reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Casemody od čtenářů SHW - o co se jedná, pravidla

Karel Polívka (1485)|12.8.2007 23:31
Dali jste si práci s vlastním casemodem a chtěli byste jej nyní ostatním představit? Chcete porovnat svůj um s ostatními? Pokud ano, máte zde příležitost.


Pravidla pro zařazení casemodu

7.1 - Musí být patřičně vyplněny všechny náležitosti zmíněné níže v postupu pro vytvoření nové prezentace casemodu.
7.2 - Do prvního příspěvku je třeba přiřadit minimálně 7 fotografií o minimální šířce 800px, které musí znázorňovat následující:

  • Kolmý pohled zepředu
  • Kolmý pohled na levou bočnici
  • Kolmý pohled na pravou bočnici
  • Kolmý pohled na zadní část
  • Kolmý pohled dovnitř skříně po odstranění bočnice
  • IZO pohled z takového úhlu, z kterého bude vidět přední strana, vrchní strana a jedna boční strana.
  • Dle vlastního uvážení (může například zabírat detail něčeho podstatného)
7.3 - Kromě samotných fotek je třeba přidat komentář popisující to, co bylo při úpravách použito, jak byly dané úpravy provedeny, kolik zabraly času apod.7.4 - Musí se jednat o vlastní tvorbu. Pokud se vyskytne nějaká nejasnost ohledně některé z úprav, autor casemodu bude muset uvést nejasnost na pravou míru.
7.5 - Doprovodný text nesmí obsahovat reklamu, vulgární výrazy nebo jinak porušovat pravidla tohoto diskuzního fóra.


Popis sekce

Hlavní sekce obsahuje všechny zařazené casemody. Podsekce dále obsahuje informační témata a ankety, které rozhodly o vítězích jednotlivých kol.

1. Tlačítko pro vyvolání formuláře pro tvorbu prezentace nového casemodu.
2. Podsekce "Casemody - dotazy/připomínky, pravidla" a "Rozpracované casemody".
3. Informace o nejnovějších příspěvcích v obou podsekcích.
4. Ikonky jednotlivých casemodů.
5. Informace o jednotlivých prezentací casemodů (nadpis, podnadpis, perex, autor, počet komentářů, počet zobrazení, poslední komentář)
6. Boxík "Doporučujeme" - zde bude buď nejvíce čtený casemod nebo casemod, který si z nějakého důvodu zaslouží pozornost.
7. Boxík "Nejčtenější" - výpis 5 nejnavštěvovanějších casemodů.
8. Boxík "Nejdiskutovanější" - výpis 5 nejdiskutovanějších casemodů.
9. Boxík "10 nejnovějších casemodů".


Postup pro vytvoření nové prezentace casemodu

1. V sekci "Casemody od čtenářů SHW" stisknout tlačítko "Nový casemod".

2. Nahrát Ikonku článku o šířce 80px a výšce 80px s 1px černým orámováním - po stisknutí tlačítka "Procházet" vybrat obrázek který bude článek doprovázet v hlavní sekci.

3. Napsat označení casemodu (pro účely fóra) v následujícím formátu: "username_casemodXX" (čili v případě uživatele "Petr", by nadpis tématu prvního casemodu byl: "Petr_casemod01, dvojčíslí značí pořadí očíslování casemodu od jednoho uživatele).

4. Napsat vlastní pojmenování casemodu - to se bude zobrazovat menším písmem hned pod označením casemodu (například: "Rudý ďábel)".

5. Napsat Perex - jedná se o krátkou upoutávku na casemod s délkou maximálně 130 znaků, která bude casemod v hlavní sekci doprovázet společně s ikonkou, označením a vlastním pojmenováním (stejně jako je například krátky úvodní text u každého článku na hlavní stránce magazínu SHW).

6. V dalším okně "Vytvořit nový casemod" se už zobrazí editor, v kterém je už možné psát samotný text prezentace a také je v něm navíc v horní nabídce volba "Nová kapitola" určená pro tvorbu kapitol a prezentovaná tučným fontem, díky čemuž ji nelze přehlédnout.Po jejím stisknutí se objeví okno, v kterém je třeba uvést nadpis nové kapitoly.Po jeho uvedení a stisknutí tlačítka OK se v editoru na pozici kurzoru objeví BBkód [BREAK=nadpis kapitoly] (namísto "nadpis kapitoly" bude samozřejmě Vámi uvedené znění). V praxi to bude vypadat tak, že při zobrazení prezentace casemodu se objeví na první stránce pouze 1. kapitola - tedy veškerý zadaný obsah až do místa, kde se vytvořil mezník pro novou kapitolu. Ve spodní části se pod touto 1. kapitolou objeví šipky a odkazy pro zvolení další (nebo předcházející) kapitoly. Kapitol může být libovolné množství.

V případě casemodů možnost vytvářet kapitoly pravděpodobně využije málokdo, ale přesto pokud by se chtěl někdo o postupu tvorby casemodu podrobně rozepsat a text prokládat množstvím fotografií, přijde mu tato možnost vhod.7. Pokud je prezentace casemodu hotová, stačí už jen stisknout tlačítko "Odeslat casemod" a on se v sekci vytvoří. Pokud autor prezentaci na jeden zátah nedokončí (nebo na ní chce pracovat postupně), měl by ji vytvořit v podsekci "Rozpracované casemody", jelikož zde se po svém uložení rozpracovaná prezentace nezobrazí nikomu jinému, než pouze jeho autorovi (a administrátorovi). Autor na ni tak může postupně a nerušeně pracovat třeba i několik dní nebo týdnů a jakmile ji dokončí, napíše k ní první komentář (po stisknutí tlačítka "Komentář)", v kterém bude napsáno: "Hotovo".

Následně se na prezentaci casemodu podívám a pokud bude splňovat kritéria pro zařazení, přesunu ji do hlavní sekce Casemody čtenářů SHW, kde se na ni už budou moci všichni podívat a začít hodnotit i komentovat.


Hodnocení casemodů a komentáře

Hodnotit casemody je možné pouze ve spojitosti s napsáním komentáře (čímž se zamezí tomu, aby u některých článků někdo záměrně "anonymně" snižoval jejich ohodnocení). Hodnocení se sestává z 5 různých kritérií, které mají stejný počet možných bodů (ve finále se všechny body sečtou a zprůměrují).

Po stisknutí tlačítka "Komentář" se v horní části formuláře objeví sekce "Hodnocení", která má následující volby:
Úpravy - chlazení (0 až 5 bodů) - logika a promyšlenost rozložení chladicích prvků
Úpravy - hlučnost (0 až 5 bodů) - mřížky, regulace otáček, kvalita ventilátorů, odhlučnění disků, pasivní chlazení
Estetický dojem (0 až 5 bodů) - barevné sladění, vyváženost
Kvalita provedení (0 až 5 bodů) - dílenské zpracování, pořádek v kabelech, zarovnané hrany po řezání, kvalita barvení atd.
Originalita (0 až 5 bodů) - obecně nápad úprav

Hodnocení není povinné a pro jeho uložení je nutné zaškrtnout checkbox umístěný pod jednotlivými volbami (viz screenshot výše). Jakmile někdo casemod ohodnotí (a napíše komentář), tak se u všech jeho komentářů pod danou prezentací v jejich pravé části objeví přehled toho, jak přesně jednotlivé aspekty článku hodnotil. Autor casemodu svůj vlastní casemod hodnotit nemůže, to mohou pouze ostatní.U zobrazeného casemodu se v pravém sloupci nachází boxík "Hodnocení", který obsahuje průměrná hodnocení jednotlivých kritérií a v dolní části také průměrné hodnocení celkově a údaj o tom, na základě hlasování kolika čenářů je výpočet průměrných hodnocení založen.Pokud je casemod ohodnocen, zobrazí se u něj také v hlavní sekci nové pole s odpovídajícím počtem plných hvězdiček (od žádné až po maximální počet 5), který vychází z hodnocení popsaného výše (například celkové hodnocení 44% odpovídá 2 hvězdičkám).


Vkládání obrázků

Pokud jde o upload obrázků do prezentace, můžete využít standardní možnosti příloh (a obrázky se budou posléze zobrazovat seřazené vedle sebe přímo pod prezentací casemodu) nebo pokud jimi chcete prokládat text, tak při psaní prezentace se v okně s editačními prvky zobrazuje možnost "Rychlý upload" (pokud máte ale nastavený pouze Základní editor, možnost "Rychlý upload" se nezobrazí), pomocí kterého se stává vkládání obrázků do rozepsaného příspěvku/prezentace casemodu něčím naprosto triviálním. Po stisknutí odkazu "Rychlý upload" se totiž otevře následující okno:

Po zvolení požadovaného souboru a stisknutí tlačítka "Upload" se v příspěvku na jeho konci automaticky zobrazí BB kód včetně URL právě uploadovaného obrázku, čili není třeba samostatně uploadovat a následně adresu obrázku kopírovat - provede se to samo. Můžete tedy nerušeně psát a pokud budete potřebovat vsadit nějaký obrázek, pouze jej skrze toto okno vyberete a potřebný kód se automaticky sám vloží. Následně můžete zase pokračovat v psaní.


Závěrem

Hodnotit casemody nebudeme my, ale ostatní uživatelé tohoto diskuzního fóra. Autor casemodu, který bude zařazen nejpozději do určitého termínu daného kola a získá nejvyšší ohodnocení, obdrží 2500 kreditů a také odpovídající ocenění v rámci našeho diskuzního fóra.

Prezentace casemodů, které nebudou splňovat výše definované podmínky, budou z hodnocení vyloučeny a nebudou nijak odměněny.