reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI GX70

Neregistrovaný (0)|11.10.2015 19:58
Dobry den, vlastnim notebook MSI gx70 a zajimalo by me jestli bude jeste nejak ze strany MSi podporovany nebo uz ne. Zatim skoncila podpora na win8.1.
MSI CZ/SK (84)|12.10.2015 09:54
Dobrý den. Omlouváme se, ale z důvodu zpětné nekompatibility dříve používaných subsystémů (např. zvukovka) nemůžeme zajistit ovladače na Windows 10. Ovšem většina ovladačů by měla být kompatibilní. V případě upgradu si prosím pročtěte tento dokument, pomocí kterého můžete vyřešit případné potíže.
Neregistrovaný (0)|12.10.2015 14:41
Da se objednat prez servis ramecek na druhy hdd k tomuto notebooku?
MSI CZ/SK (84)|12.10.2015 15:48
Rámeček by měl být ještě dostupný. Ale abychom v tomto tématu udrželi čistotu, napište nám prosím na email [email]cz-fae@msi.com[/email] přesný model vašeho notebooku (naleznete například na krabici nebo faktuře) a my vás pak budeme dále kontaktovat. Díky
MACHINA (4)|18.10.2015 01:39
[QUOTE=Neregistrovaný;575647]Da se objednat prez servis ramecek na druhy hdd k tomuto notebooku?[/QUOTE]

Zkoušel jsem to před dvěma lety. Dovolal jsem se až na RMA a tam mi oznámili, že mají jen nouzové množství alokované na záruční opravy. Takže odpověď je NE (styď se MSI). Nechápu proč si schraňují zrovna rámeček na disk. Lidem spíš odejde deska, chipset a podobně, co by se tak ale mohlo stát rámečku??? Nicméně řešení je i bez něj, pokud máš původní balení a nic si z něj nevyhodil. Notebook měl v balení totiž přibalený takový tvrdý gumový čtvereček. Nic se o něm nepíše, až na zahraničním fóru jsem se dočetl, že je to zarážka do druhého slotu na disk. Vyzkoušel jsem a funguje kupodivu dobře, alespoň s diskem klasické 9mm šířky. Už dva roky tak mám v ntb 240gb SSD plus 1TB HDD. Mimochodem jsem upgradoval i paměť 1866mhz pamětmi. Notebook je umí obsloužit v plné rychlosti (tedy ne jen 1600mhz), divím se že je MSI neosadilo rovnou. Taky jsem si vyměnil klávesnici za podsvícenou a funguje. Bohužel tlačítko pro vypínání/zapínání podsvícení není zapojeno (žádný cz model podsvícenou neměl), takže je nutné ho zapínat softwarově - apkou dodávanou k modelům které ho mají
Neregistrovaný (0)|18.10.2015 20:53
Ja s MSI servisem jsem nadmiru spokojen. 4x reklamace a vse vyreseno bezproblemu a prodluzovani. Nakonec vymena za novy notebook i s podsvicenou klavesnici jako kompenzaci za reklamace. Nyni jsem psal na vyse doporuceny odkaz, rychla a prekvapiva odpoved.
Neni problem zasleme Vam ramecek zdarma.

Ja jiz vlastnil plno znacek notebooku ale zamiloval jsem si MSi nikdy neni nic problem a da se vsechno lidsky vyresit unich. Proto uz vlastnim 4 notebook MSi.
Neregistrovaný (0)|2.11.2015 11:13
Dobry den,

chtěl bych rozsirit RAM notebooku MSi GX70 3CC, jake ram by jste doporucily.
MSI CZ/SK (84)|2.11.2015 12:57
Dobrý den. Pro upgrade pamětí RAM je nutné dodržet několik podmínek:

  • DDR3L paměti (tzn. napětí 1,35 V)
  • pracovní frekvence 1600 MHz (max) - z více zdrojů víme, že již několik uživatelů úspěšně používá i rychlejší 1866MHz paměti, ovšem jejich funkčnost nemůžeme zaručit
  • max 16 GB ve 2 slotech

Dle těchto kritérií můžete vybrat prakticky kterékoli paměti RAM. Za nás můžeme doporučit například Kingston HyperX (16 GB).
MACHINA (4)|5.11.2015 11:01
Já tam mám G.Skill Ripjaws 2x8GB 1866Mhz SO-DIMM 1,35V. Fungují bez problémů na 1866Mhz. Netuším proč MSI nezaručuje funkčnost 1866Mhz pamětí, ale konkrétně tyhle tam jedou
MSI CZ/SK (84)|5.11.2015 11:28
Důvod je jednoduchý, paměti s 1866 MHz jsme netestovali. A co jsme netestovali si nedovolíme doporučit svým zákazníkům. :)
Neregistrovaný (0)|8.12.2015 19:23
Dobry den,

je mozny vymenit procesor a grafiku za novejsi model AMD prosesoru a grafiky u tohoto notebooku. Jaky ma socket deska?

Dekuji za odpoved
MSI CZ/SK (84)|9.12.2015 10:56
Dobrý den. Ano, vyměnit CPU i GPU je možné. Patice procesoru je FS1r2 uPGA (772kolíková), GPU je ve formátu MXM.
Neregistrovaný (0)|9.12.2015 12:41
Bylo by mozny prez Vas servis objednat novejsi APU a GPU? Jsem stimto modelem nadmiru spokojen. A hlavne se znackou MSI.

dekuji za odpoved
MSI CZ/SK (84)|9.12.2015 13:56
Obávám se, že nejsme schopni dodat jiný typ procesoru či grafické karty, než které byly do vašeho notebooku montovány. Ale za zkoušku nic nedáte. Kontakty na naše servisní středisko naleznete ZDE.