reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s aktualizaci(instalaci) ovladacu Nvidia

HermannUlf (16)|17.6.2015 02:22
Zdravim všechny,potřeboval bych poradit s tímto problémem který zde vypíšu. Budu velice vděčný za radu a pomoc jak toto vyřešit.

Mam starší grafickou kartu Nvidia GT430 1gb. Operační systém mam ještě stále windows XP profesionál.

Problém > měl jsem ovladače k této graficke kartě nainstalované popořade cca 5 ovladačů od nejstaršího který se instaloval z origa CD od GK. až po né uplně nejnovejší ovladač. Tak jsem chtěl nainstalovat nový,najel jsem si na stránky Nvidia driver zadal sem presné parametry a vyjel mi nový ovladač ktery se stáhl (353 něco). tak jsem začal instalovat ovladač se nainstaloval ale bohužel nějak špatně fungoval spíše ja sem to nějak pokazil. Tak jsem ovladač odinstaloval a restartoval PC, po restartu PC mi to hodilo ze nemam nainstalovany ovladač ale po chvilce mi vyskočila bublina že počítač je třeba restartovat že je nainstalovany ovladač (nic sem neinstaloval) tak sem restartoval PC po restartu mi jako ovladač naskočil nějaký z roku 2012. tak jsem ho take odinstaloval a restartoval PC toto se opakovalo jeste asi dvakrát a pokaždě sem ovladač odinstaloval z ovladacich panelu a už jsem v tom byl zamotany.. pak jsem chtěl opět nainstalovat ten nový ovladač ale už to nešlo.. ve čtvrtce instalace mi to napsalo ze instalace ovladače selhala.. tak jsem vymazal uplně vše co se týče Nvidiie ovladače atd že už v PC nebylo nic spustil sem instalaci a opět ta stejna chyba ve stejném místě (instalace selhala) promazal sem to tedy i programem driver sweeper a pak zapl instalaci a stále nic.. zkušel sem stahnout i starší ovladače a nainstalovat ale se stejným výsledkem,ve stejním místě chyba instalace selhala :( tak jsem vše smazal hodil sem CD od grafické karty do pocitace a nainstaloval sem ten z CD který bez problému šel nainstalovat a grafická karta funguje, ale je to tak starý ovladač (259,36) že tam stejně nic nejde :( Prosím tedy o radu a pomoc tento problém vyřešit jsem z toho už zoufalej :( Předem velice děkuju za pomoc
johny__g (6387)|17.6.2015 10:44
Tu odinstalaci jsi prováděl v nouzovém režimu? Pokud ne, tak to udělej. Ten nový ovladač by měl být správně - 353.06.
HermannUlf (16)|17.6.2015 11:40
Ne, v normal režimu tak to zkusim a napíšu jak to dopadlo,kéžby to pomohlo..
HermannUlf (16)|17.6.2015 13:34
Tak bohužel toto taky nepomohlo ta odinstalace v nouzovem rezimu :/ pro upřesnení ta grafika je od gigabyte.. Zkousel sem jak ten nový ovladac 353 tak i tento se stejnym vysledkem..
kevin00 (10238)|17.6.2015 14:26
Odinstaluj ovladač z prostředí Windows a následně restartuj do nouzového režimu. V nouzovém režimu spusť Driver Fusion a odeber zbytky ovladačů. Další možností je kompletní manuální odebrání ovladačů.
HermannUlf (16)|17.6.2015 15:11
Tak stále stejný výsledek, instalace selhala.. Ale nevím čím to je ale i když vše smažu ručně a pak to projedu ještě i driver sweeperem tak mi tam stále zůstávají tyto 4 složky.. smazal sem je ručně ale stále se tam objevují i po smazání v nouzovém režimu... není to ten kámen úrazu? Jinak nebráním se ani tomu aby jse mi to na někdo podíval přes teamviewer.. hlavně už aby to alestoň šlo..
dzandra (1368)|17.6.2015 15:14
hele zkus to ještě po odinstalaci projet cc cleanerem , pár krát to dokáže pomoci.
kevin00 (10238)|17.6.2015 15:32
Je udána nějaká podrobnější chyba proč instalace selhala?
HermannUlf (16)|17.6.2015 15:50
[QUOTE=kevin00;572398]Je udána nějaká podrobnější chyba proč instalace selhala?[/QUOTE]
nene právě ze není jen to napíše to co jsem už posílal kdyby to napsalo více o chybě tak bych snad věděl jak to napravit ale bohužel
dzandra (1368)|17.6.2015 15:53
co takhle to zkusit spustit s logovaním, třeba by nám to pomohlo
http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3581/~/driver-installation-failed
HermannUlf (16)|17.6.2015 16:00
Tak to je pro mě už španělská vesnice :( asi to neni tak složité jak to vypadá ale takhle jak to čtu tak nevim jak začít :/
HermannUlf (16)|17.6.2015 16:07
Vyznáte se v tom někdo? tak aby jste to vysvetlili obyčejnemu uživateli PC tak aby to vzvádl? :D
dzandra (1368)|17.6.2015 16:47
Mrkni sem, tady máš odkaz na dva registry, prvním zapneš logování před instalací, druhým klíčem ho pak vypneme, jen co přijdeme na problém.

Před spuštěním instalace vymaž nebo přejmenuj
C:\Windows\INF\Setupapi.*.log
HermannUlf (16)|17.6.2015 20:51
Dobre jdu na to zkusim to
HermannUlf (16)|17.6.2015 21:03
[QUOTE=dzandra;572409]Mrkni sem, tady máš odkaz na dva registry, prvním zapneš logování před instalací, druhým klíčem ho pak vypneme, jen co přijdeme na problém.

Před spuštěním instalace vymaž nebo přejmenuj
C:\Windows\INF\Setupapi.*.log[/QUOTE] tak spustil sem ten soubor Enable.. pak sem hledal to co mam smazat nebo přejmenovat jak si psal ale to nikde ve Windows složce není
Fox_25 (613)|18.6.2015 01:42
A není jednodušší znovu nainstalovat OS? S podobnými chybami jsem se na XP už setkal a co pamatuji tak chyba byla na 90% neopravitelná, respektive stálo by to mnoho úsilí a OS stejně potom nejel tak jak by měl.

Ve složce windows je složka INF, v ní najdeš log, nebo několik logů setupapi. Pokud tam skutečně žádný není tak spusť instalaci ovladačů.
kevin00 (10238)|18.6.2015 11:46

BTW Reinstall již "ke své podobě upraveného" operačního systému je ta poslední možnost a zvláště kvůli chybě ovladače graf. karty nikoliv systému samotného.
HermannUlf (16)|10.7.2015 18:11
Tak jelikož moje angličtina je špatná tak tomu návodu na Nvidii sem nijak nepokrocil... ale stahl sem ovladac starší 310... no instalace nedojela do konce ale ovladač se nainstaloval poté sem doinstaloval ručne Phys ale stále to neni ono, ovladač je starý z roku 2012. Takže víceméně se nikam nepokročilo. Byl jsem na dovolené tak píšu až teď