reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Herní pc za max. 15.000,-

Martin93 (88)|30.6.2015 23:04
Zdravím a přeji pěkný den!

Vím, že podobných dotazů je tu až příliš, ale přeci jen, mohl byste mi prosím někdo poradit dobrou PC sestavu, za max. 15.000,- komplet? Jediným kritériem je, abych na ní mohl rozjet GTA 5, plynule na vysoké detaily. Bylo by to fajn i na ultra, ale to už bych asi musel tak patnáct tisíc přihodit, což nemám. A abych také byl schopný slušně rozjet třeba i Battlefield 4. Možná chci nemožné, nevím, nejsem technický typ. Ale v práci jsem bral víc a chci si udělat radost, bohužel nemohu investovat ani o korunu víc, než těch zmiňovaných 15 tisíc, možná tak cca 500,- na skříň, pokud by nebyla součástí sestavy. :) Hlavní je pro mě to GTA 5.

Takže pokud byste byl někdo ochotný poradit, budu moc rád a díky všem předem za odpovědi!

PS: Rady typu: "Kup si raději něco na sebe a na PC se vyser", jsou sice úsměvné, ale moc mi nepomohou. :D
ICE_D (2754)|30.6.2015 23:20
Tohle je maximum, co muzes poskladat za 15000.
http://www.czc.cz/68vogv2c4chq5ah0bt7atpnt81/seznam

Kdybys mel doma HDD a DVD, tak by se dalo uvazovat i o i5-4460ce... GTA V na Very High Detail 1920*1080 by to melo jit okolo okolo 30 FPS. Kdyz priskrtis detaily, tak se dostanes pres 40FPS, to uz je celkem plynuly. Chtelo by to pritlacit 1200 na grafice a dat tam tuhle: http://www.czc.cz/asus-strix-gtx960-dc2-2gd5/168569/produkt
To by ses pak dostal k 50FPS na Very high details 1920*1080...
Bohuzel neni na cem setrit, komponenty jsou co nejlevnejsi pri zachovani kvality a rychlosti...
Martin93 (88)|30.6.2015 23:26
Ok, řekněme, že si tedy připlatím těch 1200 za tu grafickou kartu, bude to pak už stačit na hraní náročnějších her? Navíc, stále tam ještě není započítané OS, v tuhle chvíli asi Windows 8.
ICE_D (2754)|1.7.2015 00:12
Ano, dokonce by to mělo velmi slušně rozhýbat jednu z nejnáročnějších dnešních her - Zaklínače 3. Na střední až vysoké detaily ;)

O windowsech jsi nic neříkal. Pokud by to mělo být za 15000 vč. windows, tak si nic moc nezahraješ :(
Martin93 (88)|1.7.2015 00:15
Ok, mohu Vás tedy ještě požádat o link na kompletní sestavu s tou Vámi navrhovanou grafickou kartou + OS? :) Moc by mi to ulehčilo práci, nesvěřím sám sobě sestavování pc komponent. :D Pokud by takové PC stačilo i na graficky náročné hry vyšší detaily, byl bych velmi spokojen.

Ještě jednou díky!
Martin93 (88)|1.7.2015 00:23
Ještě doplňující otázka, myslíte, že bych s touto grafárnou mohl rozjet tu GTA 5 i na ultra detaily? Nevím, jak se to dělí, jestli very high a ultra není to stejné, ale nemělo by být.
ICE_D (2754)|1.7.2015 00:39
Seznam aktualizován ;-)
Martin93 (88)|1.7.2015 00:42
Wow, no páni, to byla rychlost, díky moc!

Takže s tímto si mohu dopřát i ty graficky náročné hry a nemusím se bát nějakého extrémního sekání, či padání hry? Nechtěl jsem jít přes těch patnáct tisíc, ale ty tři tisíce, pokud to opravdu bude stát za to, mě snad už nezabijí. :)
ICE_D (2754)|1.7.2015 09:01
Ano, dá se to tak říct, ale nesmíš být náročný na detaily ;) Dnešní nové hry, pokud mají běžet na maximalní detaily s vyhlazováním chtějí grafická monstra za 15 a víc tisíc.

Pokud zvolíš rozumné detaily na pomezí medium - high, tak se extrémního sekání opravdu bát nemusíš. A padání už vůbec ne...
kevin00 (10238)|1.7.2015 10:50
Naprosto nesouhlasím se zdrojem. Tyto řady zdrojů jsou převážně určeny pro low-end a kancelářské sestavy. Zde se vůbec nevyplatí šetřit ;)

BTW Ice sám máš za sebou trable se zdrojem a doporučíš jej :rolleyes:
ICE_D (2754)|1.7.2015 11:46
Kevine, ta 960ka nezere oproti 280X skoro nic. Dokud jsem mel i3 + HD7850, tak 400W ETčko šlapalo jako másle, nevidím důvod, proč ho nevzít, když je takhle napjatej rozpočet. SII-430 stojí o 400 víc...
kevin00 (10238)|1.7.2015 12:44
Grafická karta bude odebírat cca nějakých 12.5A, ovšem zdroj není osazen zrovna kvalitními kondenzátory (Ostor, Teapo), osazené součástky jsou leckdy označeny pouze zeleným logem Seasonis takže nelze určit jejich kvalitu. Prvotně osazené kondenzátory mají vliv na zvlnění výstupního napětí.

Dalo by se klidně uvažovat nad osazením G3258 a jeho následným přetaktování na základní desce ASRock B85-Pro4. Se zdrojem Seasonic S12II-430 sestava vyjde na nějakých 18.190 Kč. Ušetřit by se dalo klidně i DVD mechanice.
Martin93 (88)|1.7.2015 16:52
Tak ale teď v tom mám zmatek, jak jsem říkal, nejsem technický typ. Ale rozhodně si nechci koupit něco, co mi pak sotva pojede. Nevím, ale za dvacet tisíc už se určitě dá sestavit kvalitní herní pc, které by bylo schopné rozjet graficky náročné pc hry, alespoň na very high details. Dát do něčeho dvacet litrů, abych si to pak bez sekání mohl zahrát jen na medium settings, se mi rozhodně nechce. A dát např. třicet tisíc za pc sestavu už je zase dost nepraktické a zbytečné, nejsem typ, co prosedí u pc celý den, chci jen něco, na čem si budu moct zahrát alespoň to GTA 5 ve velmi dobrém rozlišení.
Tomak_CZ (392)|1.7.2015 19:21
Pochybuju, že si za 20000 zahraješ na plné detaily... to bys musel přitlačit...
ICE_D (2754)|1.7.2015 19:23
Bohužel, vybral sis špatnej čas - drahej dolar, drahý euro.

Abys dal dokupy počítač, kde můžeš hrát všechny nový hry na plný nebo vysoký detaily, tak potřebuješ silnej procesor a silnou grafiku. A to vychází na 21 tis. bez windowsu:
http://www.czc.cz/cvg2vumrhqjhl85pdjpodrnjn1/seznam
Martin93 (88)|1.7.2015 19:50
Ok, tak koukám, že to budu muset nechat na někdy jindy, tolik vážně nemám. No tak si alespoň koupím nový telefon, ten také potřebuji jako sůl. :) A alespoň u toho pak neprosedím celý den, ono to také není zdravé. :D Díky kluci.
Fox_25 (613)|1.7.2015 20:11
Martin93 (88)|1.7.2015 20:38
Tak za takové peníze si z bazaru může něco koupit jen blázen. :) Možnost, že to po zakoupení nepůjde vůbec ani spustit, je 50:50. A upřímně, už to ani nebude v nejlepším technickém stavu.
Fox_25 (613)|1.7.2015 22:40
Když si hodíš na czc do košíku obdobnou sestavu tak stojí nějakých 29 tisíc. Já osobně jsem nové PC pro sebe nekupoval nikdy, vždy jsem bral rok, dva roky staré PC které vycházelo +- na polovic proti novému při stejných komponentech.

http://www.czc.cz/154158,156349,154263,105970,156630,164218,150121,160966,70093,91822/kody
Martin93 (88)|2.7.2015 00:32
No jo, ale co já tomu rozumím, jak si to sestavovat, když ani pomalu nepoznám grafickou kartu, že jo... Chtěl jsem poradit nějakou dobrou herní pc sestavu do 20.000,-, ale do těch se nevejdu, pokud chci hrát náročně graficky zpracované hry na vysoké detaily, takže to ani nemá cenu jíž dále řešit. Z bazaru si pc rozhodně kupovat nebudu a víc jak těch dvacet do pc nikdy nedám, to už by byly vyloženě vyhozené peníze z okna, už takto je to více, než dost. Obzvláště za něco, co si člověk za hodně peněz koupí a už za rok to je opět zastaralé a novější hry na tom nespustí. Ale díky všem za rady, třeba se zase někdy stavím, jestli náhodou přijdu k třiceti tácům. :D
ICE_D (2754)|2.7.2015 11:40
V pohodě, zastav se, stačí mít 25 a bude to dělo :D
Martin93 (88)|3.7.2015 08:55
Ok, za pětadvacet tisíc? Fajn, ale ani korunu víc, což znamená, že sestava musí být i s OS a skříní. Nebo to zase bude jako to bylo doteď, že pětadvacet, plus OS a možná trochu přitlačit na graf. kartě za dalších pět tisíc a nakonec se dostaneme ke třiceti? :D Pětadvacet už je hodně peněz a jsem ochotný to dát, pokud to bude komplet sestava se vším všudy, jen zapnout a jet. :) A skutečně to bude takové dělo, že na něm spustím i graf. nejnáročnější hry na ultra details? Díky!
ICE_D (2754)|3.7.2015 11:09
25670 - sestava bez kompromisu:
http://www.czc.cz/8q9idrgunmi718jc5a7g1fhc39/seznam

Teda sluselo by se tam dat SSD, ale to Ti v hernim vykonu nepomuze a stalo by to dalsich 1500-2000 navic...

Na GTX970 bezi treba Crysis 3 (jedna z nejnarocnejsich her dneska) na nejvyssi detaily vcetne vyhlazovani zcela plynule.
Withcer 3 na Ultra detaily vcetne vyhlazovani prumerne okolo 40FPS, tedy take plynule.
Martin93 (88)|3.7.2015 19:31
Ok, takže tato sestava, kterou jsi naposledy zmiňoval, zcela pro hraní graficky nejnáročnějších pc her na ultra detaily postačuje? Přemýšlím, že k vánocům bych si jí pořídil, pokud tedy bude pořád aktuální a někdo to do té doby nesmaže z jejich stránek, pak bych se tě bohužel musel ptát znova. :D
johny__g (6387)|3.7.2015 20:18
Před vánoci (což je obecně nejblbější čas na nákup nového PC) to můžeš rovnou vylejt a začít znova. :D

Mimochodem, monitor máš? Jaký?
Martin93 (88)|3.7.2015 20:48
Tak to si zase nemyslím, to pc bude fungovat pořád stejně, ať už si ho koupím teď, nebo až na podzim. :D Možná bych si ho mohl koupit už koncem října, začátkem listopadu, když to půjde. To asi zase jen zbytečně plašíš. :) A dokud na tom spustím GTA 5 na ultra details, jsem spokojený. :) Monitor mám nějaký hrozně starý od Aceru, to mi stačí. A jestli mi teď řekneš, že si musím koupit nový monitor za pět tisíc, protože jinak budu mít na tom starém při spuštění nového pc tmu, tak asi začnu křičet. :D
ICE_D (2754)|4.7.2015 00:41
johny se ptal na monitor kvuli rozliseni. Jestli ten Tvuj monitor ma Full HD (1920*1080) nebo nejake mensi rozliseni? Pokud ma rozliseni mensi, tak staci levnejsi grafika, protoze nizsi rozliseni je samozrejme mene narocne na vykreslovani.
kevin00 (10238)|4.7.2015 06:37
[QUOTE=Martin93;572989]Monitor mám nějaký hrozně starý od Aceru, to mi stačí. A jestli mi teď řekneš, že si musím koupit nový monitor za pět tisíc, protože jinak budu mít na tom starém při spuštění nového pc tmu, tak asi začnu křičet. :D[/QUOTE]

On je celkem rozdíl koukat na lepší IPS monitor a nebo na starý TN monitor, což vyjde stejně jako by ses díval kočce pod ocas :)
Martin93 (88)|4.7.2015 08:38
To teď neřešme, monitor si mohu časem dokoupit kdykoliv, to už je to nejmenší, teď mi jde o to, abych mohl spustit GTA 5 na ultra settings. Jak to bude vypadat na monitoru, mi je už putna. :D Zase takový fanatik nejsem.
kevin00 (10238)|4.7.2015 13:15
Ultra setting a je mi jedno jak to bude vypadat ... jo to má logiku :D :D
Gouranga (699)|4.7.2015 13:33
[QUOTE=Martin93;572994]To teď neřešme, monitor si mohu časem dokoupit kdykoliv, to už je to nejmenší, teď mi jde o to, abych mohl spustit GTA 5 na ultra settings. Jak to bude vypadat na monitoru, mi je už putna. :D Zase takový fanatik nejsem.[/QUOTE]

S GTX970 spis tak high-very high.. ultra ani ne (pokud chces pevne 60 FPS).
oduvodneni: gtx 970 mam a na high-very high to obcas propada ke 30 fps (ac tedy WQHD) a zrovna tohle je hra, kde je takovy propad dost neprijemny (narozdil treba od crysis, kde mi propady ke 30 fps pocitove moc nevadily (crysis 1)).
ICE_D (2754)|4.7.2015 13:57
[QUOTE=Martin93;572994]To teď neřešme, monitor si mohu časem dokoupit kdykoliv, to už je to nejmenší, teď mi jde o to, abych mohl spustit GTA 5 na ultra settings. Jak to bude vypadat na monitoru, mi je už putna. :D Zase takový fanatik nejsem.[/QUOTE]

Ano, pujde to na Very High settings (coz by melo byt ultra, proste to nejvyssi) zcela plynule ve Full HD (viz. obrazek nize - 62.5FPS je vic nez bezny monitor zvladne vykreslit, vetsinou je to 60FPS = maximalne plynule, jinak plynula hra je vetsinou nad 40FPS, ale zalezi na cloveku, jak ma citlive oko, me treba staci i 30FPS stabilne pokud to nekolisa, jini lidi tvrdi, ze minimalne 60...). Pokud mas mensi rozliseni monitoru, tak si budes moct dovolit treba i lepsi metodu vyhlazovani hran (4xMSAA misto standardniho FXAA).

[ATTACH=CONFIG]30803[/ATTACH]


[QUOTE=Gouranga;573006]S GTX970 spis tak high-very high.. ultra ani ne (pokud chces pevne 60 FPS).
oduvodneni: gtx 970 mam a na high-very high to obcas propada ke 30 fps (ac tedy WQHD) a zrovna tohle je hra, kde je takovy propad dost neprijemny (narozdil treba od crysis, kde mi propady ke 30 fps pocitove moc nevadily (crysis 1)).[/QUOTE]

Předpokládám, že to jedeš s 4xMSAA ne? :) V testech to vychází na GTX970 okolo 60FPS, ale oni tam mají FXAA... A nebo kecaj... :notsure
_id1429106197_1.jpg
Gouranga (699)|4.7.2015 17:55
[QUOTE=NFG_ICE;573010]Ano, pujde to na Very High settings (coz by melo byt ultra, proste to nejvyssi) zcela plynule ve Full HD (viz. obrazek nize - 62.5FPS je vic nez bezny monitor zvladne vykreslit, vetsinou je to 60FPS = maximalne plynule, jinak plynula hra je vetsinou nad 40FPS, ale zalezi na cloveku, jak ma citlive oko, me treba staci i 30FPS stabilne pokud to nekolisa, jini lidi tvrdi, ze minimalne 60...). Pokud mas mensi rozliseni monitoru, tak si budes moct dovolit treba i lepsi metodu vyhlazovani hran (4xMSAA misto standardniho FXAA).

[ATTACH=CONFIG]30803[/ATTACH]


Předpokládám, že to jedeš s 4xMSAA ne? :) V testech to vychází na GTX970 okolo 60FPS, ale oni tam mají FXAA... A nebo kecaj... :notsure[/QUOTE]
Tak ted si sypu popel na hlavu. V zajmu dokazani, ze fps jsou nizsi, nez pisi recenze, jsem delal screenshoty nastaveni. Ty mam vetsinou na high-very high (nejake polozky maji i moznost ultra). Spustim fraps a jdu zkouset a nahle to sedi na neochvejnych 60 fps (obcas pad k 55). Ze bych tam mel nejakou nekonzistenci? Nevim..
Nasledne jsem zvedl vse na max (krom vypnuteho MSAA) a chvili se to drzelo vysoko, ale pak to zacalo padat a pevne se to drzelo na 30 FPS a vytizeni gpu je mezi 95 a 99 %. Takze beru, ze na FHD to 60 FPS fakt udrzi :mistake I tech nynejsich 30 FPS je prijemnejsich, nez predtim ty propady i ke 40 (bylo znat, ze framerate byl nekonzistentni).
Nicmene bych jeste dodal ze na WQHD s max nastavenim spotreba VRAM atakuje 3.4 GB, coz uz se osklive blizi temne zone GTX970..
Takze jeste jednou pardon za mateni :)

EDIT: tak jeste bych dodal, ze precijen ty propady FPS jsou mozne - hrozne zalezi na denni dobe (herni) - stiny znacne redukuji framerate..
Martin93 (88)|4.7.2015 18:36
Takže co z toho všeho mám vyvodit? Že sestava, jakou mi zde naposledy doporučil Ice je ok, nebo nedostačuje pro ultra settings a plynulý chod hry např. Crysis 3 nebo GTA 5? Snažte se to prosím, vysvětlit, jako malému dítěti. Prostě už mi někdo konečně řekněte, jestli si tu sestavu mám kupovat a bude splňovat mé požadavky, nebo ne. Žádné okecávky, které mi stejně nic neříkají, nepotřebuji. Díky. Jo a monitor mám Acer V193w
ICE_D (2754)|4.7.2015 19:31
Já se snažím, ale Tyse to vůec nesnažíš pochopit, ty furt chceš, aby lidi rozhodovali za Tebe, snaž se trochu :D

FPS = frames per second, tedy česky počet snímků za sekundu. Čím jich je víc, tím je to lepší. Monitory mají 60FPS, takže když grafika zvládně monitoru dodávat 60 FPS (snímků za vteřinu), tak je to krásně plynulé. Mě jede Witcher na 40-50FPS a taky mi to přijde plynulé. Záleží na člověku, ale 60 bylo mělo být plynulé pro 99 procent populace, takže i pro Tebe.
A když se koukneš na obrázek s grafem - co tam píšou u GTA V u řádku s GTX970? 62.5FPS. Takže jaký je závěr? Že to na GTX970 bude maximálně plynulé a že když si to koupíš, tak Tvoje nároky budou splněny.

Už jsi to pochopil, nebo máš ještě nějaký dotaz?
Martin93 (88)|4.7.2015 19:48
Nemusíš na mě hned křičet. :D :D No, ještě jeden, bude tahle sestava ještě aktuální ke konci října? Nebo budu mít naději, že třeba za stejné peníze sestavím o chlup lepší sestavu? Pokud je to fajn tak, jak to je, tak si jí pořídím do tří měsíců. :)
ICE_D (2754)|4.7.2015 20:00
Nekřičím :D Já jen nemám rád, když někdo někomu radí moc direktivně - kup si tohle, kup si tamto, kup si to, protože JÁ říkám, že je to nejlepší :runaway Tak tohle ne, já radši lidem říkám, proč si myslím, že by si měli koupit to či ono a v podstatě čekám, až si uvědomí, že na tom něco je a rozhodnou se pro to sami - viz. ta GTX 970.

A ty úplně vybočuješ z tohohle vzorce chování :D :D :D
Martin93 (88)|4.7.2015 22:53
Tak já nerad zapadám, takže jsi mě tímto potěšil, že vybočuji. :D No tak jako jak si mám asi tyhle věci uvědomovat, když tomu ani za mák nerozumím? Když radíš někomu, kdo o tom má pojem, tak je to něco jiného. Já se bohužel musím spolehnout na to, co mi druzí doporučí, protože se v tom vůbec nevyznám. Chci prostě dobré a výkonné herní PC a když mi tu jeden řekne, že je to dobré a další pak, že to je na hovno, tak je jasné, že jako laik v tom mám bordel. ;) Tak si prostě budu šetřit na tu sestavu, kterou jsi naposled zmiňoval a budu doufat, že na tom spustím alespoň Maria. :D
VencaX (3686)|5.7.2015 16:50
Jen tak k tématu... Ta sestava nemůže bejt aktuální v říjnu či listopadu, jelikož na přelomu srpna a září přijde nová architektura Skylake s novejma deskama založenejma na jiným socketu s DDR4 či DDR3L paměťma, atd. Takže kdo ví, co před Vánoci bude aktuálni.

Navíc se mění ceny, budou akce na jiné komponenty, může přijít něco kvalitního za dobrou cenu, kdo ví...


[QUOTE=Martin93;572994]To teď neřešme, monitor si mohu časem dokoupit kdykoliv, to už je to nejmenší, teď mi jde o to, abych mohl spustit GTA 5 na ultra settings. Jak to bude vypadat na monitoru, mi je už putna. :D[/QUOTE]

Btw. tohle fakt pobavilo, to můžu vyvěsit na nějakou nástěnku, ať se pobaví všichni :D

Koupím si obraz od Rembrandta za 20 milionů a pak jej dám do vitríny, která má matné sklo a budu se chodit dívat na to, jaká je to krása (i když z toho ho*no vidím, protože to mám za matným sklem)... :mistake jakože dělej jak chceš, ale to co jsi napsal je totální (a tři tečky)...
Martin93 (88)|5.7.2015 19:54
No tak ale ta hra mi na tom monitoru poběží tak, jako tak, ne? :) A zase tak špatná kvalita obrazu to nebude, to mi nevykládej. Tak to nebude Full HD, no. Hlavní je, že tu hru rozjedu. Vždy si mohu dokoupit monitor. Teď mi jde hlavně o dobré PC, které mi rozjede každou hru.
VencaX (3686)|5.7.2015 20:47
Nejde o rozlišení... ale o kvalitu obrazu. To je ten hlavní rozdíl ;)
ICE_D (2754)|5.7.2015 20:55
Souhlasim s obema, ale kdyz se to vezme tak, ze bych mel opravdu omezeny rozpocet a mel vrazit nejake 3-4 tis. do kvalitnejsiho monitoru a ty 3-4 tisice vzit ze sestavy, tak bych do toho nesel. Radsi si ted hned koupim poradny delo a z pristi vyplaty monitor. Monitor se upgraduje jednoduseji - odpojim, vezmu a zahodim :D
VencaX (3686)|5.7.2015 22:39
zahodim... nebo omlátim ICEovi o hlavu :D
Martin93 (88)|6.7.2015 00:22
No uvidíme, já se tu stejně na podzim ještě stavím pro radu, jestli si mám tuto sestavu kupovat, nebo mám přemýšlet o novější. Rozhodně ale všem děkuji za rady, už teď se těším, že si zahraji GTA 5. :D I když do doby, než si tu sestavu pořídím, bude už GTA 6. :D
VencaX (3686)|6.7.2015 00:34
To pochybuju, dřív jak 2018 GTA6 nevyjde... GTA neni CoD nebo BF :D
Martin93 (88)|6.7.2015 01:19
Pro mě je to prostě jedna z nejlepších her, co kdy byla vytvořená, hrál jsem jí na PS4 a dost mě to vzalo, ale PC je prostě PC, i když hodně lidí asi nebude souhlasit. Já jsem PCčkář, někdo je pro změnu zarytý konzolář. :) A tak jsem se rozhodl, že si na to nové PC prostě našetřím, abych si jí mohl zahrát.
ICE_D (2754)|6.7.2015 11:50
[QUOTE=Martin93;573060]Pro mě je to prostě jedna z nejlepších her, co kdy byla vytvořená, hrál jsem jí na PS4 a dost mě to vzalo, ale PC je prostě PC, i když hodně lidí asi nebude souhlasit. Já jsem PCčkář, někdo je pro změnu zarytý konzolář. :) A tak jsem se rozhodl, že si na to nové PC prostě našetřím, abych si jí mohl zahrát.[/QUOTE]

Hele já nesnáším stupidní flamewary o tom, jestli je lepší PC nebo konzole. Já vyznávám filozofii, že když jseš hráč, tak je úplně jedno, na čem hraješ. Mám herní PC, PlayStation 4, PlayStation Portable, určitě plánuju Xbox One s Kinectem a trochu i přemejšlím nad Vitou... Jo a ještě pařím na mobilu na Androidu :D Takže když máš nejradši PC, tak není co řešit...

Já nejvíc hraju na PS4ce, protože mám rád ten pocit, kdy sebou fláknu na gauč a vychutnám si hru na 107cm TV. Čím jsem starší, tím míň se mi chce krčit na kancelářský židli u PC u malýho 27-palcovýho monitoru :D. Ale je pravda, že jsou hry, kde si to jinak než na PC neumím představit (jakýkoliv FPS akce, strategie, Diablo 3, Heroes of The Storm, Hearthstone atd.) a taky hry, kde to prostě na konzoli není ono, protože chybí výkon (AC-Unity, Witcher 3) - když máš FPS lock na 30ti a ještě to padá níž, že už jsou vidět viditelný záškuby = to mě nebaví :(
VencaX (3686)|6.7.2015 13:19
Ty hádky o tom jestli je lepší konzole nebo PC je asi jako když přemejšlíš nad tím, jestli byses radši utopil nebo uhořel :D

Je pravda, že PC je více univerzálnější, ale v době, kdy každej má mobil s 5" obrazovkou a internet běží po celým světě přes 4G síť je už pak jedno, jestli si koupíš herní PC nebo konzoli, je to jen o tom, jestli si radši připlatíš za lepší grafiku a nebo to chceš jednoduše připojit k telly.
Martin93 (88)|6.7.2015 14:41
Mě hrát na konzolích nebaví, já prostě potřebuji to PC. A nehádám se, je mi jedno, kdo na čem hraje, mluvím o svém subjektivním pocitu, co si já víc užiji. Starý ještě nejsem, takže se klidně na té židli přikrčím. :D Samozřejmě, konzole je v mnoha směrech výhodnější. Hlavně tedy cenově, za deset tisíc na tom spustíš každou hru. O té grafice nevím, ale podle mě grafika na PS4 při hraní např. té GTA 5, je na stejné úrovni jako na ultra settings na PC. Samozřejmě, záleží na telce, ale tu já stejně nemám, takže mě nenapadá, na čem bych to hrál, jedině připojit na monitor od PC. :D Takže ano, z tohoto důvodu bych si třeba pořídil PS4. Ale nějak mi to prostě nesedí. :)