reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bios update FUJITSU SIEMENS // Phoniex Technoligies Ltd. Version 6.00 R1.07.2314.A3

arefos (1)|19.6.2015 21:35
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. mám nainstalovanou verzi biosu FUJITSU SIEMENS // Phoniex Technoligies Ltd. Version 6.00 R1.07.2314.A3 , ale v něm nemohu vůbec prakticky nic dělat. Nemohu v něm zvýšit napětí prakticky nic..
Screen: http://prntscr.com/7ixmq4
Potřebovval bych verzi biosu kterou bych mohl stávající bios: FUJITSU SIEMENS // Phoniex Technoligies Ltd. Version 6.00 R1.07.2314.A3 bez obav nahradit.
Potřeboval bych verzi biosu která by mi umožňovala přístupu do nastavení napětí a pod..
johny__g (6387)|20.6.2015 10:09
Pokud výrobce novější BIOS nenabízí, tak máš smůlu. Ovšem i kdyby novější BIOS byl, pochybuju že tam bude něco navíc. Co to je vlastně za počítač?
Ventero (1280)|21.6.2015 12:25
U kancelářským PC se s ničím takovým nepočítá. Takže je tam BIOS velmi základní. Nejspíš ani deska není vybavena obvody, které by něco takového umožňovali.
kevin00 (10238)|21.6.2015 12:45
Ventero mohl bys mě zasvětit do těch chybějících obvodů? Děkuji :-)
Ventero (1280)|21.6.2015 18:00
Neznám podrobně koncepci desky a nestudoval jsem to, ale teorie:
Na to, aby se dalo pomocí BIOS regulovat napětí musí být složený obvod, který jednak musí umět zvládat regulaci samotnou a druhak umět přijímat a vyhodnocovat příkazy pro změnu s udanou hodnotou. Jinak to ostatně není možné. Nevím, jestli tyhle obvody neintegruje např. chipset desky - myslím si však, že jsou spíše samostatné, ale pak by nemělo smysl, aby v BIOS ta možnost regulace chyběla. Ale však i chipsety se dělají v různých modifikacích určujících funkce a jejich záběr. Proto jsem pomocí slova "nejspíš" vyjádřil myšlenku o tom, jak hodně by mohli být desky do kancl PC funkčně minimalistické :) . Logiku by to mělo, neboť kancl PC jsou o dost levnější a někde se ty náklady ušetřit musely ...
kevin00 (10238)|22.6.2015 11:28
VRM + PWM regulátorem je osazena každá běžná základní deska. U velmi malého procenta základních desek je VRM nastaveno na pevnou hodnotu. V podstatě je to logické - podpora širší škály procesorů. Velmi zjednodušeně to funguje tak, že si procesor "řekne" jaké napětí "chce" a to je mu pomocí řídících logických obvodů dodáno. Pokud není povolena změna voltáže, je to IMHO řešeno právě BIOSem.
VencaX (3686)|23.6.2015 00:13
Dnes většinou osazený chipset omezuje pouze v počtu možných vstupů a výstupů a ve funkcích RAID a hardwarové virtualizaci. Proto taky bylo možný, aby výrobci desek upravili BIOS tak, aby dovolili i na B a Hčkových chipsetech měnit voltage, multiplier atd. páč krom výše zmíněnýho jde o stejnou architekturu.
kevin00 (10238)|23.6.2015 06:44
Mimo to je softwarové omezení levnější řešení, než-li konstrukce a výroba spec. základní desky.
Ventero (1280)|23.6.2015 20:25
OK - rozumím a dík za přisvětlení :)