reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASRock H87 Pro4 - Overlock?!

LukynII (83)|23.7.2015 10:06
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat zda půjde na této desce přetaktovat procesor. Ano vím, že na taktování je chipset "Z" ale četl jsem, že se u ASRocku objevila možnost taktování na chipsetu "H". (četl jsem to zde http://www.tomshardware.com/news/h87-express-overclocking-bug,23273.html) Proto se Vás chci zeptat zda to je pravda či ne popř. jestli máte s touto deskou nějaké zkušenosti.
Předem díky
kevin00 (10238)|23.7.2015 11:22
Overlocking je umožněn od verze BIOSu 1.50. Ovšem vzhledem k různým vylepšením doporučuji flashnout poslední verzi BIOSu.
LukynII (83)|23.7.2015 11:42
A nebude hrozit spálení desky, když na to podle Intelu "není určená"?
LukynII (83)|23.7.2015 12:01
EDIT: Mám desku H87M Pro4
ICE_D (2754)|23.7.2015 13:36
Ta deska se mi na taktování nezdá úplně nejvhodnější, protože jestli jsem našel správné fotky, tak vůbec nemá žádné pasivní chlazení na napájecí kaskádě, tam by mohlo hrozit přehřívání. Musel bys tam vyřešit nějaké DODO (dodělej doma) řešení, případně nasměrovat tam nějaký větrák přidělaný do bočnice...
LukynII (83)|23.7.2015 15:07
Tak o moc si takt zvedat nechci. Chci si u i7-4790K z 4,4Ghz zvednout na 4,6-4,7Ghz. Podle toho kolik můj kousek vydrží.(To by nemělo nějak extra zahřívat kaskádu ne?) a mám tam namontovaný tento chladič SilentiumPC Spartan PRO HE924, zvládne tyto takty?
ICE_D (2754)|23.7.2015 21:43
To se neda takhle rict, ty takty u 4790K uz jsou docela dost vysoko samy o sobe. Nikdo dopredu netusi, jak moc pujde dany kousek pretaktovat, muzes ho dostat na 5Ghz a taky ho nemusis dostat vejs ani o 1Mhz (zamerne trochu prehanim na obe strany ;) ), svym zpusobem je to hodne o stesti :) Kazdej procesor je svym zpusobem unikatni kus kremiku.

Chladic nic moc (mam hodne podobnej :D), ale treba to pujde, holt se to musi vyzkouset v praxi ;)

Podle clanku na PC Tuningu se dostali stabilne a se slusnyma teplotama jen na 4.6GHz a to s nejakym High-endovym chladicem.
Nad 4.6Ghz uz museli jit vejs s napetim a procesor se hodne pekl. Myslim, ze ten Spartan to neda, ale vis jak, dokud to nezkusis... :D