reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DVI->HDMI nebo D-SUB->D-SUB

aldafallout (194)|10.8.2007 16:23
Zdravím. Mám HTPC připojené na LCD-TV (viz podpis). Mám na desce integrovanou grafickou kartu, která má konektor D-SUB. Obraz z PC se mi zdá na LCDčku celkem fajn. Nedávno jsem koupil 8600GT s tím, že využiju DVI a připojím do HDMI, ale prodal jsem jí tak rychle dál, že jsem si nestihnul koupit ani kabel. Chci se zeptat, zda někdo zkoušel obě zapojení a sledoval zlepšení obrazu? Uvažuji nad koupí nějaké velmi levné grafiky (hry nehraju) pro možnost připojení DVI-HDMI. Vyplatí se to?
vomic (1)|19.8.2007 12:19
ahoj velmi dobře hodnotí tuhle grafiku MSI MD256EH co má přímo výstup HDMI včetně 8kanálového audia.
Neviděl jsem osobně jak vypadá obraz z redukce DVI:HDMI ale k HTPC bych rozhodně volil přímou cestu pro obraz bez jakýchkoliv redukcí a podobně.
Karta je navíc pasivní takže 100% tichá a cena cca 1900 Kč vč. DPH je také velmi příjemná.

Já jí koupil na http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42963 zatím jí ale nemám zapojenou - čekám na plasmu.
wojta (54)|28.8.2007 19:26
DVI na HDMI je digitalni prenos a redukce nic kazit nebude (HDMI je s DVI zpetne kompatibilni). Takze bud bude pixel na pixelu spravne nebo to bude spatne a nebude videt nic nebo nejake artefakty. Je tam celkem velky datovy tok, proto je kabel bud kratky a nebo dlouhe jsou s extra stinenim a taky extra drahe.
Pres D-SUB je analogovy, nachylnejsi na ruseni, navic jsou na karte i v TV prevodniky, ktere muzou kvalitu obrazu zhorsit.