Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345
Zobrazené výsledky: 61 až 66 z 66

Téma: Potřebuji pomoct s vizí návrhu vodního chlazení nepočítačového projektu

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Aha, takže opačnou fitinku - máme na to celou kategorii zde https://www.jscomputers.cz/Produkty/...053014013.html

Třeba https://www.jscomputers.cz/produkt/E..._-_Nickel.html a podobně....
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Objednal jsem si u vás tyto spojky a mám je už nějakou dobu doma i fyzicky. Nyní mě napadla taková hříšná myšlenka. Šla by tato spojka použít jako náhrada rotační průchodky? Jde o to, že modul s ledkami se bude naklápět v úhlu asi +/-45° Původně jsem chtěl použít rotační průchodky, ale vzhledem k ceně jsou pro mě nedostupné. Jsou hodně drahé z důvodu velkých otáček (5000+ RPM, vysokých pracovních teplot teplot 100+°C a agresivních kapalin, ale nic z toho bych nevyužil. Otáčky velmi nízké (asi 10 RPM), teplota do 60°C, kapalina demirelizovaná voda. Potřebuji jich 16ks a nejlevnější se pohybují v relaci 400€/1ks. Nyní jsem se to pokusil vyřešit průhybem hadic, ale není to úplně ono. Myslíte, že za i cenu nižší životnosti by šla použít výše uvedená spojka a bylo by s ním možné občas motoricky lehce pohnout, bez ztráty těsnosti okruhu? Počítám, že naklopení z jedné do druhé polohy trvalo 2-3 vteřiny, takže by nešlo o nic rychlého. Nebo to je úplně slepá cesta a pokud bych s těmito spojkami otáčel za provozu, tak by velmi brzy začaly prosakovat, ne-li okamžitě? Natáčení modulu by se nedělo neustále, ale občas dle potřeby.
    Naposledy upraveno uživatelem Speed_dead: 07-09-2021 v 15:41 Důvod: Lepší slovosled

Registrace
    Mar 2008

Na rovinu, pro nějaké častější natáčení tato nejlevnější varianta moc vhodná není. Tam bych doporučil spíše kvalitnější https://www.jscomputers.cz/produkt/E...1=001053014013 které by to měly dlouhodobě bez problémů zvládnout - mají jinak udělaný ten systém těsnění vevnitř a vydrží to docela drsné zacházení :-)

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Děkuji za odpověď. Těch pár stokorun není v rámci tak rozsáhlého a drahého projektu, do kterého jsem se už před lety pustil, není žádný problém a toto řešení mě ušetří hodně starostí. Měl jsem obavu, že obecně tyto spojky jsou určeny výhradně na statický provoz a jakýmkoliv pohybem půjdou velmi brzo do kopru.

Registrace
    Mar 2008

Tam je především potřeba aby ten pohyb byl kolmý k ose závitu. Pokud to tak bude tak není důvod, aby nevydržely dlouho :-) Nesmí tam být žádný tlak "z boku".

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Děkuji za upozornění. Mechanicky by to neměl být problém zabezpečit.

Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345

Podobná témata

1. Zapojení vodního chlazení
    Od jamie.thomas v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 14-05-2015, 17:29
  2. Sestava vodního chlazení-návrh
    Od Neregistrovaný v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 25-11-2012, 21:56
  3. Potřebuji pomoct s programem Connectify