reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zrcadleni disku RAID 1

fablok (18)|17.8.2015 20:33
Dobry den, letmo jsem zkoumal zda se tady neco podobneho neresi a nic jsem nenasel. Mam doma server ktery bezi na WIN. Home Server 2011. Nedavno mi odesla deska tak jsem si poridil novou (Asrock Q1900DC-ITX). Mam dva 2TB HDD ktere jsem vzdy zrcadlili raid1. Po vymene desky mi z nejakeho duvodu system neumoznuje nastavit pridani zrcadleni. Vzdy se mi ta moznost obrazi jako neaktivni. Uz jsem zkousel vsechno dokonce jsem zformatoval druhy disk a zkousel nastavit nove zrcadleni, ale proste mi tu moznost nenabidne. Cetl jsem si ruzne clanky jak nastavit raid1, ale proste mi tu moznost nenabidne. Napada nekoho co by mohlo byt pricinou ze mi system ezvyrazni nabidku pro zrzadleni presne dle postupu v odkaze. Dekuji za jakoukoliv radu.
Gouranga (699)|17.8.2015 22:52
Pokousis se o RAID na chipsetu nebo ve Win? Win RAID by nemel jit na systemovy disk. Chipsetovy RAID je nutno povolit v nastaveni diskoveho radice - prepinani mezi IDE/AHCI/RAID.
fablok (18)|18.8.2015 19:15
Snazim se o win. RAID podle postupu v odkaze vyse. Disk je naformatovany s primarnim oddilem. System na tom neni. To nastaveni diskoveho radice je kde v biosu?
zsdx (2098)|18.8.2015 20:43
Vloz sem screen ze Spravy disku, Windows maji ta omezeni pro SW RAID minimalne dve (non-system + dynamic).
V BIOSu tva deska zminovanou volbu podle vseho nema.
fablok (18)|19.8.2015 22:04
[ATTACH=CONFIG]30888[/ATTACH]
screen správy disku
sprava disku.jpg
zsdx (2098)|20.8.2015 12:54
Uz si to poradne nepamatuji*, ale nemusi byt oddily stejne velke? Ty mas D: a E: rozdilne.
Nebo jdou dokonce jenom cele disky? Smazni E: (resp. data dej na D:), pak odstran jeho oddil a uvidis.

*hral jsem si s tim, ale nenasel jsem kloudnou vyhodu ani proti tomu pseudoHW v BIOSu. Cteni jen z jednoho disku, zapis pochopitelne pomalejsi. Zlaty LVM na linuxu!