reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Změna spouštěcího oddílu

Gesor (17)|27.8.2015 15:45
Zdravím vespolek. Potřeboval bych poradit.
V PC jsem měl jeden klasický HDD a na něm Win7. Pak jsem do PC vložil další disk, tentokrát SSD a na něj opět nainstaloval jiný WIN7 (každý systém mám pro jiný druh práce - abych neměl jeden systém zasekaný druhým). Chtěl bych ale urychlit spouštění (a výběr systému) a tedy nějak přesunout spouštění z HDD na SSD. Jde nějak předělat systémy tak, aby spouštěcí oddíl byl na SSD? Bez reinstalace.
Děkuji.
VencaX (3686)|27.8.2015 16:20
Vzhledem k tomu, kolik dat se načítá z toho spouštěcího oddílu, tak zrychlení načítání při přenesení tohoto oddílu z HDD na SSD bude v rámci tak asi 2 sekund. Abys měl rychlejší načítání a celkově rychlejší oba systémy, musel bys na SSD mít 2 odddíly a na každém z nich mít jiný systém. Jinak vůbec nechápu, k čemu ti přenesení toho "spouštěcího oddílu" bude, jelikož tento spouštěcí oddíl má pár MB.

Vpodstatě je to asi jako kdybys chtěl do auta nainstalovat tlačítko místo klasického klíče jen proto, abys nemusel otáčet klíčem při startování auta.


Pozn.
Já osobně bych toto řešil tím způsobem, že bych před instalací systému na SSD odpojil klasický disk a používal k výběru spuštěného systému "boot nabídku" základní desky.
Tomak_CZ (392)|27.8.2015 17:08
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/38636-Vyber-systemu-pri-spusteni-pc

Já to kdysy také dělal, ale mám pocit, že se to nastavovalo v msconfig a tam spuštění systému....
VencaX (3686)|27.8.2015 17:10
1) to není ten samý problém
2) přes msconfig pouze vyřešíš prioritu systémů, tedy ten, který se bude prioritně bootovat jako první, nikoli to, kde máš boot tabulku uloženou.


EDIT:
teoreticky by asi bylo i možný udělat tak, že odpojíš HDD, vložíš instalační CD a dáš opravu tak, aby ti to na SSD přidalo boot tabulku. Pak zapojit zpět disk, nastavit jako primární boot disk v BIOSu na SSD a nakonec v nějakém boot manageru přidat systém z HDD. Nicméně jak jsem psal, prakticky si tím nepolepšíš.
Gesor (17)|27.8.2015 22:01
Zatím díky všem za rady.