reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LTE modem Huawei E5180

backinblack (14)|29.9.2015 15:47
Dobrý den,
minulý měsíc jsem si pořídil připojení od t-mobile (https://www.t-mobile.cz/3/bezdrat). Už jsem tak nějak vyřešil problémy s pingem a to tím, že jsem zakázal připojení LTE, které se občasně automaticky aktivovalo při špatném signálu. Přenastavil jsem tedy modem jen na 3G a od té doby je to v pořádku. Jediné, co mě stále trápí je přehrávání videa. Jakékoliv video v online režimu se mi po nějakém čase zasekne. Z pavidla to bývá zhruba v 20ti minutových itervalech. Nedojde však k úplnému zaseknutí, jen k zaseknutí videa. Zvuk funguje normálně. Jediné dosavadní řešení pro mě je posunout video o kousek dozadu nebo dopředu a pak zase všechno jede, ovšem jen dalších 20 minut. Používám Firefox a stále jedu na XP. Do té doby, dokud jsem nevyměnil bývalý net za tento, se nic z toho nedělo, tudíž problém nejspíš bude v nějakém nastavení a hlavně v přímé souvislosti s tímto modemem. Děkuji za jakoukoliv radu.
Míra
Šobáň (128)|29.9.2015 23:14
No a co čekáš pokud není kvalitní signál tak spojení vypadává a video potřebuje větší přenosový tok jak zvuk.

Takže přemístit anténu do místa s kvalitnějším signálem.
backinblack (14)|30.9.2015 01:22
Ahoj,
no právě že tím to není, signál je naprosto v pohodě, video se komplet nabuffuje. Ale v pravidelných intervalech se seká. Jen obraz, nikoliv zvuk, ten běží normálně dál. Přesun antény byl první co jsem udělal a v ničem se to neliší. Jak jsem psal, pomohlo mi nastavení blokace LTE a jasné vyhranění 3G. Nemluvě o tom, že je jedno, jestli koukám na 240p nebo full hd. Pořád to sstejný, 20 minut a zásek. Ale i tak díky za odpověď.
Šobáň (128)|1.10.2015 20:28
Já bych řekl že signál nebude OK.

Protože tvrdíš že dřív to nedělalo a co se změnilo internet.

Prostě podle mě vypadává internet či jiné rušení, pokud je to přesně v pravidelných intervalech tak výpadky můžou spůsobovat nějaké šetřící funkce PC či modemu.

Neodpojuje se modem když to vypadne. Nemáš kamaráda s jiným modemem na skoušku a nebo vyskoušet připojení přes telefon zda to taky bude vypadávat.

Taky by stálo za to kouknout na to wiresharkem co na síti se děje. https://www.wireshark.org
backinblack (14)|6.10.2015 23:57
Díky,
jdu to prověřit tím wiresharkem. Jinak modem se neodpojuje a stále hlásí plný signál. Každopádně je to v pravidelných intervalech okolo 20 min. Nejdivnější je, že během toho lagu obrazu můžu normálně načítat jiné stránky, stahovat, hrát hry...Dělají to opravdu jen videa a je jedno odkud. Youtube, ČT, Freevideo :-)
Šobáň (128)|9.10.2015 19:37
Tak nebude to problém ovladačů grafiky? Co vyskoušet jiné?