reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký program pro kontrolu množství zapsaných a přečtených dat SSD ?

snehulak2006 (23)|28.9.2015 15:38
Zdravím.
Potřebuji vybrat SSD disk do staršího stolního PC. Jelikož už v jiném PC SSD disk mám, který zatím funguje bezvadně ( cca přes 2 roky ), ale v SSD Life free ani CrystalDiskInfo HDD se nezobrazuje množství zapsaných a přečtených dat, ani počet celkových přepisů SSD.
Hledám ve všech možných diskuzích, ale nikde se tyto údaje u SSD Crucial nezobrazují.
Jak jsem vyčetl, pro běžnou kancelářskou práci je asi jedno jaký typ ( na SSD bude pouze Win 7 potom 10 ), chtěl bych tam tyto údaje mít zobrazeny.
Mohl by někdo doporučit nějaký 120 nebo 128 GB SSD který tyto údaje zobrazuje ?
Event nějaký free software.
Zapsané a přečtené hodnoty se u některých SSD dají zobrazit za poslední den, týden a celkové hodnoty - na webu jsou snímky obrazovky z programu SSD Life free u disků AData s těmito údaji.
Ve S.M.A.R.T. údajích jde asi o hodnoty F1 a F2 ( zapsaný nebo přečtený počet bloků ).

Díky.
Gouranga (699)|28.9.2015 19:15
"Starsi" Crucial MX100 mi mnozstvi zapsanych dat zobrazuje (nikoliv vsak mnozstvi prectenych), i kdyz se jedna o 256GB verzi, nemyslim, ze by tuto funkcionalitu mela 128 GB verze odstranenou. Viz obr. nize.
[ATTACH=CONFIG]30923[/ATTACH]
ssd.png
snehulak2006 (23)|29.9.2015 07:48
Díky za odpověď.
Připojuji screenshoty ze svého SSD Crucial M4.
Údaje o zapsání a přečtení dat tam možná nejsou proto, že mám free verzi - nikoliv Pro.

Ani v Crystal Disk Info HDD nejsou údaje F1 a F2.[ATTACH=CONFIG]30924[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30925[/ATTACH]

Nemá někdo ADATA Premier Pro SP920 128GB ?

Chci ho osadit do staršího PC se SATA II, je za necelých 1400,-Kč a v příslušenství je i rámeček na 3,5". Je to pouze na kancelář, žádné hry ani výkony.
Dle výsledku hledání na webu se u ADATA zobrazují tyto hodnoty i u SSDLife free.
Alza SSD Crucial 128 GB - 02.png Alza SSD Crucial 128 GB - 01.png