reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Herní notebooky

Neregistrovaný (0)|8.10.2015 00:09
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda-li budou v příštích dnech/týdnech na českém trhu nové herní notebooky a k nim i nějaké dárkové sady/příslušenství (viz. myši, klávesnice, batohy nebo nějaké vouchery). Uvažuji o koupi MSI notebooku a nevím, zda se ještě vyplatí počkat, či nikoli.

Do notebooku chci investovat maximálně 30 000 Kč, to znamená že si grafiku řady 970m a vyšší dovolit nemůžu a tím pádem hledám notebook v nižší cenové kategorii. Můžete mi nějaký doporučit, popř. poradit s výběrem herního notebooku v této cenové relaci?
MSI CZ/SK (84)|8.10.2015 11:22
Dobrý den. Během následujících 14 dnů očekáváme příchod notebooků s procesory Skylake. Ovšem tyto notebooky budou startovat na ceně 40 990 Kč (MSI GE62 6QD). Vysoká cena je způsobena dostupností pouze procesorů i7, levnější i5 z řady Skylake Intel zatím neukázal. Co se týče aktuální nabídky v ceně do 30 tisíc, máte několik možností.

  • MSI GE60 2QE-1012CZ Apache Pro - 15,6" notebook s i5kou a grafikou GTX 960M. i5 je na hry dostatečný procesor a GTX 960M už zvládne i vyšší detaily (v závislosti na dané hře). Díky ceně 25 990 Kč můžete hned přikoupit mSATA SSD disk, na který dáte systém a urychlíte tak celkový chod notebooku. Pro systém a jednu hru doporučujeme nejméně 120 GB, pro více her a programů pak ideálně 240 GB+.
  • MSI GE70 2QE-814CZ Apache Pro - 17,3" notebook se stejnou výbavou jako předchozí 15,6" GE60, kvůli velikosti ale méně vhodný na přenášení. S cenovkou o tisíc korun výše než menší model můžete do limitu opět přidat i mSATA SSD disk.
  • U obou těchto notebooků je avizován upgrade na Windows 10 zdarma, ale kvůli starším subsystémům (jako např. zvukovka) nemůžeme zajistit ovladače pro tento nový OS. A proto, pokud si jeden z výše uvedených vyberete a budete chtít přejít na Windows 10, projděte si prosím nejdříve diskuzní fora a informujte se, zda vám u daného notebooku budou po přechodu fungovat všechny funkce tak jak mají. Osobně ale doporučujeme zůstat u nainstalovaného Windows 8.1
  • MSI GE62 2QL-094CZ Apache. S cenou o tisíc korun přes váš limit (31 000 Kč) získáte silný, novější procesor i7, nové tělo a slabší grafickou kartu GTX 950M 2 GB GDDR5. Ano, není to žádný trhač silnic, ale dá se na ní zahrát. Pro tento model jsou dostupné ovladače pro Windows 10.
Co se týče další výbavy, u všech zmíněných modelů najdete skvělou podsvícenou klávesnici Steelseries, reproduktory Dynaudio, Killer síťovku (umí zrychlit/upřednostnit herní data před ostatními jako např. webový prohlížeč, stream) apod.
Neregistrovaný (0)|8.10.2015 15:18
Děkuji za výstižnou odpověď.

MSI GE60 a GE70 jsem měl možnost vlastnoručně otestovat a bohužel mě moc nenadchly. Sháním 15,6 palcový display a tudíž jsem přemýšlel nad GE62. Mohl bych vědět, jak je to konkrétně s výkonností a celkovou konfigurací přesně tohoto typu: https://www.mall.cz/notebooky-znacky/msi-ge62-2qe-044cz-apache?v=756478&utm_source=heureka.cz&utm_medium=cse&utm_campaign=EG&utm_content=notebooky-znacky&utm_term=756478 ?
Chtěl bych také vědět, jak se MSI ge62 podobá právě již zmiňované ge60.


Jedná se o poslední kusy, které se u nás pohybují na trhu.

Děkuji za odpověď
MSI CZ/SK (84)|8.10.2015 15:45
GE62 má nové pevnější šasi, dva okruhy chlazení, novější síťovou kartu, lepší displej a prakticky se jedná o nástupce, který se poučil ze všech předchozích chyb. Co se výkonu týče, GTX 965M patří už mezi výkonnější grafické karty. Jaký výkon v jednotlivých hrách má zjistíte například na této stránce (je potřeba sjet do cca poloviny stránky, kde začínají testy her). Pokud budete chtít do budoucna notebook osadit SSD diskem, je zde potřeba formát M.2.