reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jak otevřit msconfig mimo admin účet

Commanderwar (577)|9.8.2015 16:07
ahoj, prosím vás potřebuji na služebním notasu otevřit msconfig a vypnout některé kraviny po spuštění. Se správcem není řeč. Netušíte jak se tam dostat oklikou??? Děkuji
j.albi (476)|9.8.2015 19:36
Bez admin účtu to nejde.
Ventero (1280)|9.8.2015 21:40
Co máš za Windows?

Myslím, že by šlo si vytvořil nový účet s právy admina a tam msconfig spustit. Ale nevím, jestli je univerzální nebo pro každý účet zvlášť. Jako, že ty by jsi ho změnil, ale při najetí do druhého účtu by to bylo zase totéž.

Ale když už budeš mít další účet s admin-právy, tak už můžeš jet rovnou na něm a dle libosti si ho nakonfigurovat.

Nebo můžeš správce nakakat a heslo mu rovnou změnit či smazat. Nebo ho můžeš zkusit prolomit. Na všechnou jsou fígle či rovnou SW :D
kevin00 (10238)|10.8.2015 07:34
Vyzkoušej příkaz runas /user:Administrator C:WINDOWSpchealthhelpctrbinariesmsconfig.exe, kde user nahraď jménem uživatele. Další možností je obejít msconfig a vyhledat jednotlivé položky ručně. Cesty k položkám se budou lišit podle instalovaného operačního systému. Dále je možnost využít softwaru třetích stran - Autoruns, CCleaner, apod.
Ventero (1280)|10.8.2015 09:57
Vidis to - CCleaner. Ten je i v portable verzi a nemusi se instalovat a tedy ho muzes spustit i pod ne-admin uctem. A tam je pristup k polozkam,ktere se spousteji spolu s OS.
john (877)|10.8.2015 14:52
je otazka, zda ma "zamcene" registry a bude muset zmenit Policies...
hodne zalezi, jak ma zkuseneho Admina....
nedavno jsem se takto vyblbl s verejnym PC ve zdravotnictvi / stara sunka, WXP, 1GB RAM /, kde admin neudelal poradnou udrzbu snad rok a byla zaplevelena ruznymi zhovadilostmi pri startu OS / se startem techto zhovadilosti si poradil CCleaner /
BTW: PC nemely v biosu povoleno USB, takze jsem mel stesti, ze pristup do BIOSu nebyl zaheslovan, jinak by ma zdrav. dokumentace vcetne magnetickych rezonanci ulozenych na flash USB byla k h@vnu
MUDri nemohli otevrit mag. rezonance na svych PC diky restrikcim, tak jsem je musel spustit na tom verejnem, aby byli v obraze...
do jejich PC jsem se neodvazil zasahovat a stejne by mi to nedovolili, coz se nedivim
j.albi (476)|10.8.2015 20:32
Když někdo řekne A, měl by říct i B.

§ 230 trestního zákoníku
Neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací

(1) Kdo překoná bezpečnostní opatření, a tím neoprávněně získá přístup k počítačovému systému nebo k jeho části, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
...
...
(5) Odnětím svobody na tři léta až osm let bude pachatel potrestán,

a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 škodu velkého rozsahu, nebo

b) získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu.

Doporučuji přečíst celé znění, je to zajímavé čtení.
john (877)|11.8.2015 07:56
vono by hodne zalezelo na duvodech a konkretni situaci...
Ventero (1280)|11.8.2015 08:39
JJ. Nejlepší stejně je, když se dá se správcem domluvit. Osobně jsem se s naším domluvil, potom co OS dvakrát spadl, že na Vistách nepojedu a že mám opravdu silnou potřebu mít systém nastavený dle svého a on to přijal. Takže na služebním notebooku nezůstal na kameni kámen. Jedu na Sedmičkách, bez balastu a harampádí, disk mám na dva oddíly a jsem spoky :)
Já zase na oplátku řeším jiná pracovní PC, když nemá čas, nebo se mu nechce. A je pohoda.
Commanderwar (577)|27.10.2015 20:45
Bohužel ccleaner v portable verzi take nefunguje, když to chci odkliknout napíše to neoprávěný přístup...spíše správce zbuším....to bude rychlejší než to prolamovat.)