Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
+ Odpověď na téma
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 24 z 24

Téma: Potřebuji pomoct s vizí návrhu vodního chlazení nepočítačového projektu

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Děkuji za informace. Spočítal jsem cenu (u Vás) a hmotnost s pomocí jednoho německého webu, jenž má uvedeny u každého komponentu i hmotnost (nevím, zda mohu uvést, a tak raději neuvádím) a našel jsem tam až na dvě položky (extender a spojka) vše. Docela mě překvapila cena a hmotnost celého kompletu. Původně jsem si myslel, že to vyjde tak na 17 tis a hmotnost 6kg. Cena u Vás vychází na 33 500 Kč a hmotnost celého kompletu včetně kapaliny a 3 ventilátorů cca 13 kg. Zvláště fitinky mě hodně překvapily. Budu jich tam mít hodně a vyjdou na 8000 Kč či 9000 Kč, dle toho, zda budu chtít obyčejné nebo barevné a hmotnost přes 5kg mě též zaskočila.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Na fitinky se dá udělat množstevní sleva...třeba 10 - 20%. Záleží pak už na konkrétní situaci (kurz EUR atd.) v době objednávání.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Dobrý den. Trochu jsem postoupil s pokusy a ukázalo se, že z jednoho bloku budu potřeba odvést standartně cca 65W (což je dle mého názoru v pohodě) a špičkově cca 220W. Špička bude hlídána teplotními ochranami, aby nedošlo k přehřátí. Bude se hlídat jak teplota vlastních led diod (max. 85st) (jenž tímto budu chladit), tak i "vody". ( Jaká je podle Vás bezpečná hraniční teplota "vody"?) Pokud dojde k přehřátí, tak se příkon do led sníží. Zvládnou tyto Vámi doporučené bloky krátkodobě (max 5 minut) 220W odpadního tepla? Můj favorit je tento. A Vámi doporučený výměník na 1kW, když tam bude krátkodobě 1,5kW to též zvládne? Případně půjde počítat s teplotní kapacitou "vody" v okruhu? Bloků bude v okruhu 7 + jeden, jenž se v daném okamžiku nebude využívat. Nevidím problém v tom, když budu muset mít pro teto účel ventilátory z obou stran výměníku a poběží na plný výkon. Ticho při maximálním výkonu není pro mě prioritou. Prioritou je pro mě v tomto případě nižší hmotnost (jenž bude i tak enormní) a vysoký světelný výkon. Maximální teoretický světelný výkon (záleží, zda to uchladím) bude o cca 50% vyšší, než v následujícím videu jiného nadšence, kde ho porovnává se světly automobilu. Maximální výkon budu používat vyjímečně a jen několik minut. Akumulátor budu mít pořádný, ale i tak by stačil jen na 10 minut provozu při maximálním odběru v případě, že by se vše stíhalo uchladit.
    Naposledy upraveno uživatelem Speed_dead: 10-01-2016 v 20:14

Registrace
    Mar 2008

Pokud chcete chladit "pár minut" 220W tak zapomeňte na jakýkoliv smart motion. To nejlevnější, co bych Vám v takovém případě doporučil, je http://www.alphacool.cz/produkt/Alph..._-_Acetal.html

Pokud na ten radiátor dáte z obou stran http://www.alphacool.cz/produkt/EK_W...-_3000rpm.html tak Vám to několik minut 7x 220W uchladí. Ale ne trvale.

Maximální krátkodobě použitelná teplota kapaliny je cca 60 stupňů Celsia. Maximální trvale použitelná teplota kapaliny je cca 40 stupňů Celsia.

Myslím, že 400 gramů navíc už není příliš, takže bych klidně vzal to nejlepší, tedy http://www.alphacool.cz/produkt/Alph...per_240mm.html

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Vzhledem k omezení především hmotnosti by mě stačilo, aby zvládalo 7x220W chladit i jednu minutu a poté by se muselo čekat např 10 minut, než by se "voda" dochladila na optimálních 40st. Svítilna byla původně plánovaná jako 10kg, ale v současnosti atakuje 20kg. Nerad bych "salámovou" metodou se dostal až na 30kg. Vodní chlazení mě vychází dle Vašeho staršího návrhu na 8kg. Pro Vaši informaci aku (o němž jsem byl přesvědčen, že to bude netěžší komponenta svítilny) na 22,2V/24Ah váží "pouze" 3kg. Proto jsem ochoten pro ústupky v podobě zkrácení doby, kdy svítilna bude moct běžet na svoje absolutní maximum. 95% času poběží na zmiňovaných 7x65W. Z tohoto důvodu se mě jeví dalších cca 0,5kg (400g radiátor + něco navíc na cpu bloky) navíc příliš mnoho. Současně bych byl rád, kdyby celý okruh 7+1 bloků nebyl příliš restriktiní, aby šla použít jen jedna pumpa Alphacool VPP655 Single, jenž s plnou expanzkou váží ke 2kg a druhou z důvodu dalšího navýšení hmotnosti bych tam opravdu nechtěl.
    Naposledy upraveno uživatelem Speed_dead: 10-01-2016 v 23:16

Registrace
    Mar 2008

Minutu by to zvládnout mělo...

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

I když uplynulo mnoho měsíců od původního dotazu, tak jsem se posunul velice málo. Jelikož hlava svítilny bude naklápěcí, říkal jsem si, že by bylo nejlepší použít rotační ventil a tím úplně obejít nutnost ohýbání hadic. Konečně jsem narazil na rotační ventil, jenž je sice stále hodně drahý, ale už není pro mě cenou úplně mimo - vychází asi na 2x2000 Kč - potřebuji 2ks. První na které jsem narazil, tak se pohybovaly nad 10 000 Kč/ks, jelikož byly určeny na vysoké otáčky, velké tlaky, vysoké teploty a agresivní kapaliny. Vstupní a výstupní otvor je 1/4". Problém je ten, že netuším, zda závit 1/2"NPTF je kompatibilní se standartními 1/2" fitinkami používanými ve vodním okruhu, nebo bude nutné použít/vyrobit redukci. Rotační ventil, co chci použít vyrábí švýcarská firma z nerezu. Doufám, že s tímto materiálem nebude v okruhu problém. Přijde mě to jedodušší, než řešit případné lámání a odírání hadice při pohybu hlavy svítilny, i když možná přijdu na to, že to nakonec vyhraje sice ne jako lepší, ale jako levnější dostupnější varianta pouze s hadicemi.

Další problém je ten, že v této cenové relaci je pouze se závitem 1/2" a já bych chtěl používat závit 1/4". To že to není dobré, je mě jasné, ale vzhledem k tomu, že je úhlový to snad nebude až tak vadit. Ale každopádně budu potřebovat redukci z 1/4" na 1/2"- Existuje v sortimentu Alphacoolu něco takového?
    Naposledy upraveno uživatelem Speed_dead: 30-04-2017 v 01:22

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od Speed_dead Zobrazit příspěvek
    Vstupní a výstupní otvor je 1/4".
    Správně tam má být "závit je 1/2" "

Registrace
    Mar 2008

Dobrý den,

redukce NPTF na BSPP nevedeme, je to velmi speciální věc. Ale prodávají se celkem běžně https://www.stranskyapetrzik.cz/pneu...edukce-g-nptf/

+ Odpověď na téma
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Zapojení vodního chlazení
    Od jamie.thomas v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 14-05-2015, 16:29
  2. Sestava vodního chlazení-návrh
    Od Neregistrovaný v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 25-11-2012, 20:56