reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Obor střední škola

dom324 (306)|30.6.2015 22:11
Chtěl bych navrhovat cpu nebo gpu,měl bych jít na střední škole na obor elektrotechnik nebo IT?Předem díky za odpověď.
VencaX (3686)|1.7.2015 01:07
Elektrotechnika+výpočetní technika. Tam se můžeš naučit, jak to hardwarově funguje - Na IT se řeší spíš už jen jak to funguje a jak to využít ;)
dom324 (306)|1.7.2015 10:59
Díky,myslel jsem si to,ale nechtěl jsem udělat osudovou chybu :)
kevin00 (10238)|1.7.2015 15:11
IMHO volil bych obor stylu řídící a číslicová technika. Klasický elektrotechnik Tě do daného problému moc nezasvětí.
dom324 (306)|2.7.2015 21:21
Takže na střední bude obor elektrotechnik,a na vysoké ještě uvidím,na FEI píšou tohle: http://clip2net.com/s/3kc7WRq ,ale když si vyberu obor z elektrotechniky (např. aplikovaná elektrotechnika) tak tam jsou volitelné předměty: Výkonové polovodičové systémy Mikropočítačové řídicí systémy
VencaX (3686)|3.7.2015 11:43
Ale jsou to Volitelné předměty. Takže oborově tě to na to nepřipraví, jde pouze o 2 předměty. Spíše bych hledal něco více.
dom324 (306)|18.7.2015 21:38
Jsem po delší době zpátky,našel jsem toto: http://clip2net.com/s/3kVntny.
VencaX (3686)|19.7.2015 14:23
Spíš by to chtělo něco blíže elektronice/slaboproudé elektrotechnice... ale když jde o střední školu, tak asi jo hele ;)
Salamander (6177)|21.7.2015 11:17
To je VSB, ne? :D

V zakladu je to jenom programko, ale jsou tak nejake volitelne predmety co by ti asi vyhovovaly.

A je jasny ze tam napisou takovyhle veci aby jim tam slo co nejvic lidi ...

A byt tebou tak radsi volim FEKT na VUT http://www.feec.vutbr.cz/uchazeci/bakalar.php.cz rekl bych ze Mikroelektronika a technologie by pro tebe bylo idealni
dom324 (306)|21.7.2015 17:47
Jo,je to VSB :D
To cos poslal vypadá dobře,ale štve mě tam jedna věta: Absolventi bakalářského oboru MIKROELEKTRONIKA A TECHNOLOGIE naleznou uplatnění jako odborníci zejména v oblastech návrhu, konstrukce a výroby elektronických a elektrotechnických přístrojů a zařízení s vestavěnou inteligencí (řízených mikroprocesory, mikrokontroléry, PC nebo PDA), integrovaných obvodů a polovodičových součástek, systémů na deskách s plošnými spoji a povrchovou montáží konstrukce a výroby................................řízených mikroprocesory což nevím jak mám brát,vysvětluju si to tak,že mě to připraví na stavbu superpočítačů.Toto je popis jednoho oboru z výpočetní techniky a informatiky: https://edison.sso.vsb.cz/cz.vsb.edison.edu.study.prepare.web/SubjectVersion.faces?version=460-2034/01&subjectBlockAssignmentId=268473&studyFormId=1&studyPlanId=19167&locale=cs&back=true
VencaX (3686)|22.7.2015 03:07
[QUOTE=dom324;573436]Jo,je to VSB :D
To cos poslal vypadá dobře,ale štve mě tam jedna věta: Absolventi bakalářského oboru MIKROELEKTRONIKA A TECHNOLOGIE naleznou uplatnění jako odborníci zejména v oblastech návrhu, konstrukce a výroby elektronických a elektrotechnických přístrojů a zařízení s vestavěnou inteligencí (řízených mikroprocesory, mikrokontroléry, PC nebo PDA), integrovaných obvodů a polovodičových součástek, systémů na deskách s plošnými spoji a povrchovou montáží konstrukce a výroby................................řízených mikroprocesory což nevím jak mám brát,vysvětluju si to tak,že mě to připraví na stavbu superpočítačů.Toto je popis jednoho oboru z výpočetní techniky a informatiky: https://edison.sso.vsb.cz/cz.vsb.edison.edu.study.prepare.web/SubjectVersion.faces?version=460-2034/01&subjectBlockAssignmentId=268473&studyFormId=1&studyPlanId=19167&locale=cs&back=true[/QUOTE]

Hele podle mě by tě to vpodstatě mělo připravit na to,, co chceš dělat. Když se na to podíváš jednodušejc, tak po tobě chtěj, abys byl schopnej navrhnout třeba kalkulačku. Tzn potřebuješ tam navrhnout, vyrobit a zkonstruovat nějkej čip (integrovaný obvod - viz text), kterej bude zpracovávat výpočty (procesor) a potřebuješ tam dát vstupní a výstupní zařízení (tlačítka + zobrazovadlo). To je vpodstatě elektronický přístroj s vestavěnou inteligencí (viz text). No a samozřejmě když zvládneš navrhnout a zkonstruovat kalkulačku, tak už to není daleko k procesorům. Navíc Procesor jako takový je dá se říct integrovaný obvod (viz text) tvořený polovodičovými součástkami (viz text), jelikož i blbou 555ku vpodstatě jen osadíš do desky (správně zpracované) a máš z ní třeba časovač... nebo policejní sirénu... to samé procesor, osadíš ho do základní desky a máš z toho počítač. Je to jen o logickém pochopení textu. Možná to píšu trochu složitě, ale třeba to pochopíš.
Salamander (6177)|22.7.2015 07:30
Hele, tim oborem na VSB jsem prosel, takze se klidne ptej, ale od APPS fakt moc necekej :slug A o predmetech na VUT taky neco vim :D

Proste pokud bych ti mel poradit, tak VUT, ale priprav se na to ze to tam nebude tak lehke, ale bude to spis sedet na to co chces delat.

Jinak o superpocitacich myslim za celou dobu studia nepadla ani zminka, ale to se tyce i navrhu procesoru :D Jinak je to hezka idea, ale nevim kolik lidi v tomhle oboru ma sanci sehnat praci ... mozna pro navrh nejakych ARMu nebo PIC, ale dal bych to nevidel.