reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Win 8.1 vs Win 10 rychlost spouštění

Commanderwar (577)|8.8.2015 08:22
Ahoj provedl jsem legální update z Win 8.1 na Win 10.
Všude píšou, že by měl být systém stejně rychlý, nebo i rychlejší

Dle prohlížeče událostí se mi win 8 spouštěli 20 s...win 10 35, je to možná blbost. Ale stále mám subjektivní pocit, že 8.1 byly ve všem krapec rychlejší
Sestavu mam na win 10 víc než dostatečnou

Jaké máte zkušenosti vy??
Jech Josef (206)|8.8.2015 09:12
Podle mě stejná nebo win10 o něco rychlejší.
Ventero (1280)|8.8.2015 14:09
Porovnával jsem na stejné HW i SW konfiguraci W7 a W10. W10 mi přišli jednoznačně o něco línější a otřesně méně efektivní v běhu aplikací. Např. přehrávání DVD s titulky via MPC-HC vytěžuje cpu tak o 30% víc než na W7 a zvuk se již drolí. WMP zcela nelogicky již DVD neumí ve W10 a byť by tam měla po upgradu automaticky přibýt via WU aplikace Přehrávač DVD, tak mě tam nepřibyla.

Mnoho užitečných možností nastavení chybí - kdy byly 3 varianty jsou již jen 2 apod. Prostě diktát a ještě větší špionáž velkého bratra Microsoftu. Dva kroky dopředu, když předtím udělali 4 kroky zpět prostě nestačí.

Jediný důvod proč nepřejít naplno na Linux je ten, že je třeba mít přesně zvolené komponenty, aby se dalo vše skutečně kvalitně vyladit a složitost těchto procesů. Paradoxně by člověk, vzhledem k otevřenosti a komunitnímu vývoji, čekal větší univerzálnost, leč tomu tak není. I když s příchodem W10 se to srovnává. Jsou i celkem nové notebooky, které jsou díky nefunkčnosti, i dle proklamace správných driverů, pro W10 téměř na odpis neboť nefunguje tu webkamera tu wifi apod. Dle oficiálního vyjádření MS a např. podpory HP to nikdo nehodlá řešit.
romana51 (65)|8.8.2015 16:28
Tak mně se Win10 Pro rozhodně pomalejší nezdá. Naopak jak spouštění, tak otvírání jednotlivých programů je daleko svižnější. Zatím mám naistalený Photoshop. Zoner, Lightroom, Corel, WaveLab a co oceňuji nejvíce, Edius se načítá mnohem rychleji. :thumb
Jinak, komu se Win10 nelíbí. přece si ho instalovat nemusí. Je zadara a navíc se bude stále vyvíjet. Vyřešil jsem to tím, že jsem si před instalací Win10 HDD (SSD) naklonoval
v AcronisuTrueImage a mohu se kdykoliv vrátit k Win 8.1, netrvá to víc než půlhodinky a jsou zachována všechna nastavení. :D:D
Ventero (1280)|8.8.2015 17:12
Urcite by mel vzdycky clovek myslet na zadni vratka :)