reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Starý zdroj :o)

Sieben (513)|14.8.2007 21:10
Dneska sem dojel za přítelkyní a hned ode dveří: "No ty seš teda rychlej" (smích), "teď se to pokazilo a mi ti chtěli volat".
já: "A co s tím je?"
oni: "no strašně to smrdí, prásklo v tom a přestal jet a smrdí"
já: "To bude zdroj, to je jasný"
oni" "No strašně to smrdí"

tak sem se na to mrknul, no a byl to zdroj, nafotil sem to...fakt krása...smradu plno a ten pohled dovnitř..krása až srdce zaplesá:)

takhle krásně vyslečený kondíky sem ještě neviděl....po mém zásahu sem je musel hledat a většinou z nich zbylo jen malinkato:)))

Zdroj: Maxpower PX-300W ver. 2.03, rok výroby na něm není, škoda, mám takový tušení že není zas moc starej...
____
jasně že takhle odešlých zdrojů ste všichni viděli, ale takhle hezky zničený kondíky...;)
P1010010.JPG P1010013.JPG P1010014.JPG P1010027.JPG
Klingacikx (1545)|14.8.2007 21:16
Huste zoztrieskané kondíky. To sa musí nechať.
Sieben (513)|21.10.2007 20:28
tak jak sem dneska zjistil, tak ten haj*l

odpálil DVD Romku, CD vypalovačku, desku, a HDD(čímž mě nesmírně nasr!!!)

a jeslti jede CPU,RAM,FDD fakt nevím:(
Intri (3490)|21.10.2007 20:47
A z toho plyne poučení - nikdy nenechávej přítelkyni v blízkosti zdroje bez dozoru.:-) Kdo ví, co s ním dělala.;-) Ale odpálený je slušně, to se musí nechat. Těžko říct, jestli to ostatní součástky přežily. O FDD bych se fakt nebál, to je otázka stovky korun koupit novou, ale myslím, že CPU i RAMky by měly být v pohodě. Přece jenom to jsou součástky, co na ten zdroj nebyly napojené přímo. Spíš to mohla odnést ještě základní deska, ale karty, procák a paměti by mohly zůstat netknuté.
Pavel Boček (4169)|21.10.2007 22:25
Btw, neuděláš mi ostřejší fotku těch kondíků...? Rád bych se mrknul jak vypadá vevnitř, v jedné desce sem jednoho trochu povytáhl, tak sem ho natlačil nazpátek a jede to, ale raděj bych se mrknul na vnitřní strukturu esli se nepoškodil...když ho máš tak pěkně rozebranej :D
Sieben (513)|21.10.2007 23:02
myslíš těch vybuchlejch kondíků? ty už sem vyhodil a ten zdroj...někde se mi povlauej v krabici..ale kde je ta krabice? to netuším.

2Intri: jak sem psal...základka je taky mrtvá...
poprvé sem se setkal s takhle rozsáhlým zničením komponentů..

jinak DVDRomka se chová tak, že svítí, nejdou otvírat dvířka...
vypalovakča: otevře dvířka..tváří se funkčně..ale když do ní dám CDčko...zavři dvířka jednou blikne a zase se otevře..a pořád dokola...
mech13 (5526)|22.10.2007 00:45
to mohla byt dobra slupka

pokud neco melo sanci prezit, tak to jsou komponenty osazene do zakladni desky, a to jeste jen meli sanci... ale nemusely

pro mody co tu maji prava - nechcete to tema dat jako dulezite?:slug
takove varovani pred levnymi zdroj:runaway
husky14 (4214)|22.10.2007 10:21
[QUOTE=Sieben;55609]poprvé sem se setkal s takhle rozsáhlým zničením komponentů..[/QUOTE]Presne tohle mi kdysi udelal EC.... vzal s sebou desku a CD mechaniku. CPU (tenkrat tusim slot1), ramky a FDD to prezily.
ICEBOSS (3435)|23.10.2007 13:31
no jo. Maxpower... uz vidim co zas rekne na tyhl kondiky -HoNY-
Martin Šejnoha (255)|24.10.2007 21:29
s Maxpower(aspoň myslím že to byl on) mám taky jednu zkušenost, PC s tímto zdrojem se nechtělo vypínat... win skončily, zůstala černá obrazovka a větráky se dál točily... PC nešel vypnout ani podržením power tlačítka, pomohlo jen vytažení ze zásuvky. Poté PC většinou nešlo zapnout... K mému zděšení jsem potom zjistil, že zdroj láduje do +5VSb větve krásných 7V. Mohl za to samozřejmě jeden vyschlý elektrolyt v obvodech měniče pomocného zdroje a to přesto, že se jednalo o spolehlivější variantu se zpětnou vazbou realizovanou optočlenem. Po výměně onoho kondíku PC opět chodí perfektně. Zdroj by si zasloužil vyměnit všechny kondy... ale nedělal jsem to a radši jsem majiteli řekl ať co nejdřív koupí nový a aspoň Fortron. Samozřejmě PC funguje a on se na to vykašlal... takže čekám až ho donese komplet vypálený a já mu budu moct říct: ale já ti to říkal.:D To je jediný způsob ze kterého se snad poučí a už na zdroji nebude šetřit až na kost.