Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 70

Téma: Witcher 3 do 10 000

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

No... Pleteš se.

Nevím přesně, jak si představuješ, že to funguje. Ale jenom tak pro představu. Core 2 Duo, nevím přesně jaký model, takže 7-8 let starý CPU chceš dát k 1 sezonu staré mainstream grafické kartě. Vidíš ten propastný rozdíl? 1 rok v počitačovém průmyslu je cca 10-25% výkonu, podívej se na ten rozdíl za 6-7 let.
    Další věc, FX-6100 je shit, kterej už teď je zastaralej. Jestli koukáš na číslíčka, tak se koukni nejdřív na to jak funguje, protože nejde o nic jinýho, než (z hlediska herního) nataktované tříjádro. Už teď jde o CPU na hranici zániku, nikdo ho nekupuje, protože se nevyplatí kupovat (ve prospěch o 500,- dražší FX-6300, která má ještě aspoň malej smysl) a za 2 roky na tom prakticky budeš stejně, jako s nynějším C2D (půjde taktéž o 7 let starý CPU). Navíc pokud ho chceš potaktovat, potřebuješ nutně nový zdroj (cca 1500), RAM (cca 1500-2000), schopnou desku (cca 2000) a chladič (cca 700), takže se prostě cenově do 10K nevejdeš a tu hru si stejně pořádně neužiješ.
    A co se týká toho zdroje. Když se ti spálí kvalitní zdroj s ochranami, pravděpodobně se nic moc nestane (ale nikdy nevíš). Ale když se ti spálí tvůj zdroj za pětikilo z výprodeje, tak sebou klidně může vzít půlku počítače. A tu grafiku může zničit třeba nestálým proudem/napětím atd. Btw. už jsem viděl 2.5 roku starej EC zdroj, co vypálil celej počítač... člověk do něj pověsil novou grafiku, ani ho moc nepřetěžoval... ale kondenzátory ve zdroji udělaly svou práci

A já ti říkám, TOHLE FAKT NECHCEŠ. Jako nechci ti říkat co máš nebo nemáš dělat. Dělej si co chceš, ale přišel jsi sem pro radu, ale ty naše rady pořád odmítáš a pořád si myslíš, že to vyřešíš nějakým low-end CPU a nákupem něčeho za směšnou částku. Ale opravdu jsi tak bohatej na to, abysis mohl kupovat to nejlevnější, co na trhu je? Nebo radši došetříš třeba 6-7 tisíc, přijdeš znova a postavíme tady slušnej počítač, kterej ti poběži bez problému dalších třeba 5 let, tu hru ti utáhne bez jedinýho mrknutí a neshoří ti po tom, co poklepeš na ikonu Zaklínač 3.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 15-07-2015 v 14:54
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jun 2015

To jsi napsal pekne. A vasich rad si panove moc vazim, vsechna cest.
    Dostavaji se ke mne informace z vice zdroju a obcas uplne nekorespondujou proto tady diskutuju, ucim se a snazim se tomu vsemu porozumet abych nasel ten pravej ideal, optimum dle mych moznosti.
    Nechci spochybnovat vase zkusenosti a znalosti.

Ja se snazil jen vytvorit sestavu ktera me vyjde na podobny penize jako ps4 a bude to vypada aspon stejne blbe jako na ps4 a nebudu muset vyhazovat vsechen starej neprodejnej hw, kupovat boxy na disky abych je mohl jeste nejak vyuzit. Je fakt ze fx6100 asi zadnej zazrak neni a fx6300 na tom asi nebude o 20% lip ac je o 20% drazsi. A mozna bude protoze jsem necetl zrovna zadnej test. Ale videl jsem videa testy s takovymto hw ktery me vyjde na stejne penize jako ta ps4ka a dokoce to vypadalo lepe a za 2 ci 3 roky bych ps4ku stejne neprodal za vic nez tenhle low end jestli souhlasej.

Nevim jestli je tato stranka pro vas duveryhodna ale takovy srovnani toho C2D co tam mam a fx6300. V singl operacich o malinko lepsi, v multi op o vic nez 60% lepsi.

http://www.anandtech.com/bench/product/87?vs=699

Registrace
    Jun 2008

1) FX-6300 asi má o nějakejch 15% vyšší výkon (@ vyšší takty + lepší architektura)
    2) když to uděláš tak, jak jsem psal a koupíš si použitý PS4, odehraješ si tu hru a za 4 měsíce prodáš, tak na tom skoro tratit nebudeš a můžeš si pak došetřit na pořádnej upgrade
    3) to, že ve výpočetních benchmarcích je cca stejný či o 60% rychlejší jeden z nich má nevýpovědní hodnotu, jelikož výpočetní benchmark o herním výkonu nic extra nepoví
    4) do 10K se se slušnou sestavou prostě nevejdeš...

EDIT:
    Jen tak ze zvědavosti jsem se šel podívat do testů. Myslim, že 20% ve hře náročné hlavně na CPU je slušnej rozdíl - Test Skyrim 1680x1050

Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 15-07-2015 v 22:25

Nováček
    Registrace
    Jun 2015

Fakt ze to vychazi o 20 takze cena je primo umerna rozdilu ve vykonu zda se.

Zacinam uvazovat o i3 4170 ktera neni tak draha ale docela dostacujci by mohla byt pro moje ucely.

Nicmene ps4 zustva ve hre.

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

4170 je určitě lepší než 6100. Žere cca polovinu, není potřeba extra chladič a ve Witcherovi je daleko výkonnější

Registrace
    Jun 2008

Vzhledem k tomu, že i i3-3220 bylo výkonnější jak FX-6100/6300

Osobně bych možná kouknul, jak by vyšlo řešení s potaktovaným Pentiem G3258, páč pořád je jeho cenovka o 1500,- nižší oproti i3ce a za chladič dáš cca 700,-. Navíc výkon celkem ucházející ve Witcherovi. Pak by ještě zbývalo o pár stovek více na upgrade grafické karty.

Registrace
    Oct 2007

Zde demonstrace chodu na přetaktovaným Pentiu G3258 a GTX 750Ti:

Sice to vytížení CPU občas vyletí na 100 procent, ale vypadá to, že by to hratelný i bylo

Nováček
    Registrace
    Jun 2015

Jako pekny, tim bych uspokojil svuj pozadavek na upgrade pc v cene cca ps4 a s lepsim vysledkem a univerzalnosti. stihal by g3258 i s rychlejsi R9 270? Taky jsem koukal na srovnavaci testy cpu primo na witcherovi a narazil jsem na tuto stranku kde je i tento intel i fx6300 a u intelu nastavaj problemi u rozsahlych scen jako vjezd do mesta kde vicejadro fx6300 se drzi zase stabilneji viz video ale pomer cena vykon asi urcite vychazi lepe g3258 a jednou ho mohu treba vymenit za i7 az bude za par kacek

http://wccftech.com/witcher-3-cpu-be...-4130g3258-oc/

Registrace
    Jun 2008

FX-6300 vícejádro... vždyť to má o jádro více jak to Pentium (btw. ne, AMD nemá šesti a osmijádra )

Pořád ale vychází vše na cca 11K http://www.czc.cz/5mvf357668il0bl11njdgtatd4/seznam
    ...takže s R9270 už seš zase na 12K... fakt ti nemůžu doporučit na tom zdroji stavět herní PC.

Nováček
    Registrace
    Jun 2015

A nestacil by slabsi zdroj a nejaka alternativni deska ?

Nováček
    Registrace
    Jun 2015

Jo a ten zdroj tam mam teda tento http://www.czc.cz/lc-power-lc6550gp2.../54953/produkt

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Zdroje LC patří k jedněm z nejhorších zdrojů na trhu, absolutně nedoporučuji. To už radši koupit low-endový Seasonic.

Registrace
    Jun 2008

Jestli chceš taktovat, tak to není jen věc procesoru. Na základovce máš napájecí obvody pro CPU a když ty nebudou kvalitní a nebudou zvládat přetaktování, tak si nataktuješ leda kulový. Levnější desku bych ti rozhodně nedoporučoval a i tahle je trochu podlimit.
    Slabším zdrojem ušetříš 200,- http://www.czc.cz/seasonic-ss-400et-.../40556/produkt protože pokud vezmeš zas nějakej shit od LC Power nebo Eurocasu či něčeho podobného, tak je otázka, jak dlouho ti to pak bude fungovat.

Registrace
    Oct 2007

I já se připojuju k varování - na zdroji nešetři!!! Osobně se mi to vymstilo, kdy mi R9 280X odpálila 500W zdroj i když papírově to mělo být v pohodě (PC se sám restartoval, padaly mi FPS v zátěží, občas modrá smrt...).
    Zakoupil jsem kvalitní Seasonic SII-520W za 1700,- a je po problémech

Nováček
    Registrace
    Jun 2015

Mam novej plan. Sem zvedavej co mi na to reknete tentokrat
    Koupim za 1500 quad core q9550 12mb cach kterej jeste pretaktuju, chladic na to mam a deska to podporuje. K tomu treba za 4 pouzitou r9 270x a dokoupim treba novy za 1500 4gb ddr abych mel 6gb. Plus ten zdroj 1500. Myslim ze to bude vykonejsi nez g3258.
    Na co si dat bacha pri nakupu grafiky z druhe ruky? Urcite budu volit tu ktera bude jeste v zaruce. Muze pretaktovanim zaruku ztratit?
    Celkem 8500kc vs ps4 za podobny penize ale jina kvalita a universalnost.

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. the witcher 2
    Od bleptys v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 29-11-2014, 12:31
  2. The Witcher 2: Assassins of Kings/ Zaklínač 2
    Od kolemjdoucí_oldd v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 01-02-2010, 18:29
  3. The Witcher