reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ECC

Roderic (6)|13.8.2007 11:13
Ahoj!
Skusil som sa dopatrat na nete co znamena ECC, non-ECC, alebo unbuffered. Tak isto u MB ta poznamka o podpore. Viete mi vysvetlit co to je? Aky je rozdiel? A ktore sa oplati kupit?
dakujem
Smeli (2302)|13.8.2007 11:31
[QUOTE=Roderic;44251]Ahoj!
Skusil som sa dopatrat na nete co znamena ECC, non-ECC, alebo unbuffered. Tak isto u MB ta poznamka o podpore. Viete mi vysvetlit co to je? Aky je rozdiel? A ktore sa oplati kupit?
dakujem[/QUOTE]

Hledej líp, např. ECC: http://www.pcguide.com/ref/ram/errECC-c.html
Roderic (6)|13.8.2007 11:36
A v SK alebo CZ jazyku nemas? Ja by som radsej, ak by mi to niekto povedal po lopate. Nie som ziaden macher do tychto zalezitosti. Len strucne povedat o co tu ide ake to ma vyhody, nevyhody, co je vykonnejsie. A tak.
Smeli (2302)|13.8.2007 12:15
Použiju citaci z jednoho webu:
[QUOTE]Konrola parity přidává možnost vidět, jestli byla data v RAM poškozena. ECC rozšiřuje tuto možnost tak, že přidává funkci jak tyto chyby opravit za běhu. Tato možnost se týká hlavně PC. Na jiných architekruách je jednoduše vyžadována přítomnost RAM s paritou nebo ECC. Některé ne-PC architektury dokonce odmítnout nabootovat s jinou RAM než s RAM s paritou. Pokud nepoužíváte RAM kontrolou parity/ECC můžete očekávat poškození dat nebo jiné abnormální jevy.[/QUOTE]

Jinak myslím, že ECC paměti nacházejí využití hlavně v serverech.
tgfh (2985)|13.8.2007 15:10
ECC je korekce chyb. Řadič po zapsání do operační paměti kontroluje za při zápisu nedošlo k chybě, pokud ano tak se data přepíšou.
ECC snižuje výkon, ale zvyšuje stabilitu - Pro mě byl vždy důležitý výkon - tak proč jsem si koupil Opterona? :notsure :) .
ECC se používá u Serverů - jeho použití v domácnosti/kanceláři je naprostá blbost.

unbuffered znamená jestli modul (RAMka) obsahuje buffer neboli register - malý chip který pomáhá řadiči obsloužit velké množství paměťových chipů - na jedné RAMce je nejčastěji 16 paměťových čipů. Např. u starších socketů typu 939/754 platilo: při 2 modulech fungovalo časování 1T, ale při osazení více moduly - 3 a více přestával paměťový řadič stíhat obsluhovat tolik pamětí (4 RAMky = zhruba 64 paměťových chipů) a muselo se časování snížit na 2T což snižovalo razantně výkon (nyní je rozdíl mezi 1T a 2T zanedbatelný a na intel chipsetech už ani 1T nefunguje...) proto se zavedl buffer/register - háček je v tom, že RAMky s bufferem/registrem jsou mnohem dražší.

Proto se kupujou takřka vždy RAMky non-ECC, unbuffered

vysvětleno? :)