reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Připlatit, nebo ne?

torrykk (28)|20.8.2015 08:40
Zdravím, momentálně mam v počítači starou grafickou kartu msi gtx570 twin. fr. II, která začíná zlobit. Větrák je hrozně hlučný, dochází k částečnému přehřívání a výkon v nových hrách je už slabší, kde si často musím hrát s nastavením. Proto jsem se rozhodl koupit novou grafickou kartu. Nejprve jsem uvažoval o MSI R9 380 GAMING 4G, 4GB, o které jsem četl že má celkem kvalitní výkon za cenu cca 7,000,-kč. Bratr mě pak ale nahlodal, když řekl, že je lepší si připlatit 3,000,-kč navíc a koupit radši MSI GTX 970 GAMING 4G. Proto moje otázka zní, když si koupím tu R9 380, jaký je přibližně její výkon v hrách a jak dlouho mi vydrží, jako aktivnímu hráči, nebo zda je opravdu lepší připlatit za dražší kartu, která by mohla vydržet mnohem déle....
ICE_D (2754)|20.8.2015 08:52
1. Napis zbytek sestavy, jestli to ma vubec cenu brat takhle vykonnou kartu
2. Odhadovat budouci vydrz je jako vestit z kristalovy koule, to Ti nikdo nikdy dopredu nezaruci. Maximalne muzes vybrat model od vyrobce, ktery Ti da nejdelsi zaruku...
torrykk (28)|20.8.2015 09:04
ok zbytek je i5 2500k (3,3GHz), 8gb ram kingston, zákl. deska msi Z68A-GD65 (G3), zdroj 650, 250gb SSD samsung 850 evo, 2TB seagate, case CM storm enforcer.

Mě jde o to jestli ušetřit peníze a koupit levnější kartu s tím, že mi vydrží kolem 2 let a potom investovat do lepší, nebo za ty peníze koupit nějakou kartu kolem těch 10k a s tou vydržet řekněme dalších 5 let. Rozdíl 3k v cenně je celkem velký, proto už bych si chtěl za tu cenu koupit nejlepší z nejlepších, abych později nelitoval.
torrykk (28)|24.8.2015 08:10
Jelikož tady nejspíš vůbec nikdo nerozumí grafickým kartám, tak toto téma může být smazáno.. děkuji
Ivo Mašek (507)|26.8.2015 08:35
[QUOTE]v nových hrách je už slabší,[/QUOTE]
[QUOTE]vydržet řekněme dalších 5 let.[/QUOTE]
Kupovat do herního PC grafárnu na 5 let ...... no nevím, mám na to jinší názor, grafárny obměňuji tak po 2 letech, maximálně po 3 letech. Letos budu měnit a v merku mám tohle: http://www.czc.cz/asus-gtx970-dcmoc-4gd5/165689/produkt
Ovšem, bude to až tak na podzim, a jeden z faktorů výběru je i cena (milionář nejsem). Možná bude nakonec všechno jinak a sáhnu po jiné
Gouranga (699)|26.8.2015 19:59
[QUOTE=torrykk;574241]Jelikož tady nejspíš vůbec nikdo nerozumí grafickým kartám, tak toto téma může být smazáno.. děkuji[/QUOTE]

No jo, nikdo tomu tady nerozumi. Nebo tady spis nikdo nema vestici kouli, aby moh uhodnout, jak to bude s vykonem grafik za dva roky ci pet. Muzes zkusit zapatrat v minulosti, jestli pet let stary high end je vykonejsi nez tri roky vykonna stredni trida, rek bych, ze to bude lepsi pro ten high end, ale jestli se rozhodujes mezi ted za 7, za dva roky za tri nebo ted za deset, tak za pet let bude nejspis vykonnejsi ta za deset, jestli se nedojde k nejakym vyznamnym zmenam na trhu.. Pokud ted za sedm a za dva roky za sedm, tak tato varianta bude nejspis nevykonnejsi..