Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook - samovolne vypinani

Aytech (475)|28.8.2015 15:27
Ahoj,
Mam notebook Compaq Presario CQ62 a zacal se mi samovolne vypinat. Divne je ze po vypnuti nejakou dobu nejde zapnout, na tlacitku zapnuti blika LED svitilko a nic se nedeje... Pak cca za hodinu-dve to najednou jde (zapnout), ale po nejake dobe (vetsinou 5 az 15 minut) zase spadne natvrdo.
Co jsem zkousel:
- nabootovat do BIOS
- nabootovat z USB flashky s Linuxem,
- nabootovat z flashky s Memtest
- kontroloval jsem teploty CPU a GPU, CPU pred padem na cca 50, GPU cca 40 stupnu, takze prehratim to asi nebude...
- Vyndat jednu RAMku (je tam 2x2 GB), a nabootovat jen s jednou, pak je prehodit.

Bohuzel nic nepomohlo a pokazde se notebook natvrdo vypnul, ma nekdo s tim zkusenost, co bych jeste mohl zkusit?

Dekuji
VencaX (3686)|29.8.2015 11:09
Zkus vyndat baterii a provozovat notebook na adaptéru.
Zkus odpojit adaptér, provozovat notebook na baterii (pokud to jde)

Za mě půjde o nějaký HW problém na základní desce či v napájení. Pokud je to v napájení (adaptér, baterie), pak je to řešitelný problém, pokud jde o základovku, pak je to nesmyslně řešitelný problém, jelikož potřebuješ základní desku vyměnit, což tě bude stát víc než podobný nový notebook.
Aytech (475)|29.8.2015 21:01
Dekuji za reakci,
Zkusil jsem ho zapnout na adapteru s vyndanou baterii, problem pretrvava. Na baterii to nejde, notebook mam pres 5 let a je uplne mrtva, nejde na nej notebook ani zapnout...
Nevim jestli je to napajenim, neumim objasnit jak je mozne ze po spadnuti nejakou chvili vubec nejde zapnout (na tlacitku zapnuti proste blika LED svitilko a nic se nedeje), ale kdyz ho chvili necham, svitilko prestane blikat (muze prestat za hodinu nebo az za den), a az pak to jde zapnout. Neni to prece zivy organismus ktery by mohl chvili "odpocinout" a zase fungovat...
robky (3195)|29.8.2015 23:11
Imho prehrievanie ... správanie tomu zodpovedá
Aytech (475)|30.8.2015 00:13
Jak jsem psal na zacatku, tesne pred padem jsem zaznamenal teplotu kolem 50 na CPU, vetrak se pred padem nerozjede, notebook zespodu ani na palmrestu neni horky, neni ani teply.