reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak opravit systémový soubor Windows ?

JaroslavHraba (14)|1.7.2015 23:49
Dobrý den,
potřeboval bych prosím nějakou radu, jak opravit problémy v systémových souborech windows 8.1. --- viz přílohy
Zřejmě to může být příčinou chyby 0x80070002 v souvislostí s aktualizací win 8.1, která mi nejde.

Děkuji za případné nápady. Jsem jen uživatel, tak nevím co s tím, ale dle návodu bych ledacos již zvládl.
Děkuji.
Kontrola systémových souborů WIN.jpg Kontrola 1 systémových souborů WIN.jpg
petrmet (50)|2.7.2015 00:04
Musíš zjistit, které soubory jsou porušené a tyto soubory nahradit např. ze zálohy systému, vše je popsáno zde : https://support.microsoft.com/en-us/kb/929833/cs?wa=wsignin1.0

Ještě jsem někde četl, že někdy pomůže spustit příkaz sfc /scannow několikrát po sobě a některé chyby se opraví až po opakovaném spuštění, ale zatím jsem to nemohl ověřit.
StD (1963)|2.7.2015 13:42
Dyk mu to tam píše, že ono "které" uložil do souboru .LOG! Tak místo obrázků raději dát ten výpis.
petrmet (50)|2.7.2015 13:53
Ten log bývá dost velký, např. u mě má 53 000 řádků, takže je potřeba vyfiltrovat neopravené soubory podle návodu, na který jsem dal odkaz.
JaroslavHraba (14)|2.7.2015 15:36
Došel jsem k tomu to, ale nevím co s tím.
Neumím napsat po písmenkách a značkách -- findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfcdetails.txt",

nejde mi to zkopírovat do příkazového řádku.



Jak zobrazit podrobnosti o procesu, nástroj Kontrola systémových souborů
Chcete-li zobrazit podrobnosti, které obsahuje protokol CBS. Soubor protokolu můžete kopírovat informace Sfcdetails.txt souboru pomocí příkazu Findstr a potom zobrazit podrobnosti v Sfcdetails.txt. Chcete-li to provést, postupujte takto:

Otevřete příkazový řádek se zvýšenými oprávněními, jak je popsáno v předchozím kroku 1.
Na příkazovém řádku zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER:

findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfcdetails.txt"

Poznámka: Soubor Sfcdetails.txt obsahuje podrobné informace o každém spuštění nástroje Kontrola systémových souborů v počítači. Soubor obsahuje informace o souborech, které nebyly opraveny pomocí nástroje Kontrola systémových souborů. Ověřte, zda položky datum a čas k určení, zda problémové soubory, které byly nalezeny při posledním při každém spuštění nástroje Kontrola systémových souborů.
Otevřete soubor Sfcdetails.txt z pracovní plochy.
Soubor Sfcdetails.txt používá následující formát:
Datum a čas SFC podrobnosti
Následující ukázkový soubor protokolu obsahuje položku pro soubor, který nelze opravit:

2007-01-12 12:10:42, Info CSI 00000008 [SR] Cannot
repair member file [l:34{17}]"Accessibility.dll" of Accessibility, Version =
6.0.6000.16386, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_MSIL (8), Culture neutral,
VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b03f5f7f11d50a3a}, Type
neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, file is missing

---------- Doplněno v 15:34 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:33 ----------

Ten výpis neumím najít. Já myslel, že ten výpis stačí na obrázku. Jsem jen uživatel, moc tomu všemu nerozumím.

---------- Doplněno v 15:36 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:34 ----------

Musíš zjistit, které soubory jsou porušené a tyto soubory nahradit např. ze zálohy systému, vše je popsáno zde ...

To právě neumím zjistit, které jsou porušené.
petrmet (50)|2.7.2015 16:13
Jsem z tvé odpovědi dost zmatený, nevím, co ti nejde.

1. Zkusil jsi kontrolu spustit několikrát ? Četl jsem někde, že se chyby někdy odstraní při několika průchodech.

2. Nejde ti vložit příkaz do příkazového řádku ?
Postup :
findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfcdetails.txt"
A. označ si tento příkaz, pak si ho zkopíruj CTRL+C
B. otevři příkazový řádek
C. pravý klik myši - vložit
D. ENTER
E. na ploše by se měl objevit soubor sfcdetail.txt
F. otevři tento soubor, měl by v něm být seznam souborů, které se nepodařilo opravit

Napiš konkrétně, který bod ti nejde.