reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozumné audio řešení do 6 tisíc, periferie k PC

Margaery (3)|11.7.2015 17:43
Zdravím,
hned na začátku bych rád uvedl, že v problematice ohledně audia se vůbec neorientuji.

Měl bych zájem o řešení primárně pro poslech hudby a sledování filmů. Občas si zahraju nějakou tu hru.

Momentálně mám integrovanou zvukovou kartu od MSI a jako repro Genius 2.0. Ani v nejmenším mě aktuální stav neuspokojuje. Procházel jsem se tu po fóru a našel pár zajímavých informací a tipů. Proto bych rád ukázal, že jsem nepřilezl úplně nepřipraven a hodil sem rovnou i nějaký prvotní nástřel. Fantazii se však meze nekladou a já jsem člověk s otevřenou myslí, tak prosím doporučujte dle nejlepšího vědomí a svědomí. Do určité míry je i cenová hranice pohyblivá, případně bych nakoupil na etapy.

1) V této cenové hladině, podle několika odborně se tvářících příspěvků, se kvalitní repro se SW nenachází a proto doporučujete volit 2.0, například (rok 2014)
- http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/creative-gigaworks-t40-series-ii/specifikace/#section
- http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/m-audio-av-30-ii/#c

2) Externí zvukovku jsem viděl doporučovanou (rok 2014)
- https://www.alza.cz/creative-sound-blaster-x-fi-hd-d502708.htm
ale osobně mě zaujala spíše levnější varianta s dálkovým ovladačem
- https://www.alza.cz/creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-d502707.htm
Pokud ale máte nějaké zajímavé argumenty proč to či ono, nebráním se. Ovladač je příjemná výhoda, nikoliv podmínka.

3) Nevidím problém v profesionálněji se tvářícím řešení s například bazarovým zesilovačem Tesla (pár doporučení jsem tu zahlédl). Hlavními argumenty bylo, že takové zařízení opravdu vydrží a přinejhorším se dá opravit. Což mi zní extrémně příjemně, ale nachází se již úplně mimo můj obzor znalostí. Po zkušenostech s výdrží reproduktorů Genius za poslední roky bych možná preferoval léty prověřené zařízení před novým, konzumní společností vytvořeným, spotřebním zbožím. Ale netroufám si dělat závěry.

Budu vděčný za každou cennou radu!
kevin00 (10238)|11.7.2015 20:08
Jaká hudba bude převážně přehrávána?
Margaery (3)|12.7.2015 13:16
[QUOTE=kevin00;573203]Jaká hudba bude převážně přehrávána?[/QUOTE]

Převážně by se jednalo o klasickou hudbu, metalové balady, blues, swing...žádné řvaní ze strany zpěváka ani hudebníků dlouhodobě nesnesu.
Fox_25 (613)|12.7.2015 23:06
Jestli jste ze Zlínského kraje tak můžu osobně pomoci s nákupem bazarové hifi. Kupovat něco nového v této cenové hladině se bohužel skutečně nevyplatí pokud je požadavek na kvalitní a neutrální zvuk.
kevin00 (10238)|13.7.2015 09:26
V této cenové relaci určitě nenajdeš reproduktory, které Tě svým podáním "sestřelí na k zemi". Vážná hudba je obecně pro všechny reproduktory problém, hodně záleží na podání "prostorovosti". Pokud bych byl postaven před toto řešení, volil bych s největší pravděpodobností regálové reproduktory Teac LS-H265, případně AQ Tango 83.
Margaery (3)|14.7.2015 12:38
@Fox_25:
Děkuji za nabídku. Bohužel ze Zlínského kraje nejsem. Bydlím v Královehradeckém.

@kevin00:
Moc děkuji za tip. Vypadají celkem zajímavě a asi by bylo možné se pustit i do Teac. Měl bych ještě doplňující otázky. K těmto reproduktorům potřebuji zesilovač. Všiml jsem si, že, nejen tu, velice často doporučují zesilovače za "pár korun" klidně dvacet let staré. Mohl bych požádat o doporučení i zesilovače? Asi by stačilo pár modelů, případně podle čeho vybírat. Já už snad ve svém okolí seženu někoho, kdo bude schopný vyhovět.

A co ohledně zvukové karty? Má smysl to řešit, nebo se pak jedná už jen o třešničku na dortu a mohu to nechat s klidným svědomím na později?
kevin00 (10238)|17.7.2015 07:23
Jako zesilovač bych doporučil např. Sony či Denon. Dá se i uvažovat o některých modelech Sony. Určitě bych se vyvaroval zesilovačům Technics.