reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Herní pc sestava do 30 000 Kč

BiGFather (35)|18.7.2015 10:29
Ahoj, doteď jsem jel na : http://postimg.org/image/yfn6j43vv/ , disky : systém 500GB, pak 1x 1TB a 1x 1TB externí USB 3.0

Prosil bych o radu na novou sestavu, která zase nějaký čas vydrží. Nepařím už jak dříve, ale pořád vyžaduji pěknou grafiku a plynulost. To první se mi u např. Witchera 3 daří, druhé už bohužel v tomto spojení ne :)

Pozn. toto PC plánuji dát rodičům, ale nemusím odevzdat vše : např monitor mají, z disků stačí když dám jeden.

Klávesku, myš, zvuk obecně, operační systém mám pořešený, monitor taky, i když ten bych v zimě možná koupil větší s lepším rozlišením.

Jde mi o to, mít nový nadupaný pc s tím, že budu mít i plně funkční starý, který odevzdám dál - to znamená, kdyby se například zdroj, který mám teď, dal použít v new pc či disky tak bych do starého koupil jiné

děkuji.
ICE_D (2754)|18.7.2015 10:49
Ahoj, tady mas prvni nastrel, da se s tim velmi variabilne hybat ;)
http://www.czc.cz/3gkqhdmlf6j7vav96dr4f3vlf3/seznam

1. Budes taktovat? Pokud ano, tak dobre, dimenzoval jsem to tak. Pokud ne, da se usetrit par penez a vrazit do jinych veci.
2. Jake skrine mas rad? Uhlazene decentni nebo rozsvicene "kolotoce"? :D Prozatim jsem tam dal decentni skrin...
3. Disk jsem dal jen SSD s tim, ze klasicky HDD si vezmez ze soucasneho PC.
4. V jakem rozliseni budes hrat? Klasicky FULL HD nebo neco vic? (2560*1440? 4K?)
5. Stary zdroj bych nepouzival, jiste ma par let za sebou, myslim ze setrit na zdroji se nevyplati a do nove sestavy by mel jit i novy zdroj (G-rada je kvalitnejsi nez M12II)
BiGFather (35)|18.7.2015 12:39
Ahoj, diky za rychlou reakci.

1.stejne tak jak muj stavajici i5 to mam urcite v planu, takze ano taktovat klidne budu :)
2.drive kolotoce, nyni uz radeji decentni, ktere dobre odvetravaji, ta co jsi nasel se mi libi
3.SSD na system ?
4. 2560*1440 mam ted, do budoucna (dle cen a kvality 4K ci 5K monitoru) i vice
5. ok dam na tebe

Ramky : koukam, ze leti crucialy, jak dlouho ta znacka je na trhu ? Drive letel Kingston, neni CL 9 moc ?
Procak : vim, ze potencial taktu je individualni, ale zvadl bys odhadnout u tohoto ? ja dal moji nynejsi i5 y 2,8 na 3,6, ale byli taci, kteri z toho vyzdimali i 4,0, nejaky blazen snad 4,2 (otazka, zda mu to ale vubec jelo.. me uz od 3,8 delal bluescreeny a zamrzal)
VencaX (3686)|18.7.2015 13:26
Crucial už pár let na trhu je a problémy s ním minimální. Minimálně 3 roky je primárně osazuju do PC a z víc než několika desítek jsem reklamoval dvoje RAM a jedno SSD. btw. jsem zarytý odpůrce Kingslonu už z dob DDR2, kdy vše bylo kompatibilní, jen Kingston paměti dělaly problémy... :D

U CPU dost záleží individuálně na samotném zpracování CPU, jak dobře je nanesená pasta pod IHS atd.
Viděl jsem s H60kou 4-6-4.7 GHz, ale viděl jsem i, že už při 4.4 GHZ házel bluescreeny.
ICE_D (2754)|18.7.2015 17:16
Venca v podstatě odpověděl za mě, pod to se klidně podepíšu :D

Jen doplním k tomu SSD - ano na to 250ku si dáš systém a hry, který zrovna hraješ a na to 1TB, který použiješ ze stávajícího PC (rodičům nech 500GB, to jim snad bude stačit :notsure), si dáš svoje data (hry co nehraješ, hudbu, filmy atd.) + máš exterák ;)

Kdybys napsal, že taktovat nebudeš, tak bych tam dal levnější procesor a desku a ty peníze narval do grafiky, ale takhle tam bohužel není moc co osekat, aby zbylo na lepší grafiku (GTX 980).

V 1440p na GTX 970 v plnych detailech vc. vyhlazovani bezi Witcher na prumernych 35FPS, což je hratelný a je to lepší než na konzolích, kde je 30FPS lock, ale mohlo by to být i lepší :) Na GTX980 jede okolo 45FPS...
Dalo by se to vyřešit za 32 000, s tím, že by se procesor netaktoval.
http://www.czc.cz/fcpbtppbpoipm9udjg003k2h5d/seznam

Rozhodni sám, čemu dáš přednost ;)
BiGFather (35)|18.7.2015 21:04
Diky panove :)

NFG_ICE : no spis co je vetsi bolistka, ozelet procak ci grafiku, konkretne z tech sestav, ktere jsi mi doporucil. Co by jsi zvolil ty ? Je mi jasne, ze idealne procak z 1# a grafiku z 2# :) Ale z techto dvou moznosti ?
Tu i5 jsem taktoval poprve ze vsech procaku, ktere jsem kdy mel, nejspise to bude tim, ze jsem mival vzdy AMD a ty bych upekl.. V taktech se tu asi take vyznate, takze kdybych do toho nekdy v budoucnu sel tak byste mi mohli helfnout pls ? uz si nepamatuju presne jak manualne nastavit vsechny ty napeti a nasobeni.. i kdyz jsou na to ruzne guide.. no nerad bych si to upekl :)

btw k tomu SSD, nevim zda to dnes jeste plati, ale udajne maji/meli omezeny pocet zapisu, sam jsem jeden pred par lety mel a do 2 mesicu mi chcipl (nejaky od intelu, mel asi 80GB v tu dobu snad vetsi nebyly nebo byly strasne drahy), ale je dost mozne, ze jsem mel "bad luck"
breby (100)|18.7.2015 21:45
pro info - mam SSD od lonska

[ATTACH=CONFIG]30830[/ATTACH]
crucial MX100.PNG
ICE_D (2754)|18.7.2015 22:25
Pokud bych hrál jen ve Full HD, tak bych zvolil taktovaci procesor a 970ku - ten taktovaci procesor by mi pak vydrzel par let a grafiku bych casem mozna upgradoval.
Pokud bych ale chtel hrat ted hned v 1440p s vyhledem na 4K, tak bych radsi sel do 980ky - ovsem za tu cenu, ze procesor mi vydrzi treba jen 2-3 roky a pak to budu muset upgradovat...

Ono je to trochu vesteni z kristalovy koule, v novych konzolich jsou sice osmijadra, ale silene slaboucky - jen 1.6Ghz. To by melo logicky vyustit v to, ze hry nebudou chtit silny procesory, ale slaby procesory s hodne jadrama / vlaknama. Jenze novy konzole jsou venku skoro 2 roky a tenhle trend s CPU se zatim nejak na PC nepotvrzuje :D

Jo a k tomu SSD - nebal bych se toho, ja ho mam rok a ctvrt a ukazuje mi to 92 procent a zbyvaici zivotnost taky 8 let :D

[ATTACH=CONFIG]30831[/ATTACH]

Pak je tu jeste posledni moznost - ozelet to SSD, vzit si do zacatku ten 1TB disk na system (mimochodem, co je to presne za model a jak je stary?) a dat ty prachy do procesoru 1 a grafiky 2.
SSDcko Ti nepomuze k vyssim FPS a lepsimu behu her, ono Ti jen pomuze nacitat levely rychleji (poznal jsem to treba u AC-Unity), ale s tim se da par mesicu zit - to SSDcko muzes dokoupit kdykoliv a pridat ho tam. Bude to jednodussi nez upgrade procesoru a grafiky, pri kterem Ti neco zbyde a budes to muset vyhodit / prodat ;)

Teoreticky se da vzit levnejsi deska (na Gamerovi B85 se da taktovat taky) + kdyz ozelis SSD, tak se dostaneme na 31k s lepsim procesorem i lepsi grafikou ;):
http://www.czc.cz/bffa8q4b4mgbo9rraa8eeg8cag/seznam
ssd.png
BiGFather (35)|19.7.2015 08:37
Bre ranko.

Nevim proc to ukazuje jen systemak, ale aspon ten : http://postimg.org/image/rlarqszsj/ je myslim ze vsech nejmladsi.. kupoval jsem ho cca pred 2 lety po tom co mi kiksnul ten SSD od intelu
ten 1 TB je : http://www.amazon.com/Samsung-HD103SI-Serial-Internal-Drive/dp/B002NL0GD0 je tak 4-5 let starej
externak : http://www.czc.cz/transcend-storejet-25m3-1tb/108346/produkt tak 2-3 roky starej

"Teoreticky se da vzit levnejsi deska (na Gamerovi B85 se da taktovat taky) + kdyz ozelis SSD, tak se dostaneme na 31k s lepsim procesorem i lepsi grafikou :
http://www.czc.cz/bffa8q4b4mgbo9rraa8eeg8cag/seznam"

Ta varianta se mi libi zatim nejvic. Kdyby bylo nutne tak si jeste nadramec priplatim za ten disk.. Tou deskou si v tomto pripade hodne "uskodim" ? Nevsiml jsem si, ale ma ta deska optickej vystup ? mam totiz studiovy sluchadla i repraky, tedy 2 externi zvukovky, jedna je do optickeho.. Ta jedna je Lexicon Lambda (USB) a ta na sluchadla je Audio gd, ps. do hudby nedelam, jen jsem blazen na peknej zvuk, kdo vi jestli uz po tech letech nema ta deska lepsi zvukarnu jak je treba ten lexicon.. nic na pc neskladam, jen posloucham
Jech Josef (206)|19.7.2015 11:48
Na to že každý vychvaluje tyto disky a všude je doporučuje tak nic moc. Já mám Samsung 840 Evo mám ho asi 3 roky a natočeno 4x více než než na tomto a pořád je tam 100%, a na druhém obrásku z ssd life je to to samé. Tak nevím proč každý doporučuje tyto disky a haní Samsungi.
ICE_D (2754)|19.7.2015 12:12
[QUOTE=BiGFather;573385]Bre ranko.

Nevim proc to ukazuje jen systemak, ale aspon ten : http://postimg.org/image/rlarqszsj/ je myslim ze vsech nejmladsi.. kupoval jsem ho cca pred 2 lety po tom co mi kiksnul ten SSD od intelu
ten 1 TB je : http://www.amazon.com/Samsung-HD103SI-Serial-Internal-Drive/dp/B002NL0GD0 je tak 4-5 let starej
externak : http://www.czc.cz/transcend-storejet-25m3-1tb/108346/produkt tak 2-3 roky starej

"Teoreticky se da vzit levnejsi deska (na Gamerovi B85 se da taktovat taky) + kdyz ozelis SSD, tak se dostaneme na 31k s lepsim procesorem i lepsi grafikou :
http://www.czc.cz/bffa8q4b4mgbo9rraa8eeg8cag/seznam"

Ta varianta se mi libi zatim nejvic. Kdyby bylo nutne tak si jeste nadramec priplatim za ten disk.. Tou deskou si v tomto pripade hodne "uskodim" ? Nevsiml jsem si, ale ma ta deska optickej vystup ? mam totiz studiovy sluchadla i repraky, tedy 2 externi zvukovky, jedna je do optickeho.. Ta jedna je Lexicon Lambda (USB) a ta na sluchadla je Audio gd, ps. do hudby nedelam, jen jsem blazen na peknej zvuk, kdo vi jestli uz po tech letech nema ta deska lepsi zvukarnu jak je treba ten lexicon.. nic na pc neskladam, jen posloucham[/QUOTE]

Ano ta deska má optický výstup - více popisu vč. fotek najdeš ve Flankerově článku ;)
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/77007-Asus-B85-PRO-Gamer-infa-novinky-recenze-atd?p=554539#post554539

Jinak si myslim, ze o uskozeni tady asi nemuze byt rec, protoze pro Tvoje ucely (lehky OC procesoru) je naprosto dostacujici. Nepredpokladam, ze bys chtel trhat OC rekordy, tak asi neni uplne treba priplacet na premiove Z97 desky. No zkus si procist tu recenzi a budes mit treba jasneji ;)
VencaX (3686)|19.7.2015 12:52
Hoši vy s těma vašima rok starejma kouskama... 3 roky každodenního provozu :D



Btw. proti Samsungu nic nemám, ale 840 EVO měly TLC paměti, což je to, proč jsem byl proti Samsungu. Radši klasický MLC, který maj zatim nejlepší poměr cena/výkon/výdrž.
Tomak_CZ (392)|19.7.2015 16:57
[QUOTE=Jech Josef;573386]Na to že každý vychvaluje tyto disky a všude je doporučuje tak nic moc. Já mám Samsung 840 Evo mám ho asi 3 roky a natočeno 4x více než než na tomto a pořád je tam 100%, a na druhém obrásku z ssd life je to to samé. Tak nevím proč každý doporučuje tyto disky a haní Samsungi.[/QUOTE]

Nikdo Samsungi nehaní :D a na obrásky nekoukej :D ....

Osobně si myslím, že nemá smysl hrát 4k a na hraní stačí full HD. Takže varianta s 970kou... Potřebuješ vůbec mechaniku? Já jí nepoužil 5let...Ceny komponent jsou tedy katastrofa !!!! Já bez ssd už ani minutu ;)
ICE_D (2754)|19.7.2015 17:56
[QUOTE=ttoommaassoo;573391]
Osobně si myslím, že nemá smysl hrát 4k a na hraní stačí full HD. Takže varianta s 970kou... Potřebuješ vůbec mechaniku? Já jí nepoužil 5let...Ceny komponent jsou tedy katastrofa !!!! Já bez ssd už ani minutu ;)[/QUOTE]

Vyscrolluj si nahoru a dej si facku :D

On tam jasně píše - bod 4. 2560*1440 mam ted

Co z toho vyplývá? Že mu asi Full HD nestačí a s jeho současným monitorem ta 970ka to v tomhle rozlišení rozhýbe jen stěží ;) Nebo si má koupit horší monitor? :D
Tomak_CZ (392)|19.7.2015 18:07
Ach ta paměť :D ....
johny__g (6387)|20.7.2015 12:07
[QUOTE=BiGFather;573374]....
Ramky : koukam, ze leti crucialy, jak dlouho ta znacka je na trhu ? Drive letel Kingston, neni CL 9 moc ?
[/QUOTE]

Pod značkou Crucial prodává svoje výrobky Micron. A tahle firma je na trhu skoro 40 let. Latency neřeš, nemá na výkon skoro vliv. CL9 je standard u DDR3.


A jestli jde o hry, tak bych spíš oželel taktovací procesor i desku a maximum dal do grafiky.
BiGFather (35)|21.7.2015 07:53
Cauves.

Jeste jednou diky moc, jsem na dovce, proto trochu delay.

To SSD stale zvazuju, treba do nej pujdu i za cenu mensiho prilatku, ono to v celkove sume uz nebude tak horky.

Co se tyce te grafiky tak ta 980 bude nejlepsi "rozumna" volba? V dobe kdy jsem kupoval sveho "Radóna" tak meli GF problemy s topenim, resp provozni teplota byla brutalni, ja ke svy 6950 koupil jiny chladic, mel jsem odemykatelny bios a slo z toho udelat 6970?90? Nevim uz, sice ne totozne vykonnou ale dost podobne. Tzn z grafiky za cca 7 jsem vymackl to co jine davali cca za 10k :-) ale nerikam, ze bych za kazdou cenu chtel experimentovat, spis jeslti je to "jedina" dobra cesta

Btw tech 1440p je fakt min. :-) monitor bruskou kvuli fullhd neoriznu :P
ICE_D (2754)|21.7.2015 08:46
Pokud vím, tak dneska už se na žádný odemykání nehraje :) Dá se třeba z R9 270 přetaktováním udělat z R9 270X, ale to je trošku jiná dimenze, to jsou karty okolo 5000 :) GTX980 je rozumná volba právě proto, že je hodně výkonná, ale narozdíl třeba od Radeonů v téhle kategorii moc netopí/nežere - referenčnímu modelu naměřili v Crysis 3 pod 300W, naopak Radeonu R9 290X přes 400W... Taky by mělo být možné ji lehce přetaktovat a částečně stáhnout náskok na 980Ti ;) Podle mě jsou doboru volbou 970 i 980, záleží jen na financích, co si člověk vybere, ale pro 1440p bych volil 980ku.
BiGFather (35)|22.7.2015 11:41
Prave nad tema kartama si lamu hlavu, co se vyplati co ne. Urctie beru v potaz doporuceni 970=1080p, 980=1440p.
Na Toms hw pisou v recenzi, ze 980Ti na 4K, 980 na 1440p s tim, ze i 970 poslouzi podobne jako 980. Nicmene cenova propast cca 9-10k za 970, 14-15 za 980 a 18k+ za 980ti je celkem rozdil :-) dle toho je 980 zlata stredni cesta.. Priplatek 4-5k za 980 urcite prakticky poznam vice nez 5 z 980 na ti respektive 10 z 970 na 980ti ze ? Grafika je asi to jedine nad cim ted lamentuju. Ostatni se mi libi, moc :-) jen se bojim toho 4k, kdybych do nej treba do roka sel.. No a nebo koupit 970 s tim, ze za rok bude jina nabidka a koupit kartu i se 4k monitorem.. Hmm nevim nevim..
ICE_D (2754)|22.7.2015 14:11
Tak tady se asi budes muset rozhodnot sam podle svyho nejlepsiho vedomi a svedomi ;) Ja osobne Ti ten finalni soud rict nemuzu, protoze kdyz se nad tim zamyslim ze svyho pohledu, tak Ti reknu, ze 10k a vic bych za grafiku nikdy nedal :D Ne proto, ze bych na to nemel, ale protoze mi v klidu staci jeta R9 280X za 4500,- a zbytek penez muzu narvat do neceho jinyho, treba do novy televize nebo hudby do auta :D

Ale asi bych to videl na dve moznosti:
1. vim, ze budu kupovat za rok 4K, vim, ze budu mit za rok vic penez, tak bych koupil ted 970ku a za rok koupil 4K monitor a 980ti.
2. nejsem si uplne jistej, ze budu za rok upgradovat monitor, nebo nejsem si uplne jistej, ze budu mit za rok ty prachy, tak bych koupil ted 980ku (bez ti) a tu si par let nechal.
BiGFather (35)|22.7.2015 19:08
Je mi to jasny :) no penize jsou, ale zas proc je vyhodit treba zbytecne ze? Proto se ptam. Muj posledni kousek v cene 13k byl za radeona 1950xt nebo tak nejak a v tu dobu jsem tezce litoval, protoze z nedostatku podpory mi to jelo hur nez lidem s kartama za 8k.. Nic tu kartu neznalo a prirazovalo mi to daleko horsi kusy a i to tak spatne bezelo..A az byl support, karta uz nebyla top.. Od te doby jsem kupoval za 7-7.5k a spokojenost byla, byly zajete, podporovane a celkem vykonne.

Nicmene soupl jsem dotaz co top se da do 30k(az 35k) tak to tu mam :-) za coz urcite dekuju.

Kdyby mi ale nekdo rekl, ze mi sestava za 20-25 dokaze rozjet vse na mych 1440p v high detailech a ne na 8fps tak bych nad tim i uvazoval. Tato sestava predpokladam rozjede top hry jako witcher 3 se vsim na fulll bez zaseku..

Chci aby mi to ty 2-3 roky jelo hodne slusne. Komp co mam ted viz vyse me vydrzel cca 5 let ale uz tak 2 vidim mezery.. vysel me asi na tech 20-25k, ale nic jsem za tu dobu nemenil
dom324 (306)|23.7.2015 15:08
Být tebou,tak koupím 970,jestliže si chceš koupit 4K monitor,to logicky znamená že chceš hrát ve 4K.980TI utáhne Witchera 3 v 4K na 28 FPS,předpokládám že chceš hrát v 60 FPS takže je to pro tebe nedostačující.Teď koupíš 970 potom 4K monitor,až vyjdou pascaly (další generace GK od nvidie) tak koupíš nástupce 980TI popřípadě Furyho,ti by mělimít na 4K dost výkonu.Zde nvidia vychvaluješ další generaci: https://www.svethardware.cz/nvidia-pascal-gp100-4096bitova-sbernice-a-pameti-hbm2/40835
BiGFather (35)|23.7.2015 19:19
To taky stoji za uvazenou, nebude pak ale cpu pripadne zdroj k te karte uz low?:-) nastupce 980Ti uz bude narez tak aby se to nakrmilo

Zatim to vidim na B) od ICE, zkusim jeste neco procist a treba sem postnu jeste nejaky dotaz ci navrh sestavy :-) diky vsem.
dom324 (306)|23.7.2015 21:02
Jestli počkáš s nákupem CPU,až přijde skylake,tak nevidím zas takový problém :) Jelikož půjdou (skoro určitě) ceny haswellu dolů,tak by sis mohl dovolit lepší CPU za stejnou cenu jako teď.Popřípadě rovnou koupit skylake,ale ten se podle mě nevyplatí (ze začátku budou drahé ddr4 ramky,než se cenově přizpůsobí trh).
ICE_D (2754)|23.7.2015 21:45
[QUOTE=BiGFather;573489]To taky stoji za uvazenou, nebude pak ale cpu pripadne zdroj k te karte uz low?:-) nastupce 980Ti uz bude narez tak aby se to nakrmilo

Zatim to vidim na B) od ICE, zkusim jeste neco procist a treba sem postnu jeste nejaky dotaz ci navrh sestavy :-) diky vsem.[/QUOTE]

Tak kdyby doslo na nejhorsi a bylo potreba tu 980ku za rok upgradovat, tak si myslim, ze bude docela dobre prodejna. Jety nVecka si narozdil od jetych AMDcek drzi cenu vejs ;)
BiGFather (35)|24.7.2015 08:09
Jeste k ramce, bude mi stacit? Casto mam na pc rozdelanych vice veci. Neni to nic hardcore ale napr : tabnuta hra, gchrome 5-8oken, hudba, pak pauznu/vypnu hudbu a jdu do hry (hudba nekdy z disku klipy nekdy online streamy). Vim ze kdyz hudbu jedu z disku tak mi casto jede vsechno hur na me nynejsi sestave

Btw samozrejme jsem myslel moznost "C" od ICE, oprava. Lepsi procak i grafika.. Bez ssdcka, ten 1TB si rozdelim formatem a necham externak 1TB.. Ted mam 2,5TB a kdyz tam nemam kraviny tak to nezaplnim ani z 70%. Disk koupim casem a nebo pokud vymeknu tak si holt priplatim..

Spis me vrtaji hlavou ty ramky... Jinak jeste pohledam hw bez tech kuponu a her, casto jsou levnejsi, clovek to tim i tak aspon z casti zaplati

2ICE : Kdybych nakonec posunul hranici do 35K, dalo by se s tim prosim vymyslet jeste neco "vyrazne" zajimavejsiho? at nedelame moc kompromisy a je klid.. Muzu Te poprosit o nastrel s a bez ssd disku, resp upravu "C" ? Dekuji.
BiGFather (35)|24.7.2015 18:02
Premyslel jsem misto te i5 hodit : http://www.czc.cz/intel-core-i7-4790/152573/produkt a ramky dat 16GB ty same, (4x4) a mel bych se vejit porad do 35, spis jestli to poznam a jestli mi to prodlouzi vykonnost pocitace v case, tedy oddali dalsi upgrady. Jen u te i7 nevidim, ze by mela odemkly nasobic, takze jestli bez taktu ma cenu..

Edit : jeste jsem si vsiml, ze ta deska z "C" podporuje max frekvenci 1600, ale ramky pracuji idealne v 1866, nechce to nejakou co podporuje vice ?
dom324 (306)|24.7.2015 21:17
Maximální frekvence na které můžou pracovat RAMky s procesorem Intel je 1600 mhz.1866 mhz procesor nevyužij,takže je to zbytečná ztráta peněz.Odemčené procesory od Intelu poznáš tak,že mají v jméně K např. Intel Core i7-4790K tenhle už odemčený je.S tím procesorem bych počkal,až vyjde skylake,ušetříš peníze.V případě že se rozhodneš koupit si příští rok nástupce 980TI/Furyho tak ti výkon procesoru nadbívat nebude :)
ICE_D (2754)|24.7.2015 21:40
Ja bych ten Skylake zase tak neprecenoval, kdyz se koupi dneska taktovaci i5ka a pretoci se tak par let vydrzi a az vyjde Skylake, tak rozhodne nebude duvod k upgradu.Navic Intel se sam nechal slyset, ze u Skylake se bude vylepsovat predevsim GPU, nikoli CPU...

Pokud chces tu 4790ku taktovaci, tak musis vzit tuhle: https://www.svethardware.cz/skylake-nabidne-predevsim-rychlejsi-gpu-cpu-tak-moc-nezrychli/40845
Nicmene muj nazor je takovy, ze ve hrach to absolutne nepoznas a bude to trvat jeste par let - protoze pretoceny desktopovy 4-jadra budou vzdycky silnejsi nez slabopucky konzolovy 8-jadro na 1.6Ghz.

Ty RAMky 1866 jsem vybral, protoze 1600Mhz jsou na CZC drazsi nez 1866! :D Podtaktovat je muzes vzdycky....

Hele jeste jedna zajimava moznost - kdyz se tam necha i5ka a 8GB RAMek, tak se za 36k dostanes na 980Ti ;)
http://www.czc.cz/9fmt9vo36ok0t88545k1i3pi92/seznam

RAMky muzes dokoupit vzdycky ;)
dom324 (306)|24.7.2015 21:53
S tím skylakem jsem to myslel tak,že haswell určitě slevní až vyjde skylake tudíž by se ta 4790K dostala (podle mého) z 9700 Kč na +- 8700 Kč (spíše méně)
ICE_D (2754)|24.7.2015 21:58
No nevim, me prislo, ze jak vylezl Haswell, tak Ivy Bridge spis podrazilo :D Ale to bylo hodne ovlivney tim EURem... Nicmene prijde mi, ze ty procaky moc nezlevnujou, ze grafiky jsou na tohle nachylnejsi vic...
Jech Josef (206)|25.7.2015 11:04
S tou deskou si to přehnal ne pc za 36000kč a deska jen za 2200, procesor je s k a na desce nejde taktovat, tak nějakou Z97.
BiGFather (35)|25.7.2015 11:09
Hlavne k te 980Ti je uz zase low zdroj.. Takze do 35 a uz to bude zase 37-38 :-)) ja to spis chtel tak, ze okolo 30 a strop 35, ono se pak lehce dostaneme na 40 :D

ICE : Zkusim neco sesmolit z toho cos mi poradil a pak to sem hodim
ICE_D (2754)|25.7.2015 11:32
[QUOTE=Jech Josef;573549]S tou deskou si to přehnal ne pc za 36000kč a deska jen za 2200, procesor je s k a na desce nejde taktovat, tak nějakou Z97.[/QUOTE]

Nesmysl, na GAMERovi se normalne taktovat da...
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/77007-Asus-B85-PRO-Gamer-infa-novinky-recenze-atd

Cituji: Navíc je směřována směrem na hráče a případné domácí taktovače (samotné napájení je pro B85 nadprůměrně řešené)

[QUOTE=BiGFather;573550]Hlavne k te 980Ti je uz zase low zdroj.. Takze do 35 a uz to bude zase 37-38 :-)) ja to spis chtel tak, ze okolo 30 a strop 35, ono se pak lehce dostaneme na 40 :D

ICE : Zkusim neco sesmolit z toho cos mi poradil a pak to sem hodim[/QUOTE]

Zdroj je uplne v pohode, 980Ti ma TDP 250W, moje R9 280X ma take TDP 250W, jedu bez problemu na 520W, takze 550W GOLD je uplne dostacujici ;) Ty doporuceny wattaze na grafice byvaji dost casto prestreleny, protoze lidi si kupujou srajdy typu EC, LC, REX a jine perly a tak se vyrobci grafik sichruji ;) Neni 550W zdroj jako 550W zdroj. G-čko Seasonicu je spicka :thumb

V testech spolecne s pretaktovanym zravym procesorem Intel Core i7-4960X @ 4.2GHz měla sestava spotrebu 390W, kvalitni 550W uplne v klidu staci.
BiGFather (35)|25.7.2015 11:37
Co rikate na toto? Je neco zbytecne drahy v pomeru uzitek-cena ? http://www.czc.cz/9f3tglp1vqja09hp11hu8lqpeg/seznam

ICE, dle toho co pises, bych tim padem mohl usetrit za desku i zdroj, coz by dalo neco pres litr a byl bych na tech 35k :D ta grafika je jedno od koho je?

Edit : jo jeste chladic na procak jsem zapomnel
ICE_D (2754)|25.7.2015 11:44
A taky jsi zapomnel nastavit seznam jako verejny :D Ty ho vidis, ale nikdo jiny ne ;)

GAMER podle me staci, uz ho zase vratili do akce. Za 3099 nic moc, ale za tech 2290 nadhera :thumb
Jech Josef (206)|25.7.2015 12:12
Desku bych dal stejně jinou na desce se nemá šetřit.
BiGFather (35)|25.7.2015 12:25
ICE : tak upraveno. Dal jsem zpet tu desku i slabsi zdroj , odkaz by mel jet http://www.czc.cz/9f3tglp1vqja09hp11hu8lqpeg/seznam

U gpu je fuk od koho? Drive byl problem u radeonu s chlazenim od urcitych znacek

Jech : jakou doporucujes a z jakeho duvodu? Jeste je ve hre Z97, co bude jinak ?
ICE_D (2754)|25.7.2015 14:17
[QUOTE=BiGFather;573559]ICE : tak upraveno. Dal jsem zpet tu desku i slabsi zdroj , odkaz by mel jet http://www.czc.cz/9f3tglp1vqja09hp11hu8lqpeg/seznam

U gpu je fuk od koho? Drive byl problem u radeonu s chlazenim od urcitych znacek

Jech : jakou doporucujes a z jakeho duvodu? Jeste je ve hre Z97, co bude jinak ?[/QUOTE]

U Z97 nebude nic jinak, taktovat muzes, napajeni CPU je kvalitni. Tecka :)

GPU idealne MSI, ASUS edice Strix (ticho) nebo Gigabyte (vykon) ;)
Jech Josef (206)|25.7.2015 14:37
To není pravda že B85 je stejná jako Z97.Za 1. Desky B nejsou taktovatelné, kdyby byli tak proč by dělali Z. Za 2. bios nemusí podporovat jeho procesor, protože desky sou staré a určitě v nich není nahrán nový bios. Ty desky co sem navrhl jsou určený pro hraní a hrát na tom bude když má K procesor a GPU 980.Já nevidím důvod tam cpát desku B85.
ICE_D (2754)|25.7.2015 15:09
Ano, desky B85 obecně neumí taktovat procesory, ale GAMER to umí, navíc má velmi dobře dimeznovanou napájecí kaskádu. Navíc cena 2290Kč v akci je naprosto famózní - to všechno jsou důvody, proč ji tam cpát ;)
BiGFather (35)|25.7.2015 19:27
Co toto ? Pujde vse se vsim, potaktim procak a budu mit dobrej vykon ? http://www.czc.cz/9f3tglp1vqja09hp11hu8lqpeg/seznam

Zdroj jsem dal nakonec radeji silnejsi, dle kalkulacky vseho co mam(i to co zapojim - dve externi zvukarny, dva disky atd..) bych mohl mit v zatezi cca 470w coz kdybych trefil na kus co by mel jen lehce pres 80% tak by to mohlo delat problemy..
ICE_D (2754)|25.7.2015 22:36
Pujde to, taktovat to pujde, rychly to bude, ale ten zdroj je fakt zbytecnej. Kalkulacky jsou naprd, taky zbytecne predimenzovavaj ;)

Grafika - 185W
CPU po pretaktovani - max 150W
Deska, DVD, disk, RAM, zvukovka - cca 5-6W kazdy kousek, tj i kdybys tam mel 10 takovych veci, tak je to okolo 60W a to by musely sepnout vsechny zaroven naplno, coz se nikdy nestane.
Celkem tedy okolo 400W, coz je nejakych 70 procent z 550W...

No ale jestli jsi ochotny tam pritlacit par stovek a bude se Ti lip spat, tak si klidne kup 650W :D

Jo a jeste jedna vec, jak to myslis "trefil na kus co by mel jen pres 80 procent"...?! Jak to myslis? Tech 550W je to, co zdroj skutecne dodava, ne to co odebira. Navic GOLD certifikace je minimalne 88 procent, zadnych 80 procent. Takze kdybys nahodou poteboval dodavat 550W, tak zdroj bude odebirat 550/88*100= 625W odebere, 550W dodá do PC ;)
Tomak_CZ (392)|26.7.2015 08:08
[QUOTE=Jech Josef;573564]To není pravda že B85 je stejná jako Z97.Za 1. Desky B nejsou taktovatelné, kdyby byli tak proč by dělali Z. Za 2. bios nemusí podporovat jeho procesor, protože desky sou staré a určitě v nich není nahrán nový bios. Ty desky co sem navrhl jsou určený pro hraní a hrát na tom bude když má K procesor a GPU 980.Já nevidím důvod tam cpát desku B85.[/QUOTE]

Proč se Icem stále hádáš? Poslal ti odkaz, ve kterém se píše, že taktovat jde na víše zmíněné desce od Asusu. Na některých B85 prostě taktovat jde! ;) I kdyby nebyl nejnovější bios na desce nahrán, nevidím důvod proč si ho tam nenahrát.... Plno desek nemá aktuální bios..
BiGFather (35)|26.7.2015 11:01
[QUOTE=NFG_ICE;573591]
Jo a jeste jedna vec, jak to myslis "trefil na kus co by mel jen pres 80 procent"...?! Jak to myslis? Tech 550W je to, co zdroj skutecne dodava, ne to co odebira. Navic GOLD certifikace je minimalne 88 procent, zadnych 80 procent. Takze kdybys nahodou poteboval dodavat 550W, tak zdroj bude odebirat 550/88*100= 625W odebere, 550W dodá do PC ;)[/QUOTE]


Aha to se omlouvam, ja myslel, ze ta certifikace znamena, ze kdyz je napr zdroj s 500w nejakej shit, ze ve skutecnosti, teda krome spatnych prepetovych ochran, nerovnomernemu dodani energie apod, ve skutecnosti dokaze jet v zatezi jen treba 380w a ty co maj 80plus napr bronze, ze maj garanci minimalne 80%, silver o neco vic a gold zase o neco vic. Tim padem jsem myslel, ze tato 550w muze mit ve skutecnosti treba 470w, ale koukam, ze jsem to blbe pochopil :-))

http://www.czc.cz/9f3tglp1vqja09hp11hu8lqpeg/seznam Tak mam tim padem asi finalni podobu :-)

Doufam, ze bude dostatek kabelaze a vse vsude dosahne, obcas jsem mel problem, kdyz jsem mel hodne disku, ze mi ksandy nedosahly, nevychazely a musel jsem ve finale rucne poohybat case :D ale to je spis z dob Pata, se SATA uz jsem problem nemel.

V blizsich dnech objednam. Kouknu na nejake taktovaci guide, ale mozna me jeste uvidite v podpore :-)) dekuju moc vsem za kazdy prispevek, cim vice info, tim lepe. DIKY
Tomak_CZ (392)|26.7.2015 11:13
Pěkná sestavička, ať ti dobře frčí! ;) Neboj ono kdyby tu ICE udělal nějakej renonc, tak by se ozvalo plno supů co by ho atakovali.:D Kabeláž zdroje by neměl být problém...
BiGFather (35)|26.7.2015 12:27
Dekuju. Urcite verim, ale radeji se ptam at mam trochu prehled :-)
ICE_D (2754)|26.7.2015 16:14
No vidis, jeste Ti zbyde 64Kč na pivo :D Nebo na přídavnou kabeláž :D

Za mě samozřejmě sestava OK a palec hore :thumb Dej pak vědět, jak jsi spokojený s výkonem ;)
BiGFather (35)|26.7.2015 17:04
ICE : Spis dve.. a ty mas u me za rady :-)
urcite dam vedet, uz mam objednano, jen case je "na dotaz" tak snad prijde brzo :-)