reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

i5 4460 nebo i3 4170

TheBeast (2)|3.7.2015 18:53
Dobrý den,
kupuji si nový pc a potřebuji poradit ohledně procesoru.
Jaký vliv bude mít procesor ve hrách? Chtěl bych ušetřit a koupit i3 4170 místo i5 4460 a jak jsem se díval na youtube, tak většina her běžela stejně. Nejspíš stejně budu za rok kupovat lepší procesor, tak jestli má vůbec cenu jít do té i5.
Jestli by vás zajímala grafika tak je to GTX 960 a ramky budou 8GB.
johny__g (6387)|3.7.2015 20:16
i3 je takový kočkopes. 4jádro to není, ale cena je relativně vysoká. Zas na druhou stranu, ta grafika není extra výkonná, takže by jí tenhle procesor i stačil, až na hry ve kterých se opravdu využije výkon 4 nebo více jader. Já osobně bych od Intelu bral buď G3258 nebo až i5.
BTW, pokud dnes koupíš i5, nevidím důvod za rok kupovat nový procesor. Navíc tuhle platformu Intel záhy pohřbí, takže ani nové modely nebudou.
VencaX (3686)|4.7.2015 09:43
Jop, radši kup Pentium než i3. Ve hrách je jedno, jestli máš dvoujádro (pentium) nebo dvoujádro s ht (i3), to Pentium je levnější a máš u něj možnost taktování (G3258 only).

btw. co plánuješ pořizovat za rok?
TheBeast (2)|4.7.2015 12:21
Přemýšlel jsem nad i7, ještě se uvidí co bude a za jaké prachy. Teď jsem hlavně chtěl ušetřit a chtěl vědět jaký vliv to bude mít na hry
ICE_D (2754)|4.7.2015 14:01
[QUOTE=TheBeast;573002]Přemýšlel jsem nad i7, ještě se uvidí co bude a za jaké prachy. Teď jsem hlavně chtěl ušetřit a chtěl vědět jaký vliv to bude mít na hry[/QUOTE]

Ono to hodně záleží na konkrétní hře. Některé na procesor zvysoka kašlou a výkon závisí jen na grafické kartě (např.: AC Black Flag) a některé zase chtějí dobrý procesor (Thief, GTA V).
Spíš nám řekni jaké konkrétní hry chceš hrát. A jestli to nevíš, tak vezmi rovnou i5-4690K a s tou když ji přetaktuješ vydržíš v pohodě pár let ;) i7 je na hry zbytečná!