reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Laboratoř 07.08.2006: Intel D925XCV

Karel Polívka (1485)|7.8.2006 21:58
Intel D925XCV

Seznam úspěšných řešitelů, kteří dnes získali ocenění:

Tuto hádanku bohužel nikdo správně nezodpověděl.
LaboratorSHW_02.jpg
SmartMole (297)|7.8.2006 22:05
Ach jo...rozhodoval jsem se mezi Intel D925XECV2LK Culver City 2 a Intel D955XBKLKR Black Creek, nakonec jsem vybral tu špatnou. :-( Smím se jen zeptat jak se podle vyfocené části desky od sebe liší?

Předem děkuji za odpověď
Karel Polívka (1485)|7.8.2006 22:08
[QUOTE=GeniusV]Ach jo...rozhodoval jsem se mezi Intel D925XECV2LK Culver City 2 a Intel D955XBKLKR Black Creek, nakonec jsem vybral tu špatnou. :-( Smím se jen zeptat jak se podle vyfocené části desky od sebe liší?

Předem děkuji za odpověď[/QUOTE]
Podívejte se na BIOS.
mech13 (5526)|7.8.2006 22:11
tak to by me zajimalo jak se ty desky od sebe lisi jinak nez potiskem. je to uz asi 5 stejnych desek bez vyrazneho rozdilu. jedna ma to takovy, a to makovy, druha zase kousek jinak, treti jeste kousek jinsi... rozeznavat takove detajly, a doufat ze zrovna mam najity vsechny mozne typy je nemozne. pro priste by to chtelo neco, ze kdyz uz se dopracuju na doraz, tak neskoncim na osmi totoznych variantach bez rozdilu, a musim spravne tipnout.
zajimalo by me aspon, koli lidi se dostalo k ruznym variantam intel 925XE
Withman (1337)|7.8.2006 22:14
[QUOTE=mech13]tak to by me zajimalo jak se ty desky od sebe lisi jinak nez potiskem. je to uz asi 5 stejnych desek bez vyrazneho rozdilu. jedna ma to takovy, a to makovy, druha zase kousek jinak, treti jeste kousek jinsi... rozeznavat takove detajly, a doufat ze zrovna mam najity vsechny mozne typy je nemozne. pro priste by to chtelo neco, ze kdyz uz se dopracuju na doraz, tak neskoncim na osmi totoznych variantach bez rozdilu, a musim spravne tipnout.
zajimalo by me aspon, koli lidi se dostalo k ruznym variantam intel 925XE[/QUOTE]

Tak tak, tady se opravdu špatně hledalo, kor když se mi ani nepodařilo najít pořádný velký obrázek. :(
Karel Polívka (1485)|7.8.2006 22:21
[QUOTE=mech13]zajimalo by me aspon, koli lidi se dostalo k ruznym variantam intel 925XE[/QUOTE]
Právě že drtivá většina z těch, co tipovali desku Intel, měla za to, že se jedná o základní desku s čipovou sadou i925XE, avšak jedná se o i925X, tedy o jejího předchůdce.
Withman (1337)|7.8.2006 22:25
[QUOTE=Karel Polívka]Právě že drtivá většina z těch, co tipovali desku Intel, měla za to, že se jedná o základní desku s čipovou sadou i925XE, avšak jedná se o i925X, tedy o jejího předchůdce.[/QUOTE]

Ach, tak tady je ta zrada :) BTW. kdy bude další hádanka.? :)
mech13 (5526)|7.8.2006 22:36
[QUOTE=Karel Polívka]Právě že drtivá většina z těch, co tipovali desku Intel, měla za to, že se jedná o základní desku s čipovou sadou i925XE, avšak jedná se o i925X, tedy o jejího předchůdce.[/QUOTE]
tak se podivte co meli na tom'shardware za bios na d925xecv2 (google images "d925xecv2"). tam uz byl jiny fakt jen potisk. navic jsem zvedavy jak se vyzujete z tohoto:
http://www.intel.com/design/motherbd/cv/cv_photo.htm
co tam asi ma intel za bios?
http://www.intel.com/design/motherbd/cv/pix/D925XCV_lg.jpg
Karel Polívka (1485)|7.8.2006 22:46
[QUOTE=mech13]tak se podivte co meli na tom'shardware za bios na d925xecv2 (google images "d925xecv2"). tam uz byl jiny fakt jen potisk. navic jsem zvedavy jak se vyzujete z tohoto:
http://www.intel.com/design/motherbd/cv/cv_photo.htm
co tam asi ma intel za bios?
http://www.intel.com/design/motherbd/cv/pix/D925XCV_lg.jpg[/QUOTE]
Jak se z toho "Vyzuji"? Ehm. Jak sám říkáte, viditelný rozdíl tam přesto stále je. V případě, že by bylo více verzí se shodným návrhem, tak kdyby se tyto verze vyjmenovaly s tím, že by byla zmíněna ta, jejíž fotografie byla pořízena, bralo by se to jako správná odpověď, avšak to se ani v jednom případě nestalo.
wert668 (34)|7.8.2006 22:52
Popravdě tuhle desku jsem ani jednou neviděl. Nevím asi jsem hledal málo důkladně, ale tohle mě prostě přesvědčilo. http://img396.imageshack.us/img396/2162/imagewritedv7.jpg Opravdu nevím jak to měl člověk poznat díky jedné nálepce na biosu. Jo je to jiný, ale stejně tak jsem viděl tuhle desku bez té nálepky. Myslím, že v tomhle případě jste se trochu netrefily. Kdyby se ty desky lišili HW, ale jedna nálepka pro mě není rozdíl, stačilo by pár pixelů navíc a mohlo být jasno.
mech13 (5526)|7.8.2006 22:56
[QUOTE=Karel Polívka]Jak se z toho "Vyzuji"? Ehm. Jak sám říkáte, viditelný rozdíl tam přesto stále je. V případě, že by bylo více verzí se shodným návrhem, tak kdyby se tyto verze vyjmenovaly s tím, že by byla zmíněna ta, jejíž fotografie byla pořízena, bralo by se to jako správná odpověď, avšak to se ani v jednom případě nestalo.[/QUOTE]
no ale taky je viditelny rozdil mezi vasi d925dcv a tou co ma intel. takze jste tipoval spatne i vy:) a muzete mi rict, rozdil v navrhu d925xecv2 a d925xcv? nejak sem to asi spatne pochopil

http://www.intel.com/design/motherbd/cv/pix/D925XCV_lg.jpg
http://www.intel.com/design/motherbd/cv2/pix/d925xecv2_lg.jpg
ty dve mi krome nepovedene fotomontaze biosu u XE a potisku pripadaji naprosto identicke (v hledane oblasti)
Karel Polívka (1485)|7.8.2006 22:58
[QUOTE=wert668]Popravdě tuhle desku jsem ani jednou neviděl. Nevím asi jsem hledal málo důkladně, ale tohle mě prostě přesvědčilo. http://img396.imageshack.us/img396/2162/imagewritedv7.jpg Opravdu nevím jak to měl člověk poznat díky jedné nálepce na biosu. Jo je to jiný, ale stejně tak jsem viděl tuhle desku bez té nálepky. Myslím, že v tomhle případě jste se trochu netrefily. Kdyby se ty desky lišili HW, ale jedna nálepka pro mě není rozdíl, stačilo by pár pixelů navíc a mohlo být jasno.[/QUOTE]
Na Vámi odkazované fotografii a té v Laboratoři je jiné umístění popisku "Front panel".

Ale uznávám, že tato hádanka nebyla zrovna nejšťastnější, nicméně někteří z vás mi psali, že ta minulá byla příliš jednoduchá, že by ta další mohla být těžší - a koneckonců nutnost luštění sebemenších detailů - vždyť to je právě pointa této aktivity. Další hádanka bude zase další týden, nechte se tedy překvapit - tahle aktivita má být především zpestření našeho fóra. Příjde mi, že tomu dáváte až příliš velkou důležitost.
wert668 (34)|7.8.2006 22:59
Tak ano, máte pravdu, našel high-resolution a je tam rozdíl cc taková dětská chyba.
Karel Polívka (1485)|7.8.2006 23:05
[QUOTE=mech13]no ale taky je viditelny rozdil mezi vasi d925dcv a tou co ma intel. takze jste tipoval spatne i vy:) a muzete mi rict, rozdil v navrhu d925xecv2 a d925xcv? nejak sem to asi spatne pochopil

http://www.intel.com/design/motherbd/cv/pix/D925XCV_lg.jpg
http://www.intel.com/design/motherbd/cv2/pix/d925xecv2_lg.jpg
ty dve mi krome nepovedene fotomontaze biosu u XE a potisku pripadaji naprosto identicke (v hledane oblasti)[/QUOTE]
1. "fotomontáž"? Akorát jsem překryl popisek nesoucí shluk znaků "Intel".
2. Ano, tipoval jsem pokud jde o BIOS špatně - a? Jak už jsem psal - jde o pouhé zpestření našeho fóra, nechápu, proč to tak urputně řešíte.
3. Na Vámi odkazovaných obrázcích je rozdílný popisek "Front panel", čili rozdíl tu je - k čemu tedy ta demagogie?
wert668 (34)|7.8.2006 23:10
U konce mi zbyly dvě desky, jedna se žlutým kondenzátorem a jedna bez. Nepočítal jsem s tím, že existuje ještě podobná deska, která má tento kondenzátor zapojen. Příště musím zavést více hodnotících kritérií ^_^
Udělal někdo stejný omyl jako já?
mech13 (5526)|7.8.2006 23:24
[QUOTE=Karel Polívka]1. "fotomontáž"? Akorát jsem překryl popisek nesoucí shluk znaků "Intel".
2. Ano, tipoval jsem pokud jde o BIOS špatně - a? Jak už jsem psal - jde o pouhé zpestření našeho fóra, nechápu, proč to tak urputně řešíte.
3. Na Vámi odkazovaných obrázcích je rozdílný popisek "Front panel", čili rozdíl tu je - k čemu tedy ta demagogie?[/QUOTE]
1. no ja myslel tu fotomontaz co tam ma intel: bios polozeny na nejake gume ci co.
3. no slo mi o to, ze ty desky maji v te oblasti identicke PCB. nejak sem asi spatne pochopil tuto vetu: "V případě, že by bylo více verzí se shodným návrhem, tak kdyby se tyto verze vyjmenovaly s tím, že by byla zmíněna ta, jejíž fotografie byla pořízena, bralo by se to jako správná odpověď, avšak to se ani v jednom případě nestalo."
rozdil mezi vasi d925xcv a d925xcv od intelu je bios, a kdyz se podivate na kondenzator vpravo od tabulky clr cmos, tak v bilem prouzku vase deska nema dva tmavsi prouzky, ale jen jeden uprostred. mate dva rozdily.
rozdil mezi vasi d925x a moji d925xecv2 je bios a tabulka front panel. mam dva rozdily. kdyz uz stranky vyrobce ani google nepomuze, tak to je kruty

to ze to nekomu minule pripadlo lehke... 8 spravnych odpovedi mi jako moc neprijde, i kdyz nevim celkovy pocet tipujicich
Karel Polívka (1485)|8.8.2006 00:08
[QUOTE=mech13]1. no ja myslel tu fotomontaz co tam ma intel: bios polozeny na nejake gume ci co.[/QUOTE]
Aha. Na první pohled jsem si toho nevšiml.
[QUOTE=mech13]3. no slo mi o to, ze ty desky maji v te oblasti identicke PCB. nejak sem asi spatne pochopil tuto vetu: "V případě, že by bylo více verzí se shodným návrhem, tak kdyby se tyto verze vyjmenovaly s tím, že by byla zmíněna ta, jejíž fotografie byla pořízena, bralo by se to jako správná odpověď, avšak to se ani v jednom případě nestalo."
rozdil mezi vasi d925xcv a d925xcv od intelu je bios, a kdyz se podivate na kondenzator vpravo od tabulky clr cmos, tak v bilem prouzku vase deska nema dva tmavsi prouzky, ale jen jeden uprostred. mate dva rozdily.
rozdil mezi vasi d925x a moji d925xecv2 je bios a tabulka front panel. mam dva rozdily. kdyz uz stranky vyrobce ani google nepomuze, tak to je kruty[/QUOTE]
Ta věta byla myšlena tak, že kdyby nastal případ, kdy by dané fotografii (tedy danému výřezu z fotografie inkriminované komponenty) odpovídalo více modelů (v této spojitosti jsem slovem "návrh" měl na mysli kompletní podobu základní desky, tedy od rozmístění součástek přes jejich typ až po popisky na PCB), tak pokud by se tyto modely vyjmenovaly a byl by v odpovědi tedy zahrnut model, jenž jsme vyfotili, bylo by to vyhodnoceno jako správná odpověď. Nedokážu odhadnout, zda taková situace může nastat, ale vyloučit to nelze (tedy že by například i ony popisky PCB byly shodné).

Další problematickou záležitostí, která rozpoznávání komponent dost komplikuje, jsou případné rozdílné revize, díky čemuž může být jeden model v několika variacích lišících se jen pár detaily.

[QUOTE=mech13]to ze to nekomu minule pripadlo lehke... 8 spravnych odpovedi mi jako moc neprijde, i kdyz nevim celkovy pocet tipujicich[/QUOTE]
Mě osobně ta minulá hádanka přišla jako ideální reprezentant Laboratoře SHW, co myslíte?
wert668 (34)|8.8.2006 00:24
Já myslím, že tahle byla dobrá (lehká), když se na to opravdu podívám, tak není o čem diskutovat, byla to nepozornost, účastnil jsem se poprvé, spálil si prsty, příště si dám větší pozor. Nemyslím si, že to bylo těžké s dobrým pocitem jsem odpověděl po 10min hledání (bohužel špatně) Jinak je to opravdu dobrá zábava ^_^ Nemůžu se dočkat dalšího pondělí.
mech13 (5526)|8.8.2006 06:54
[QUOTE=Karel Polívka]Ta věta byla myšlena tak, že kdyby nastal případ, kdy by dané fotografii (tedy danému výřezu z fotografie inkriminované komponenty) odpovídalo více modelů (v této spojitosti jsem slovem "návrh" měl na mysli kompletní podobu základní desky, tedy od rozmístění součástek přes jejich typ až po popisky na PCB), tak pokud by se tyto modely vyjmenovaly a byl by v odpovědi tedy zahrnut model, jenž jsme vyfotili, bylo by to vyhodnoceno jako správná odpověď. Nedokážu odhadnout, zda taková situace může nastat, ale vyloučit to nelze (tedy že by například i ony popisky PCB byly shodné). [/QUOTE]
nejak mi to porad nedocvaklo. ted to chapu tak, ze pokud najdu napr. 4 desky s naprosto stejnou casti, tak je musim vsechny napsat do odpovedi, a doufat ze neni jeste pata, kterou jste vyfotily? nebo musim najit uplne vsechny desky s onou casti? nebo staci se trefit do jedne z nich?
to co se ted resi uz asi melo byt vyreseno predtim, nez laborator zacala, ale co uz.
[QUOTE=Karel Polívka]Mě osobně ta minulá hádanka přišla jako ideální reprezentant Laboratoře SHW, co myslíte?[/QUOTE]
ta minula byla dobra, s tim souhlasim.
Invin (17)|8.8.2006 08:08
Kua drat :( Tak zas pristi tyden :) podrbany XE chipset..
SmartMole (297)|8.8.2006 09:04
Já si myslím, že není co řešit! Tahle obtížnost mi opravdu vyhovuje a je to právě o tom hledat malé rozdíly. Jen je opravdu škoda, že se laboratoř uzavírá už v osm...vzhledem k tomu, že domu dorážím v 19:45, tak mám na to minimum času a je pravda, že jsem v té rychlosti ani na tu verzi s 925X nenarazil. Prosím, posuňte to alespoň o hodinku! O:-)
DiXiE (23)|8.8.2006 09:04
dohaje, ja sem tipoval D925XBC ... rozhodoval jsem se mezi D925XBC a D925XCV, pak kdyz sem videl ze XCV ma PCI sloty navic (a tim padem je na vysku mnohem vyssi), tak jsem dal D925XBC a vono to je blbe ... sakra, mohl sem byt jedinej kdo to uhadl :(

Jak sem mel poznat ktera z nich to je? V tom vyrezu co byl, tak obe vypadaji naprosto shodne
DiXiE (23)|8.8.2006 09:07
[QUOTE=DiXiE]Jak sem mel poznat ktera z nich to je? V tom vyrezu co byl, tak obe vypadaji naprosto shodne[/QUOTE]
ja sem debil, uz to vidim ... je tam jinak BIOS :(
mech13 (5526)|8.8.2006 09:09
[QUOTE=DiXiE]dohaje, ja sem tipoval D925XBC ... rozhodoval jsem se mezi D925XBC a D925XCV, pak kdyz sem videl ze XCV ma PCI sloty navic (a tim padem je na vysku mnohem vyssi), tak jsem dal D925XBC a vono to je blbe ... sakra, mohl sem byt jedinej kdo to uhadl :(

Jak sem mel poznat ktera z nich to je? V tom vyrezu co byl, tak obe vypadaji naprosto shodne[/QUOTE]
podiv se na uplne malou oramovanou osmicku, ktera je na te kratsi uplne v ruzku, ale na te delsi je o kousek posunuta
mech13 (5526)|8.8.2006 09:21
[QUOTE=mech13]podiv se na uplne malou oramovanou osmicku, ktera je na te kratsi uplne v ruzku, ale na te delsi je o kousek posunuta[/QUOTE]
DiXiE (23)|8.8.2006 09:25
dobry no ... nevim jak se mi povedlo tohle prehlidnout :-D

Uz si vzpominam, proc sem se rozhodl pro D925XBC - na strankach intelu nebyly pro tyto "retired" desky obrazky, tak sem googloval a nasel jsem neostre, podle kterych sem se blbe rozhodl :-(
Ale aspon sem byl zatracene hodne blizko :)
mech13 (5526)|8.8.2006 09:32
[QUOTE=DiXiE]na strankach intelu nebyly pro tyto "retired" desky obrazky[/QUOTE]
ale jsou:)
http://www.intel.com/design/motherbd/cv/pix/D925XCV_lg.jpg
http://www.intel.com/design/motherbd/bc/pix/D925XBC_lg.jpg

jen nevim, jak jim muze fungovat ten prigumovany bios na D925XBC:)
DiXiE (23)|8.8.2006 09:36
[QUOTE=mech13]ale jsou:)
http://www.intel.com/design/motherbd/cv/pix/D925XCV_lg.jpg
http://www.intel.com/design/motherbd/bc/pix/D925XBC_lg.jpg

jen nevim, jak jim muze fungovat ten prigumovany bios na D925XBC:)[/QUOTE]
to jsem zjistil az tady na foru ze tam jsou, ale kdyz sem hledal desky, tak u tehle dvou nejsou. Tedy jsou, ale az o kliknuti dal a ja pospichal, takze jsem se nehodlal proklikavat hromadou linku -> pouzil jsem google a bylo to ... spatne ... :-D
sob007 (65)|1.9.2006 12:20
[QUOTE=mech13]nejak mi to porad nedocvaklo. ted to chapu tak, ze pokud najdu napr. 4 desky s naprosto stejnou casti, tak je musim vsechny napsat do odpovedi, a doufat ze neni jeste pata, kterou jste vyfotily? nebo musim najit uplne vsechny desky s onou casti? nebo staci se trefit do jedne z nich?
to co se ted resi uz asi melo byt vyreseno predtim, nez laborator zacala, ale co uz.

ta minula byla dobra, s tim souhlasim.[/QUOTE]

Ne podle mě je to tak že když jsou třeba 4 desky se stejnou časti tak stačí když napíšeš název alespoň jedné z nich. Tak je to aspoň podle mě.
-HoNY- (557)|4.9.2006 11:23
[QUOTE=Karel Polívka]Podívejte se na BIOS.[/QUOTE]
Jestli jsme tuhle diskuzi pochopil resite rozdil mezi deskami tim ze jedna ma bios v patici a druha ne?
To je imho blbost pajene biosy a biosy v patici stejne jako potisky stridaji vyrobci podle nalady, rekl bych ze mozna casteji nez nekdo ponozky. Stejne tak PCB pro identickou desku muze byt vyrobeno v 5ti ruznych tovarnach a pak zabaleno na jednom miste a pripraveno pro export :)

Ja osobne bych uznal vsechny odpovedi tech co se blizili spravne odpovedi
DiXiE (23)|11.9.2006 19:09
Ja bych taky rad, kdyby ty hodne blizko byly uznane ... A ze jsem byl zatracene blizko :-D
Ale v utopii neverim ...