reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pracovní stanici pro CAD a 3D

al.kompine (14)|26.6.2015 08:13
Dobrý den,

potřebuji se poradit nad výběrem pracovní stanice pro CAD a 3D. Moje pracovní stanice DELL Precision T7400 začíná dosluhovat a je potřeba vyměnit za lepší. Přemýšlel jsem opět o DELLu díky 3-letému NBD (i když jsem to naštěstí nepotřeboval využít). Zatím jsem vybral DELL Precision T5810 v této konfiguraci:

Intel Xeon E5-1620 v3 (10MB Cache, 3.5 GHz, 3.6 GHz Turbo, Hyperthreading)
paměť 16GB DDR4 2133MHz ECC RDIMM
profesionální grafická karta NVIDIA Quadro K4200 se 4GB paměti
128/256 GB SSD + pevný disk (7200ot)

V rámci konfigurace přemýšlím o doplnění na 32 GB RAM, tak abych upgrade mohl dělat opět za 3-5 let. Co byste vybrali Vy? Pojďte mi DELL rozmluvit :). Předem děkuji.
breby (100)|26.6.2015 09:05
proč rozmlouvat .o)) pokud na tom pracujes, nemuzes cekat na opravu PC 30 dni, to je hlavni duvod proc jit do Dellu. Sam pracuju na T3500 a budu prechazet na vyssi model, na UGNX10 uz to nestaci .o)) a to mam Xeon W3503 @ 2,4Ghz, 12 GB Ram, Quadro FX 1800, 256 SSD Samsung.
Skladacka vyjde levneji, ale to by si musel sehnat firmu, ktera by ti chtela delat servis do druhého dne nebo mit zalozni PC pro pripadnou poruchu tveho hlavniho PC.,
Posledne u nas byl upgrade strojoveho parku, novy pracovni stanice od Dellu, upgrade CAD stanic ( navyseni RAM a SSD ), IT maniaci rikali ze to bylo za 3M bez dane .o))
Co muzu rict, tak s pracovnimi stanicemi od Dellu nemame problemy ( co vim o CAD stanicich ), za dobu cca 6 let sla na reklamaci 1 nebo 2 stanice z cca 100 kusu. Kdybych si mel kupovat pracovni stanici na praci sel bych do Dellu.
al.kompine (14)|26.6.2015 10:14
Děkuji za reakci, je to tak, skládačka výjde lépe, proto jsem to chtěl "rozmluvit". Náhradní stroj nemám a čekat 30 dní na opravu nemůžu, takže všechny stroje na CAD mám od DELLu a šlape to v pohodě. Zajímalo by mě, na jaký model budete přecházet? Stále přemýšlím, jaké komponenty vybrat do budoucna :)
al.kompine (14)|4.1.2016 12:46
Dobrý den,

s příchodem nového roku opět otevírám toto téma. S nákupem PC se počkalo a nyní jsem limitován cenou a mám dotaz ohledně některých komponentů.

Bude to referenční sestava na všechny práce s CADem a není možné nechat PC na 3-4 dny čekáním na výměnu nebo opravu komponenty. Proto je od vedení požadavek, že by měla sestava mít záruku next business day jakou nabízí DELL, aby v případě poruchy byl schopen někdo přijet a dovézt funkční PC nebo vyměnit vadnou komponentu. Jedná se o firemní PC, kde výkresy máme zálohovany na diskách na serveru s RAID 1. A na tomto PC se budou hlavně kreslit ty největší sestavy.

Osobně jsem příznivcem vlastních sestav, ale nemám zkušenosti s porovnáním nejnovějších i7 a Xeonů, které jsou např. v Dell Precision samozřejmostí. To samé platí u grafické karty Quadro K2200, kterou jsme dostali do nabídky s grafikou GTX v obdobné ceně. Pokud bychom byli firma v Praze nebo velkém městě, kde je dostupnost hardwaru na "každém rohu", asi bychom se rozhodovali jinak, ale jsme na malém okresním městě, kam se "vše" musí posílat poštou.

Chtěl bych proto poradit, jak si stojí Xeon procesory proti i7 a proč se do pracovních stanic "cpe" jen Quadro grafika a žádná jiná tam být nemůže, to je tak podstatný rozdíl v rychlosti vykreslování Quadro vs GTX ? Cenově je to naprosto nesrovnatelné.

Předem děkuji za odpověďi