reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook spadl na zem a nejde zapnout

mibro (13)|9.9.2015 15:07
Notebook spadl na zem (pri prenaseni, kdyz byl zapnuty). Pote nefunguje. Blika jen kontrolka u baterie. Je konec, nebo je nejaka sance na zachranu?
romana51 (65)|9.9.2015 17:03
Co myslíš, že se tady dovíš? To může mít 100 a jednu příčinu. Může to být i nějaká prkotina, nebo vážné poškození. S HDD se nemá třískat, s CPU také ne a pod.
Křišťálovou kouli tady asi nikdo mít nebude. Jestli je to v záruce, obrať se na servis, pokud ne, koukni dovnitř. Něco jiného ti asi těžko někdo poradí.
mibro (13)|9.9.2015 19:14
Zaruka se ale na takovyhle druhy poskozeni nevztahuje, ne? Jak to probiha v tech servisech? Kouknou se na to a reknou "ok, vymenime tohle a bude to stat tolik a tolik" a pak se muzu rozhodnout, jestli tu opravu zaplatim, nebo proste platim i za zjisteni zavady?

Jinak po zapnuti vydava vysokej zvuk.
romana51 (65)|9.9.2015 19:33
Pokud to nemá zjevné poškození, zkusil bych to reklamovat. Záleží na tom, co je poškozeno. Je jasné, že servizáci na všechno nenaletí. Stejně s tím nic jiného dělat nemůžeš.
Domluvíš si, že ti sdělí kolik by případná oprava stála a potom se rozhodneš, možná že by nový NTB byl levnější. Já jsem měl nápad, jestli by se v mém NTB dal vyměnit procesor z i5 na i7 a bylo mi sděleno, že by to byla tak nákladná změna, že by se vyplatilo koupit noťas nový. To prý není jako ve stolním PC, v ntb je celá řada komponentů připájena, chlazení je dimenzováno na daný procesor atd.
johny__g (6387)|10.9.2015 13:00
Ohledně záruky - možná tě to překvapí, ale nikdo tady netuší jaký je to notebook a jakou záruku jsi si sjednal při koupi. Ono je možné si koupit i záruku na mechanické poškození. Jestli ale máš pouze standardní záruku, tak to máš smůlu.
Zkus třeba napsat co to je za notebook.

Za diagnostiku závady se obvykle taky platí.