reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD Athlon 2200+

)aguar (235)|15.8.2007 01:53
Zdravim. Chtel bych se zeptat jakej nejsilnejsi procesor jde dat do soketu A?Mam takovy dojem ze to je 3200+ ale nejsem si jist. A kolik by asi tak mohl stat jeste od nekoho. Nemam vubec potuchu.
Mam totiz problem ze mi zatuhava PC a nekdo mi poradil ze to pry delaji nektere procesoru od AMD dohromady s RAMkami. Na pocitaci sem uz vymenil uplne vse (zakl. desku,RAM,zdroj,grafiku) a uz nevim co bych si mel pocit. Nakonec pomohlo snizeni frekvence u RAM ,ale po par mesicich me shorela zakladovka (nebylo to vinou snizeni) takze sem ji musel vymenit. Opet sem snizil frekvence,ale na teto zakladovce to uz tak moc nepomaha a opet to tuhne. Budu rad za kazdou radu.
Proto uvazuji uz asi tak rok ze vymenim aji ten procesor,ale nevim kolik za nej muze nekdo chtit,popripade kde bych ho mel sehnat.
Diky.
speedsnail (4876)|15.8.2007 04:25
Procakem to nebude. Ten bud chodi nebo ne. Zkontroloval bych teploty. Projel pameti Memtestem (pripadne nastavil volnejsi casovani), zkusil Prime95 a pod. Vylucovaci metodou musis zjistit cim to je. Ja to tipuju na spolupraci Deska+Pemeti.. preci jen je to MSI ze? :)
Jinak 3200+ nema cenu shanet, jsou za sileny palky. To spis pretaktuj ten 2200+ nebo si sezen nejakej kousek vhodnej na taktovani (za par stovek).
tgfh (2985)|15.8.2007 13:07
Jaká je značka zdroje?
)aguar (235)|15.8.2007 13:52
Zdroj 420W LC-Power LC 6420 14cm
a predtim to byl 300W ve skrini od koho bohuzel nevim.
)aguar (235)|15.8.2007 13:54
[QUOTE=speedsnail;44479]Procakem to nebude. Ten bud chodi nebo ne. Zkontroloval bych teploty. Projel pameti Memtestem (pripadne nastavil volnejsi casovani), zkusil Prime95 a pod. Vylucovaci metodou musis zjistit cim to je. Ja to tipuju na spolupraci Deska+Pemeti.. preci jen je to MSI ze? :)
Jinak 3200+ nema cenu shanet, jsou za sileny palky. To spis pretaktuj ten 2200+ nebo si sezen nejakej kousek vhodnej na taktovani (za par stovek).[/QUOTE]

Jak mam nastavit to volnejsi casovani a cim. Zvysit CL nebo snizit, ted mam na 3. Navic v taktovani se vubec nevyznam.
speedsnail (4876)|15.8.2007 18:42
No nejdriv si sezen nejakej memtest (mozna bude i v sekci donwload tady na SWH) a uvidis jestli pameti hazej chyby. Az jestli jo tak s tim neco delej. (jednu vyndat, zvysit trosku voltaz (tady opatrne.. nedelej nic cemu nerozumis))
)aguar (235)|16.8.2007 14:24
Memtestem jsem to uz delal a nic to nenaslo. Delal sem to tim jak se spusti pres tu bootovaci disketu. Jeste to kdyztak vyzkousim tim druhym co jede ve windows. Jinak rikas zvednout voltage. A to pomuze? Kdyby tam byli chyby?
tgfh (2985)|16.8.2007 14:26
[quote=)aguar;44636]A to pomuze? Kdyby tam byli chyby?[/quote]
může.

Jinak ten druhý memtest zkoušet nemusíš, tento stačí.

Jako já bych začal tím zdrojem: sehnal bych nějaký kvalitnější značky
Fortron, Tagan, Enermax, Seasonic, Corsair, Asus, Zalman, Coolermaster, Thermaltake a Chieftec by taky mohli být