Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 54 z 54

Téma: Potřebuji pomoct s vizí návrhu vodního chlazení nepočítačového projektu

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Tak už jsem na to přišel také.

Zjistil jsem, že jsem zapomněl objednat o jednu fitinku navíc. Takže to dám trochu dohromady a až si budu jistý, že jsem zapomněl jen tu jednu fitinku, tak udělám další objednávku. A možná k tomu ještě něco přidám - nejspíš konektor k pumpě. Chci od vypuštěcího kohoutu kus hadice, abych měl širší možnosti, kam ten kohout umístit.

Edit:
    Jak jsem pročítal fórum, tak jsem přišel na skutečnost, že bych mohl dát teploměr do otvoru v radiátoru, co mě přišel "navíc" - je na druhé straně, než šestice variantních otvorů pro fitinky. Tím ušetřím "T" rozdvojku, jednu fitinku bych použil na prodloužení odtoku z vypouštěcího kohoutu a dvě mě zbydou. Tedy pokud se tam tem teploměr vejde.
    Naposledy upraveno uživatelem Speed_dead: 20-12-2019 v 17:36
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Jak jsem koupil EK Water Blocks EK-Velocity sTR4 - Nickel Acetal, tak v balení nebyl žádný návod. Z bloku je vyveden kabel s konektorem na konci, jenž má tři piny. Hádám, že se jedná o podsvícení plastové části bloku. Jaké je zapojení pinů a jaké napětí je třeba? Mohl by to být též vývod termistoru, případně kombinace podsvícení i termistoru, ale nejreálněji se mě jeví to podsvícení.

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Dobrý den,

návod je ke stažení zde https://www.ekwb.com/shop/EK-IM/EK-IM-3831109810293.pdf a je to 3-pin 5V Digital RGB konektor.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Měl bych na vás dva dotazy:
    1. Systém 1/4" používá jaký konkrétní závit. Jedná se asi o witword 1/4", ale neznám stoupání.
    2. Pokud použiji radiátor pro jeden ventilátor a použiji dva ventilátory ( z každé strany radiátoru jeden) na plný výkon, kolik radiátor trvale uchladí? Dá se říct, že pokud použiju pro dva, tři ventilátory, že uchladí násobek toho, co s radiátor s jednou pozicí na ventilátor? Předpokládám, že na trvalé ochlazení cca 3kW bych potřeboval více vícenásobných radiátorů, než jeden. Nezáleží mě na hluku, ale na hmotnosti.
    Naposledy upraveno uživatelem Speed_dead: 13-10-2020 v 01:42

Registrace
    Mar 2008

ad 1) Ano je G 1/4" https://de.wikipedia.org/wiki/Whitworth-Gewinde

ad 2) Násobky to zcela jistě nejsou, ten rozdíl ve výkonu je obecně jen několik desítek procent oproti použití ventilátoru jen z jedné strany. Konkrétně záleží hodně na situaci (teplota vzduchu, vody, průtok atd...).

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Omlouvám se za zmatečnou formulaci. Tím, že přidám druhý ventilátor, je jasné, že výkon může vzrůst max o procenta či pár desítek procent, nikoliv o násobky. Mě se jednalo o to, že radiátory nabízíte v několika velikostech. Šlo mě primárně o to, když jeden uchladí X watů, zda dvakrát větší (delší) uchladí 2xX watů a třikrát větší 3xX watů apod.

Jaký radiátor či sestava více radiátorů bez potíží uchladí s jednostrannými ventilátory 3kW? Hluk mě nevadí, potřebuji co nejnižší hmotnost. Přidání ventilátorů i na druhou stranu beru jako výkonostní rezervu při krátkodobých zvýšených požadavků na chlazení. Špičkově krátkodobě (v řádu desítek vteřin) může být potřeba odchladit cca 5kW. Počítám venkovní teplotu do 20st.
    Naposledy upraveno uživatelem Speed_dead: 13-10-2020 v 21:22

Registrace
    Mar 2008

Každý další ventilátor přidá cca 90% výkonu navíc. Ty 3kW potřebujete uchladit trvale ?

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Ano, trvale. Svítilna bude mít tepelnou ztrátu při nominálním výkonu dle výpočtu 2800W. Těch 200W navíc beru jako rezervu na rozptyl součástek. Špičkově krátkodobě (desítky vteřin) může teoreticky dosáhnout až 5kW, ale to ještě musím experimentálně zjistit, kde je hranice systému. Když to něco nebude zvládat, tak špičkový výkon omezím dle nejslabšího článku. A bude jedno, zda to budou ledky, zdroje či vodní chlazení. Chtěl bych, aby se svítilna uchladila při 3kW s ventilátory jen na jedné straně. To že ventilátory poběží na plný výkon nevadí.
    P.S. Reálně chci dát ventilátory na obě strany. Ta druhá sada ventilátorů bude pro pokrytí krátkodobého zvýšení výkonu přes nominál. Ale nechci, aby se s tou druhou sadou ventilátorů počítalo při těch 3kW. Samozřejmě bude vypomáhat i při běžném provozu.
    Naposledy upraveno uživatelem Speed_dead: 14-10-2020 v 15:06

Registrace
    Mar 2008

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Zapojení vodního chlazení
    Od jamie.thomas v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 14-05-2015, 17:29