reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Návrh PC s vodním chlazením

bobisek (2)|17.6.2015 22:19
Dobrý den,
chtěl bych provést modernizaci stávajícího PC (hlavně GPU a SSD) a nebo sestavit úplně nový.
Poté bych potřeboval poradit s návrhem vodního chlazení.
PC používám na běžnou kancelářskou práci, modelování ve 3D, práci s videem, příležitostné hraní.

Aktuální sestava:
CPU: AMD Phenom II X6 1075T
GPU: ATI Radeon HD 4870 X2
MB: Gigabyte 970A-UD3
RAM: DDR3 Kingston HyperX XMP 2x4GB
SSD: Kingston HypeX 120GB
Zdroj: Corsair HX850

Návrh nové sestavy:
CPU: i7-5820K
GPU: R9-290X
MB: Asus Rampage V Extreme
SSD: ??? více jak 200GB

Prosím o radu, zda je lepší sestavu pouze modernizovat nebo sestavit úplně novou a zda vyhovují komponenty z návrhu nové sestavy ("vyvážený výhon").
Cenový limit do cca 50 000 Kč mimo chlazení.
Děkuji za jakékoliv rady a návrhy.
Alphacool Support (1563)|17.6.2015 22:31
Dobrý den,

1) Jakou máte case ?
2) Proč tak drahou desku ? I deska za poloviční cenu bude taktovat skoro stejně, troufl bych si říct úplně stejně...Rampage desky jsou předražené...
bobisek (2)|18.6.2015 22:00
Case mám levnou "papírovou" eurocase. Rád bych ji nahradil nějakou masivní, prostornou s jednoduchým designem (decentní, nic extravagantního).
Základní desku jsem zvolil asus, protože s jejich produkty jsem byl vždycky spokojen. Model Rampage jsem zvolil na základě kladných recenzí na internetu. Máte nějaké kladné zkušenosti z jinou deskou kterou byste mně doporučil?
Baví mě skládat počítače a vodní chlazení, ale vybrat správné komponenty mně dělá problém.
Alphacool Support (1563)|19.6.2015 09:59
Dobře, takže pokud budu brát zadání tak, že to má být PC bez zdroje (ten si vezmete ze starého počítače, ten HX je dobrý zdroj) do cca 50 tisíc korun, připravené na vodní chlazení, určené na 3D, video a občasné hraní (s tím, že nechcete žádnou profi kartu typu Fire nebo Quadro ale chcete jen a pouze 290X a pokud budu předpokládat, že používáte SW, který dokáže využít více jader, tedy výhodu 2011-3 socketu oproti 1150) tak bych to navrhoval takto http://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosik?arg1=MjMwMTIyOjF8MjQwNTM4OjF8MjQ3NzkxOjF8MjI4NTI0OjF8MjQ5NzUwOjF8MjMwNjczOjF8

- nejlepší paměti
- velmi dobrá deska
- case připravená na vodní chlazení
- 512 GB SSD
- procesor a grafika tak jak jste chtěl

:idea