reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Herní PC sestava

Martin93 (88)|5.10.2015 09:03
Zdravím,

byla mi tu doporučená tato sestava, která prý splňuje všechny mé nároky na hraní her typu GTA 5, Far Cry 4, nebo nadcházející Star Wars Battlefront na Ultra settings, s plynulým chodem systému. Když jsem sestavu ukázal známému, který dělá do PC, tak mi ale řekl, že u této sestavy je na nic pevný disk, že si mám pořídit na systém nějaký disk SSD a zdroj mi prý neutáhne graf. kartu. Prý, kdyby to byl Fortron, tak ještě možná, ale tento prý určitě ne.

Odkaz na sestavu: http://www.czc.cz/8q9idrgunmi718jc5a7g1fhc39/seznam

Mohl bych poprosit o rady? Díky!
Salamander (6177)|5.10.2015 09:08
Duplicitni temata zase zakladat nemusis.
Jak jsem ti psal, nema ted moc cenu resit sestavu, kterou chces kupovat az na Vanoce.

Znamy ma pravdu, ze zdroj by tu 970 uz nemusel zvladat, lepsi by bylo porizeni 520W verze, ale zase nema pravdu, ze by byl lepsi Fortron, ty sly za poslednich par let s kvalitou hooodne dolu, naopak Seasonic je jeden z nejlepsich vyrobcu.

SSD by bylo hezke, ale predpokladam ze na nej nezbyvaji finance, navic se da kdykoliv v budoucnu pridat.
Martin93 (88)|5.10.2015 09:13
Ok, takže tak, jak ta sestava je, zatím dostačuje? Nemusím se bát, že by mi to pak dělalo nějaké problémy s tou kartou? Nebo jde jen o nějaké "kosmetické" nedostatky, které nebudou mít takový vliv na systém? Btw, řešit to celkem musím, protože jinou sestavu už si vybírat nebudu, toto je kousek, který jsem rozhodnutý si koupit, jen se snažím ještě sehnat nějaké info, než do toho ty peníze dám, abych si pak za pětadvacet litrů nekoupil nějaký šmejd.
Salamander (6177)|5.10.2015 09:18
Ale chapes, ze za tech par mesicu bude zase na trhu jiny hardware? Jde to silene rychle. To co ted resis je jak vybirat nove auto 5 let dopredu.
Je dost mozne, ze to co ted vyberes uz ani za tech par mesicu nebude v obchodech dostupne ...
A jestli jsi cetl co jsem psal, byl by potreba vykonnejsi zdroj.

Nevim proc by mel byt problem resit to treba mesic dopredu? to uz je prijatelne
Martin93 (88)|5.10.2015 09:22
No protože pak se cena vyšplhá namísto k 25 k 30 tisícům a výš a na to já už tak rychle neseženu peníze a i pravděpodobně bych už tak velkou částku za PC ani nedal. Když kolem Vánoc seženu výkonné herní PC za 25 tisíc, budu rád. Ale co já vím, jak se ty ceny budou vyvíjet?
Salamander (6177)|5.10.2015 09:24
Ted to nejak nechapu ... budes to tedy kupovat ted, nebo az na Vanoce?
Martin93 (88)|5.10.2015 09:31
No chtěl bych až na Vánoce, ale když říkáš, že nikdo neví, co bude o Vánocích, tak abych pal nějakou opravdu dobrou sestavu do 25 tisíc vůbec pořídil. Ale to je jedno, stejně asi budu muset přemýšlet o jiné, když říkáš, že je možné, že pak už ani neseženu komponenty z této sestavy.
Salamander (6177)|5.10.2015 09:37
Presne tak.
Podivej, v zaklade je ta sestava dobra, ale za tech par mesicu se muze opravdu leccos zmenit. Urcite bych se nebal toho, ze se cena vysplha, a rozhodne za stejne penize nedostanes nic horsiho nez co by bylo ted, tak to opravdu nefunguje, muzes si maximalne polepsit.

Sestava se da pak vcelku rychle zaktualizovat, nebo ti muzeme navrhnout neco jineho, pokud bude dostupna nejaka novinka ktera bude stat za to. Nerikam ze se to nutne stane, ale stat se to muze. Ale 100% si nepohorsis.
Martin93 (88)|5.10.2015 16:49
Ok, tak pokud bude ta sestava o Vánocích tak, jak je teď a seženu na ní všechny potřebné komponenty, půjdu do ní. Přes těch 25 tisíc nepůjdu, prostě nemůžu. Takže nějaký SSD disk je pro mě tabu. Snad ještě ten zdroj bych mohl zvážit. Je to těžké, já těmto věcem vůbec nerozumím a každý, koho se na to zeptám, má jiný názor. Takže pak otázka, kdo mi radí dobře a kdo ne, protože ve finále do toho půjdou mé peníze a pokud mi někdo poradí špatně, tak budu za pětadvacet litrů nahraný. Tahle sestava je podle všeho optimální mým nárokům, tedy abych rozjel graf. náročné hry na Ultra Settings, to je vše, co potřebuji. A pokud jí takto sestavenou seženu i o Vánocích, což si myslím, že určitě seženu, tak není co řešit.
Salamander (6177)|5.10.2015 18:24
Pořád Tě moc nechápu, ale dělej jak uznáš sám za vhodné.

Já to vidím tak, že okolo Vánoc už budou běžné procesory Intel architektury Broadwell, což je momentálně novinka, ale během těch pár měsíců půjdou určitě s cenou dolů, takže se vejdou do tvého rozpočtu. Nebyl by pak důvod kupovat tuhle sestavu, když můžeš mít za stejnou cenu lepší (novější) hardware. Minimálně bych řekl, že tvoje sestava bude okolo Vánoc o něco levnější, takže zbydou peníze třeba na to SSD. Ale ono záleží i na tom, jak se bude vyvíjet kurz KČ ...
Martin93 (88)|5.10.2015 18:30
Takže bude stačit, když ti tady písnu koncem listopadu? To už bys mi mohl doporučit výkonnější PC sestavu za stejné peníze?
Salamander (6177)|5.10.2015 18:34
urcite to bude lepsi. rozhodne ti neslibuju ze vymyslime neco vykonnejsiho, ale rozhodne budeme chytrejsi nez ted. ber to jako sanci, kterou ted nemas :D
Martin93 (88)|5.10.2015 18:38
Ok, ale těch pětadvacet (ač nevíš, jak se budou ceny vyvíjet), by snad stačit mělo, ne? Víc jak pětadvacet vážně nemůžu. Ty prachy také s prominutím ne*eru,
Salamander (6177)|5.10.2015 18:44
Podivej, tak limit je snad pevny, s tim hybat nebudem.
Co se muze hybat jsou ceny komponent :slug
Martin93 (88)|5.10.2015 18:49
Ok, díky moc. Určitě se ještě zastavím o radu koncem listopadu, to bych snad už mohl mít i ty prašule.
Salamander (6177)|5.10.2015 20:10
Paráda :)
Martin93 (88)|22.11.2015 21:37
Ahoj, tak jsem tu zas, nějak jsem narazil na tuto sestavu v mých záložkách, na kterou bych už měl, ale asi se nejedná o sestavu, kterou jsem hledal, že? Tj. takovou, která by rozběhla GTA 5 na ultra settings... Jedna položka tam tedy chybí, ale co bych ještě potřeboval dokoupit, abych mohl rozběhnout jak to GTA 5 tak ty nové Star Wars Battlefront? Jakékoliv návrhy vítám. Nějak se mi to nezdá, ta sestava stála ještě nedávno nějak kolem dvaceti. Ta grafická karta už není k dispozici, ale určitě by šla najít nějaká výkonná do 3 tisíc. Díky!
Salamander (6177)|22.11.2015 22:04
[QUOTE=Martin93;576832]Ahoj, tak jsem tu zas, nějak jsem narazil na tuto sestavu v mých záložkách, na kterou bych už měl, ale asi se nejedná o sestavu, kterou jsem hledal, že? Tj. takovou, která by rozběhla GTA 5 na ultra settings... Jedna položka tam tedy chybí, ale co bych ještě potřeboval dokoupit, abych mohl rozběhnout jak to GTA 5 tak ty nové Star Wars Battlefront? Jakékoliv návrhy vítám. Nějak se mi to nezdá, ta sestava stála ještě nedávno nějak kolem dvaceti. Ta grafická karta už není k dispozici, ale určitě by šla najít nějaká výkonná do 3 tisíc. Díky![/QUOTE]

Nechybi ti tam odkaz? nebo kterou sestavu myslis?

Jinak jak jsem rikal, ted uz bych to stavel na Skylake http://www.czc.cz/dfuom93plqi6n8bkft76dqvna6/seznam
Martin93 (88)|22.11.2015 22:23
Jo, promiň, odkaz chybí. Ta sestava, co jsi teď na ní dal odkaz je už dostačující? Akorát tam ještě chybí OS, ale i tak bych se mohl vejít do 25 tisíc, ne? A je v takovém případě tahle sestava dostačující pro mé požadavky? Díky!
Salamander (6177)|23.11.2015 08:00
Jako hodilo by se ti tam SSD, ale neni to uplne nutne.
OS bude trosku problem, nejlevnejsi OEM je okolo 2700,- takze uz to bude nad limit.

Jinak si myslim ze ta sestava by mela rozhodne nejaky patek vystacit na cokoliv.
Jeste je tam ta alternativa R9 390 s 8GB VRAM http://www.czc.cz/gigabyte-gv-r939wf2-8gd-8gb/176618/produkt ale k te by se musel dat aspon 600W zdroj
Martin93 (88)|23.11.2015 08:51
ok a s tou R9 a tím zdrojem, plus OS by se to vyšplhalo na kolik? Pokud by ta R9 zlepšila o tolik výkon her, tak bych si jí určitě pořídil raději. Počítal jsem do 30 tisíc, víc ani korunu. Ale kdyby se to vešlo do těch 26, byl by to cajk.
Salamander (6177)|23.11.2015 09:50
Vychazi me to na 27 tisic i s Windows http://www.czc.cz/7b34dstb28huo9hd4sqht9pb94/seznam
Kdyz tam casem dokoupis SSD tak je to paradni sestava.
Martin93 (88)|23.11.2015 18:23
Ok a kolik by to tedy dělalo rovnou s tím SSD? Raději to koupit hned vše najednou, ať mám pak pár let klid a pokud se nic nepokazí, tak ať nemusím nic dokupovat. Jinak ta sestava, co jsi mi teď poslal už je na rozběhnutí všech nových her na nejvyšší detaily "Ultra Settings" optimální? Díky moc za pomoc! :)
Salamander (6177)|23.11.2015 18:41
Tak je rozdil mezi "vsechny novy hry na ultra" a "do 30 tisic, vic ani korunu"
Za ty penize nic vykonnejsiho nesezenes, ale jestli to rozjede uplne vsecko na ultra ti neslibim.

SSD treba tohle: http://www.czc.cz/samsung-ssd-850-evo-120gb-basic/164759/produkt - do 30k se vejdes.
Martin93 (88)|23.11.2015 18:50
Ok, mohl bys mi to, prosím, přihodit k té sestavě, cos mi posílal naposled? :) Ať pak už jen kliknu a koupím, pokud tedy všechny ty komponenty budou stále dostupné kolem Vánoc. A za těch 30k už by to ale mohl být slušný stroj s opravdu dobrým výkonem, ne?
Salamander (6177)|23.11.2015 19:13
http://www.czc.cz/7b34dstb28huo9hd4sqht9pb94/seznam Mas to tam

S tou sestavou rozhodne nebudes mit problem rozjet cokoliv, opravdu ti nezarucim ze na ultra detaily, ale urcite to nebude na low :D
16GB RAM uz by bylo pres limit, a prijde mi to zatim i zbytecne.
Martin93 (88)|23.11.2015 19:19
No já zase myslel, že za 30 tisíc už seženu fakt dobrou sestavu, která mi právě umožní rozjet např. ty nové Star Wars Battlefront bez nějakých větších záseků na Ultra Settings, stejně tak jako třeba Far Cry 4, GTA5 a prostě všechny tyto graficky náročné hry. To už by za tu cenu vážně mohlo. Chápu, že jsou i dražší sestavy, ale ICE mi tu jednou sestavoval stroj za 25k s tím, že to už je podle něho dělo, co mi rozjede cokoliv. A proto jsem doufal, že za 30k seženu už opravdu dobrý stroj. Nerad bych dal takovou sumu za něco, co se mi pak bude při Ultra Settings sekat a lagovat tak, že to budu muset přepnout na medium... To by bylo k ničemu.
Salamander (6177)|23.11.2015 20:02
Podivej, nikdo ti nemuze zarucit ze opravdu VSECHNY hry pojedou na ultra. (pokud nema tu konkretni sestavu otestovanou).
Ty hry co jsi vyjmenovaval pojedou bez problemu, jakakoliv jina bez problemu pojede taky. Ale proste ti nemuzu dat zaruku ze vsechny pojedou na ultra. Tu sestavu nemam a nemuzu to otestovat, ale podle vseho by melo jet vse bez problemu a plne detaily. Resime tady slovickareni, je snad jasne ze PC za 30k bude lepci nez to za 25k. Ja akorat nejsem ICE abych ti tady daval zaruky jak uzasne to pojede.

Samozrejme to tady napsat muzu, stejne jako ICE, ze ta sestava je fakt nabusena a vsechno pojede na ultra jeste za 10 let, za to nic nedam :D
Martin93 (88)|23.11.2015 20:03
Ok, takže se může stát, že ty hry rozjedu v pohodě jen na medium. :D Tak to by mě s prominutím pěkně na*ralo. :D Pak přepnu na ultra a celá sestava mi klekne... Tak to je paráda, to musím hned mít. :D :D
Salamander (6177)|23.11.2015 20:50
:notsure
nechapu, rekal jsem snad neco takoveho? chtel jsem ti pomoct, ale vidim ze to nema smysl, nebudu plytvat svym casem :slug
Martin93 (88)|23.11.2015 20:55
Jasně, chápu, díky za radu. Tu sestavu co jsi mi teď naposledy doporučil jsem si uložil do záložek a budu na ní do Vánoc šetřit, snad bych si jí mohl koupit nějak konce, roku, pokud to půjde dobře, tak do těch Vánoc. Jen mi ještě poraď, jak s monitorem? Mám nějaký předpotopní Acer v193w, nejde mi o to, jak na tom ty hry budou vypadat, spíš jako o konfiguraci monitoru s PC, aby mi to vůbec na tom PC šlapalo, taková stará šunka monitor. :) Jasně, že časem dokoupím nový, teď mi jde jen o to, abych měl na čem spustit ty hry pro začátek. Monitor dokoupím po novém roce.
Martin93 (88)|23.11.2015 21:02
Jo a teď koukám, že jsi tu sestavu z těch stránek CZC.cz smazal, nebo se něco stalo a už to tam není...
Salamander (6177)|23.11.2015 21:10
[QUOTE=Martin93;576878]Jo a teď koukám, že jsi tu sestavu z těch stránek CZC.cz smazal, nebo se něco stalo a už to tam není...[/QUOTE]

Here
http://www.czc.cz/0fiillk5dmjqjato4s7vk4em81/seznam

Je tam 16GB RAM, do Vanoc to urcite bude pod tech 30
Martin93 (88)|23.11.2015 21:13
Myslíš, že to do Vánoc klesne, jo? Nevím, jestli to stihnu, ale kdyby to do těch 30k bylo i začátkem ledna, bylo by to super. A ten monitor co teď mám tedy dostačuje? Myslím po technické stránce. ;) Díky.
Salamander (6177)|23.11.2015 21:50
Tak coz o to, technicky dostacuje. Je pak uz jenom na tobe, zda se ti zda prijatelny (velikosti, rozlisenim ...)

EDIT: projistotu jsem ti tam hodil redukci na VGA :D
Martin93 (88)|23.11.2015 21:57
No nezdá se mi přijatelný, vždyť to není ani HD, natož FullHD, ale do doby, než si něco koupím, abych na ty hry alespoň viděl. :) Šlo mi taky o to, jak je to s kabelem od monitoru, jestli by šel vůbec na tyhle nové karty připojit, abych pak nečuměl jako tele na nová vrata a nesháněl někdy o štědrém dnu ještě kabel k monitoru. :D Fakt se v těchto věcech nevyznám. ;) Ale stejně to vidím až po Novém Roce, protože přes svátky mi tu sestavu nikdo nesestaví a nepošle. Takže i když ty peníze nastřádám do Vánoc, budu stejně muset čekat až do příštího roku, navíc to ještě sestavují nějak dva, tři dny. Každopádně moc díky za pomoc, na sestavu se moc těším a určitě se tu ještě před Vánoci stavím. ;)
Gouranga (699)|23.11.2015 23:00
[QUOTE=Salamander;576881]Tak coz o to, technicky dostacuje. Je pak uz jenom na tobe, zda se ti zda prijatelny (velikosti, rozlisenim ...)

EDIT: projistotu jsem ti tam hodil redukci na VGA :D[/QUOTE]
Jen bych dodal, ze karta ma pouze DVI-D, na to VGA redukce nefunguje. DVI-I AMD snad opustilo uz pred nejakou dobou..
Martin93 (88)|23.11.2015 23:05
Kamarád mi teď napsal, že ta sestava nesedí, konkrétně pak deska s pamětí, paměť je tu DDR 4, ale deska umí jen DDR 3, prý mi to radil nějaký blb, že by mi to vůbec nešlapalo. Promiň Salamandře, nešlo to z mých úst. :D Tak a teď babo raď.

Tak ještě štěstí, že jsem si to PC nekoupil hned... :D To je tak, když tomu prd rozumím a nechám si radit, to pak musím věřit všemu, co mi kdo poradí, i když pak ve finále jen vyhodím peníze, když mi někdo poradí špatně. A já teď nevím, kdo má pravdu, jestli Salamander tady, nebo kámoš, který prý už postavil přes 50 PC.
Salamander (6177)|23.11.2015 23:15
Vidis, daval jsem tam jinou desku, protoze tahle byla v akci a nevsiml jsem si, ze je to verze na DDR3 :D Co uz :D
Tahle tam patri http://www.czc.cz/msi-b150-gaming-m3-intel-b150/178000/produkt
Martin93 (88)|23.11.2015 23:23
Ty vole, takové šoky mi kluci nedělejte... :D To už není sranda, já jsem labilní člověk.

Ok, takže tuhle desku už mi kamarád schválil. :D Mohl bych tě tedy ještě naposledy poprosit, abys mi tu sestavu na CZC upravil a poslal odkaz už s touto novou deskou? :) Díky moc!

Koukám, že jsi mi to tam rovnou hodil, díky moc! :)
Martin93 (88)|23.11.2015 23:33
Jo a prý budu ještě potřebovat wifi kartu... :O

Ok, tak to prý není potřeba, jen kdybych chtěl spárovat mobil, tiskárnu bezdrátově, ale mám kabel od O2, tak to snad nepotřebuji.
Salamander (6177)|24.11.2015 08:22
Wifi kartu uz bych neresil.
Ale spis jak napsal Gouranga, bude problem s vystupem na ten tvuj stary monitor.
Moznosti:
1) adapter HDMI-VGA http://www.czc.cz/premiumcord-prevodnik-hdmi-na-vga-miniaturni-provedeni-se-zvukem-a-napajecim-konektorem-cerna/175925/produkt
2) koupit novy monitor
3) dat tam GTX970, ktera ma DVI-I a stacil by ji obyc adapter
Martin93 (88)|24.11.2015 08:31
No tak pokud vyhovuje ten adaptér, tak mi ho tam přihoď, prosím, to už je to nejmenší, za pár stovek. Pokud díky tomu připojím ten můj starý monitor, tak pohoda, horší by bylo, kdyby to bez nového monitoru nešlo.

Nevíš ještě, jak by to mohlo být s cenami po Vánocích? Nepůjde to zase nahoru, třeba po novém roce? Teď koukám, že mají i třeba dva a půl tisíce slevy na ty Kingstony, aby to pak zase nevystřelilo a já neplatit 38k. :D
Salamander (6177)|24.11.2015 08:56
Hele, bohuzel nejsem ekonom ani banker, takze jak budou vypadat ceny po vanocich opravdu netusim.
Martin93 (88)|24.11.2015 08:58
OK, snad to zboží alespoň budou mít po Vánocích dostupné. Díky moc! :)

Jo a ten adaptér na který jsi mi dal odkaz, půjde k tomu mému monitoru?
Salamander (6177)|24.11.2015 09:59
Kdyby ne, tak napis, neco vymyslime.

Ano, pujde.
Martin93 (88)|24.11.2015 17:50
Ok, já jen, že na té redukci nevidím žádný výstup pro kabel od mého monitoru, jen nějaká USB.
Tomak_CZ (392)|24.11.2015 18:42
TO je rehukce z hdmi nikoliv usb.... Zapojíš jí do grafické karty...
Martin93 (88)|24.11.2015 18:50
Ok, ale půjde tam někde zapojit ten můj konec od monitoru, že? Takový ten klasický, modrý, předpotopní s dvěma šroubovatelnými jističi po stranách... Anti-technický typ se pozná... :D Díky za rady!
Tomak_CZ (392)|24.11.2015 19:07
:D koukni na obrázek z odkazu. Jw vyfocen z obou stran... Na jedné je hdmi a na druhé vga...

http://www.czc.cz/premiumcord-prevodnik-hdmi-na-vga-miniaturni-provedeni-se-zvukem-a-napajecim-konektorem-cerna/175925/produkt