reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Teploty PC

Lindows Hlista (161)|7.8.2015 12:13
Zdravím, mám zostavu i5-4690K @4300 Mhz, asus DCMOC gtx 970 4 gb a obe su chladene jednym okruhom vodneho chladenia....

V prilohe su teploty po cca hodine hrania Middle Earth - Shadow of Mordor (FullHD, ultra settings). Printscreen je z AIDA64.

Teploty CPU sa mi zdajú byť vysoké a teplota GPU zas podozrivo nízka...čo vy na to ? Aj WD RED na 42 stupnoch asi nie je zrovna ideal...
TEMPS.JPG
Fox_25 (613)|8.8.2015 00:11
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-1800828/intel-temperature-guide.html
Já bych řekl že je to ok, pokud myslíš CPU package, to je ovlivněno i IGPU a mělo by to ukazovat nejvyšší teplotu nezávisle na jádru CPU. Mě to na i5 3570K skutečně ukazuje nejvyšší dosaženou teplotu na jednotlivých jádrech. Jestli myslíš ten moc velký rozdíl mezi teplotou jader a GPU, to bych řekl že je způsobeno žvýkačkou mezi CPU a IHS. Známý má taky vodníka, taky má nějaký i5 CPU a taktovat moc nemohl protože chytl "špatný" kus CPU, nakonec ho kvůli tomu vracel.
romana51 (65)|8.8.2015 04:45
Tady bych spíše řekl, že je na hraně teplota HDD. Někde jsem četl, že nad 40 st. to už není pro cenná data. HDD na 7200 ot. mám zabezpečené separátním ventilátorem
a je to bez problémů i v těchto vedrech.