reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Android přenos dat z pc do telefonu

Martin93 (88)|11.7.2015 10:06
Zdravím,

potřeboval bych poradit. Včera jsem si koupil nový telefon, Huawei P8. Jsem s ním naprosto spokojen, jen jedna věc mi vrtá hlavou, nejde mi se připojit přes USB k mému počítači, abych si mohl do telefonu dát třeba nějakou hudbu nebo soubory. Připojím kabelem, který přišel spolu s telefonem, poté se objeví rozpoznání nového hardwaru, taková ta klasická, všemi známá tabulka. "Vítá Vás průvodce nově rozpoznaným hardwarem". Je jedno, jestli dám instalovat software automaticky, nebo manuálně, ve finále mi to na konci vždy napíše, "instalaci tohoto hardwaru nelze dokončit, průvodce nemůže nalézt nezbytný hardware". Huawei P8 má i vlastní program na správu telefonu přes PC a jmenuje se to HISuite. To jsem si nainstaloval, ale program mi stále hlásí nepřipojeno, abych připojil USB k počítači, přitom to připojené je. Nutno zmínit, že podobné problémy s USB jsem měl i u jiných zařízení, ale ve finále to vždy fungovalo, takže USB v počítači jako takové, musí fungovat správně. Věřím tomu, že musím jen někde něco nastavit, ale nevím jak. Případně se mě ptejte na vše, co by Vám nějak pomohlo to rozlousknout. Jinak na svém PC mám OS Windows XP.
Ventero (1280)|11.7.2015 10:31
1. S Androidem nemám zkušenosti - doteď mám MT se Symbian, kde je opravdu přepínač v jakém módu bude telefon připojen k PC. Tady bych se kouknul na stránky operátora, kde bývají návody na konkrétní modely MT. Např O2 má "Techzóna" a T-mobile má také něco podobného a počítám, že i Vodafon. Také můžeš zavolat na bezplatnou linku svého operátora a nechat se přepojit na technickou podporu. Tam si technik dohledá v databázi konkrétní přístroj a jistě poradí. Možnost je i s MT zajít na pobočku operátora.

2. XP - to bude pravděpodobně ten zásadní problém. P8 je docela novinka a s WXP se už několik let vůbec nepočítá. Pochybuji, že je u tohoto modelu ošetřena zpětná kompatibilita.

Zkusil bych vzít telefon k někomu na jiné PC, kde je W7 nebo si W7 nainstalovat, alespoň coby zkušební verzi. Bude fungovat - jasné. Nebude fungovat - bod č. 1

Když nepomůže nic, tak je nejspíš vadný MT.
Martin93 (88)|11.7.2015 10:51
Ok, už jsem na to přišel. V nastavení pouze stačilo zamítnout volbu používat režim ladění USB a jde to. :)

Každopádně díky moc za rady!
robky (3195)|11.7.2015 11:25
Android (ako už aj Martin93 zistil) sa pripája aj ako mass storage. Nevidím teda dôvod, prečo by sa k XP nepripojil ....
Ventero (1280)|12.7.2015 08:53
Já to netvrdím jako, že to tak je - já jsem to uvedl, jako možnou variantu, kdyby vše selhalo :) - také nevidím důvod ...

Ovladače by mohly být problém. Vzhledem k tomu, že každý USB disk, který připojím k PC se i jakožto mass storage zvlášť instaluje, tak usuzuji, že drivery nebudou tak jednotné a univerzální. Mimochodem můj stařičký SE K750i se také připojoval jako mass storage, ale bylo potřeba zprostředkovatelského driveru z CD, který potom na W7 nefungoval a nový už nebyl. A tak jsem musel koupit novější telefon, neboť už nešel propojit s PC.

A občas někoho napadne nějaká hovadina, která nemá logiku a snad ani důvod a pak se aplikuje do výrobku. Zvláště u SW jde dnes vidět, jak téměř všichni programátoři jsou ještě víc vyšinutí a mimo uživatelskou realitu - zvlášť u Microsoftu, soudě podle Windows 8 a výše a hlavně podle mé nové Lumie, kde se nedá nic pořádně nastavit a MT je tak ochuzen o polovinu funkčnosti. Ta ostatně podle slov prodejce také nejde kabelem přímo propojit ani s Win 7 za účelem kopírování souborů do a z paměti. Ještě to chci vyzkoušet osobně, protože také nevidím jediný důvod ...

Jinak mě napadla ještě varianta: Kdyby to náhodou bylo, tak jak píši, tak to můžeš vyřešit via Bluetooth :D

Ještě tak bokem - nic mi do toho není - čistě akademicky: Jaký je důvod zůstávat pod XP ?
kevin00 (10238)|12.7.2015 08:56
[QUOTE=robky;573196]Android (ako už aj Martin93 zistil) sa pripája aj ako mass storage. Nevidím teda dôvod, prečo by sa k XP nepripojil ....[/QUOTE]

Zcela globálně to neplatí. Některé modely Android telefonů se připojují pomoci MTP. Záleží na způsobu správy a práce s pamětí telefonu, kterou výrobce zvolil.
Ventero (1280)|12.7.2015 08:58
Díky. Měl jsem o tom povědomí, jen neznám tech. stránku.

Co je MTP ?
Salamander (6177)|12.7.2015 11:36
Ventero (1280)|12.7.2015 20:24
Jasně. Akorát jsem ráno kvaltoval. Kdybych si řekl "večer se podívám" tak bych se to asi nikdy už nedozvěděl :D Takže dík ...