále odpovídat).

Btw. moje strana by se musela jmenovat "proti všem" a nesměla by být nikde mezi pravicí ani levicí (včetně) :D
Ventero (1280)|28.6.2015 11:46
Takže: Strana "Proti všem obouruč a vším co do nich chytnu" :D
Mi.Lek (121)|28.6.2015 21:09
V Rusku je prezentována "jedna pravda", na Ukrajině "druhá pravda", v Evropě "třetí pravda", v USA "čtvrtá pravda" atd. . Prezentací jen té jedné se celkové pravdy nedobereme.

Už "Emerický" seriál Akta X nás učil: "The True is out there."
dzandra (1368)|29.6.2015 09:42
Kurde a zase se tu řeší to co se muselo zakázat. i vy nezbední jinoši, místo si zase najdete.
Karel Polívka (1485)|30.6.2015 13:38
Jelikož je dnes 30.6., zmíněná témata v 1. příspěvku jsem odstranil a toto téma uzavřel.